Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Follingboloppet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Follingboloppet
Arrangörsorganisation: Visborgs OK
Datum: tisdag 4 september 2018

H14

3 380 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonathan FlodmanGotlands Bro OK49:2214:36

D12

2 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida WestfältGotlands Bro OK38:0513:36
2Felice GardelinGotlands Bro OK1:15:39+37:3427:01

H12

2 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof LevinSvaide Roma SOK36:1512:56
2Neo CederqvistVisborgs OK37:55+1:4013:32
3Joakim GustafssonGotlands Bro OK45:57+9:4216:24

D12 Kort

2 360 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Harriet Loré SundbladSvaide Roma SOK32:4913:54
2Ellen NybomSvaide Roma SOK34:07+1:1814:27
3Vera EngelbrektssonSvaide Roma SOK38:04+5:1516:07
4Alice ReintzGotlands Bro OK43:00+10:1118:13

H12 Kort

2 360 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Aston GustafssonSvaide Roma SOK42:2117:56

D10

2 360 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tyra ÖforsSvaide Roma SOK38:4916:26
Alva Lindh SporreVisborgs OKej start

H10

2 360 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adam UllbergSvaide Roma SOK25:1910:43
2Enar LöfstedtGotlands Bro OK25:32+0:1310:49
3Gustav HellminVisborgs OK27:57+2:3811:50
4Martin Svensson EikenesSvaide Roma SOK40:52+15:3317:18

Inskolning

1 730 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Hilda AlthiniGotlands Bro OKfullföljt
Alfred AmplerSvaide Roma SOKfullföljt
Teodor BjörklundVisborgs OKfullföljt
Hugo BromanVisborgs OKfullföljt
Neo cederqvistKlubblösfullföljt
Olle DahlgrenVisborgs OKfullföljt
Olimar DellevikVisborgs OKfullföljt
Neil Dickie PetersonSvaide Roma SOKfullföljt
Jack DysellGotlands Bro OKfullföljt
Harald FohlinGotlands Bro OKfullföljt
Arvid GustavssonSvaide Roma SOKfullföljt
Alice HejdströmVisborgs OKfullföljt
Tuva HejdströmVisborgs OKfullföljt
Joel JohansonVisborgs OKfullföljt
Emmett KeyGotlands Bro OKfullföljt
Lewis KeyGotlands Bro OKfullföljt
Alvar KnutasSvaide Roma SOKfullföljt
Agnes LindbyGotlands Bro OKfullföljt
Moa LindqvistGotlands Bro OKfullföljt
Ingmar MatthingVisborgs OKfullföljt
Amanda NybomSvaide Roma SOKfullföljt
Alma NygrenVisborgs OKfullföljt
Saga NyrotGotlands Bro OKfullföljt
Vilda PalmgrenGotlands Bro OKfullföljt
Leia QvibergVisborgs OKfullföljt
Ines RaseVisborgs OKfullföljt
Hillivi SjönVisborgs OKfullföljt
Sixten SwahnVisborgs OKfullföljt
Tilde VestermarkGotlands Bro OKfullföljt
Elin WikströmVisborgs OKfullföljt

U1

2 120 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henning MatthingVisborgs OK15:147:11
2Mira EkengrenVisborgs OK20:00+4:469:26
3Karin WollboGotlands Bro OK21:50+6:3610:17
4Ida MürvinGotlands Bro OK22:16+7:0210:30
5Emma EkmanGotlands Bro OK22:19+7:0510:31
6Vidar SundbergKlubblös23:46+8:3211:12
7Norah Söderholm GardellGotlands Bro OK25:01+9:4711:48
8Elvin AnderssonGotlands Bro OK27:58+12:4413:11
9Gustav MürvinGotlands Bro OK28:44+13:3013:33
10August AnderssonVisborgs OK30:11+14:5714:14
11Erik WesterlundGotlands Bro OK30:17+15:0314:17
12Brian LöfkvistGotlands Bro OK30:56+15:4214:35
13Jakob SvenssonSvaide Roma SOK31:56+16:4215:03
14Hanna EklundGotlands Bro OK32:18+17:0415:14
15Ida SvenssonSvaide Roma SOK32:19+17:0515:14
15Elmer RindbäckGotlands Bro OK32:19+17:0515:14
17Ellen EklundGotlands Bro OK32:38+17:2415:23
18Agnes SandgrenGotlands Bro OK55:12+39:5826:02
18Alice SamuelssonGotlands Bro OK55:12+39:5826:02

U2

2 360 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel NorlingVisborgs OK17:547:35
2Emil BjörksvedGotlands Bro OK20:56+3:028:52
3Elvira ÅhlbergVisborgs OK21:21+3:279:02
4Gustav WikströmVisborgs OK21:31+3:379:07
5Hedda RådenmanGotlands Bro OK23:49+5:5510:05
6Filip EkmanGotlands Bro OK25:46+7:5210:55
7Vincent SchollerVisborgs OK28:04+10:1011:53
8Maritz SchollerVisborgs OK28:05+10:1111:53
9Samuel EklundGotlands Bro OK28:08+10:1411:55
10Klara MattssonVisborgs OK28:56+11:0212:15
11Mateus ÅhlbergVisborgs OK29:07+11:1312:20
12Christian GladhGotlands Bro OK30:23+12:2912:52
13Svante GustafssonGotlands Bro OK31:32+13:3813:21
14Truls AppelgrenVisborgs OK31:51+13:5713:29
15Ebba AppelgrenVisborgs OK32:21+14:2713:42
16Wilda LöfKlubblös33:20+15:2614:07
17Vilmer BonnevierGotlands Bro OK33:45+15:5114:18
18Emil GardellGotlands Bro OK34:00+16:0614:24
19Lukas NyströmGotlands Bro OK34:09+16:1514:28
20Liv LöfstedtGotlands Bro OK35:00+17:0614:49
21Titus ÅbergGotlands Bro OK35:41+17:4715:07
22Miranda HallbergSvaide Roma SOK35:49+17:5515:10
23Albin TjänbyGotlands Bro OK35:57+18:0315:13
24Josef NygrenVisborgs OK36:15+18:2115:21
25Sixten AlthiniGotlands Bro OK37:44+19:5015:59
26Viktor WesterlundGotlands Bro OK38:21+20:2716:15
27Eskil HegardtGotlands Bro OK38:24+20:3016:16
28Jack AnsenVisborgs OK39:06+21:1216:34
29Vida Falk RindbäckGotlands Bro OK43:11+25:1718:17
30Alva NilssonGotlands Bro OK43:48+25:5418:33
31Håkan HanssonGotlands Bro OK44:59+27:0519:03
32Ebba SamuelssonGotlands Bro OK45:23+27:2919:13
33Evelina SandgrenGotlands Bro OK46:00+28:0619:29
34Lovis SalumonssonGotlands Bro OK46:08+28:1419:32
35Svante SamuelssonGotlands Bro OK46:16+28:2219:36
36Frida AnderssonVisborgs OK55:47+37:5323:38
37Siri EngströmVisborgs OK56:28+38:3423:55
Oscar BromanVisborgs OKej godkänd
Mille Falk RindbäckGotlands Bro OKej godkänd
Josef CarlssonGotlands Bro OKej godkänd
Emil ÅbergGotlands Bro OKej godkänd

Öppen motion 1

2 360 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica BäckstädeVisborgs OK44:5219:00

Öppen motion 3

2 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats RunanderA7 Kamratförening40:5314:36
2Ulrika PerssonGotlands Bro OK43:38+2:4515:35
3Annelie AnderssonVisborgs OK1:03:06+22:1322:32
Sixten FredrikssonGotlands Bro OKej godkänd

Öppen motion 5

3 380 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle GardellGotlands Bro OK29:538:50
2Alice OlssonVisborgs OK48:37+18:4414:23
3Erik RosborgVisborgs OK48:42+18:4914:24
4Peder PerssonGotlands Bro OK52:51+22:5815:38
5Elin DahlVisborgs OK1:08:11+38:1820:10
6David FredrikssonGotlands Bro OK1:09:47+39:5420:38
7Estrid Loré SundbladSvaide Roma SOK1:10:27+40:3420:50
8Ulrika Lindh-SporreVisborgs OK1:34:17+1:04:2427:53
Johan BjörksvedGotlands Bro OKej godkänd
Alma PetterssonGotlands Bro OKej start

Öppen motion 7

3 490 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mårten KorallGotlands Bro OK40:5111:42
2Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg43:46+2:5512:32
3Bo MagnussonVisborgs OK44:33+3:4212:45
4Kurt LöfgrenGotlands Bro OK44:38+3:4712:47
5Ing-Marie BergmanVisborgs OK47:55+7:0413:43
6Anders NilssonGotlands Bro OK48:22+7:3113:51
7Annika ErikssonGotlands Bro OK49:03+8:1214:03
8Gunnar ErikssonGotlands Bro OK49:57+9:0614:18
9Siwert JonassonÅre OK53:48+12:5715:24
10Birgitta HjerthénGotlands Bro OK53:54+13:0315:26
11Pär GustafssonSvaide Roma SOK54:12+13:2115:31
12Edvin NilssonGotlands Bro OK54:27+13:3615:36
13Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK54:32+13:4115:37
14Aina ÖsterdahlVisborgs OK57:44+16:5316:32
15Maj-Britt GardeliusIF Hansa-Hoburg57:50+16:5916:34
16Lars ArleboKFUM Örebro OK58:20+17:2916:42
17Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg1:01:22+20:3117:35
18Beata PetterssonGotlands Bro OK1:02:06+21:1517:47
19Birgitta ArleboKFUM Örebro OK1:05:43+24:5218:49
20Roland JohanssonVisborgs OK1:07:01+26:1019:12
21Hans MellquistVisborgs OK1:07:54+27:0319:27
22Paula JakobssonGarda OK1:09:28+28:3719:54
23Karin MårtenssonGotlands Bro OK1:11:31+30:4020:29
24Elisabeth KimellGotlands Bro OK1:11:56+31:0520:36
25Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK1:12:03+31:1220:38
26Åsa GunnarssonVisborgs OK1:12:18+31:2720:42
27Leif AnderssonVisborgs OK1:13:55+33:0421:10
28Karin BengtssonVisborgs OK1:14:11+33:2021:15
29Anna BäckstädeVisborgs OK1:17:16+36:2522:08
30Ingrid DanielssonVisborgs OK1:28:31+47:4025:21
31Siv JohanssonVisborgs OK1:41:23+1:00:3229:02
Saga ÖforsSvaide Roma SOKej godkänd
Annika ÖsterdahlVisborgs OKej godkänd
Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburgej godkänd
Anne-Marie LundquistGotlands Bro OKej godkänd
Helge GardelinGotlands Bro OKej godkänd
Hanna WallinSvaide Roma SOKej start

Öppen motion 8

4 630 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan MattssonGotlands Bro OK33:167:11
2Ulf NilssonGotlands Bro OK43:59+10:439:29
3Anders HellminVisborgs OK50:42+17:2610:57
4Mattias VejlensVisborgs OK51:09+17:5311:02
5Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK55:04+21:4811:53
6Maria PerssonVisborgs OK59:38+26:2212:52
7Frida BomanGotlands Bro OK1:02:27+29:1113:29
8Pernilla MellinSvaide Roma SOK1:08:48+35:3214:51
9Konrad NilssonVisborgs OK1:10:10+36:5415:09
10Monika JonssonSvaide Roma SOK1:14:31+41:1516:05
11Anki HallströmSvaide Roma SOK1:14:39+41:2316:07
12Gunnar HallströmVisborgs OK1:19:25+46:0917:09
Joakim BjörkegrenGotlands Bro OKej godkänd
Julius IsingTrosabygdens OKej godkänd

Öppen motion 9

6 030 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas NikolaussonVisborgs OK48:408:04
2Ronny LiljegrenGotlands Bro OK52:49+4:098:45
3Pontus GustafssonSvaide Roma SOK56:41+8:019:24
4Gert LundquistGotlands Bro OK59:34+10:549:52
5Anders EklundSvaide Roma SOK1:00:55+12:1510:06
6Daniel NygrenVisborgs OK1:00:59+12:1910:06
7Albin LarssonGotlands Bro OK1:03:21+14:4110:30
8Per WallinSvaide Roma SOK1:05:20+16:4010:50
9Patrik RönnbäckVisborgs OK1:05:38+16:5810:53
10Ludvig WaktelSvaide Roma SOK1:06:25+17:4511:00
11Torsten FlemmingVisby IF Gute SOK1:12:33+23:5312:01
12Stefan PerssonVisborgs OK1:14:59+26:1912:26
Jerker LoréSvaide Roma SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser