Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarsprint 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarsprint 3
Arrangörsorganisationer: Trollhättans SOK / Vänersborgs SK
Datum: torsdag 23 augusti 2018

Korta banan

1 900 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats LarssonTrollhättans SOK15:328:10
2Malte AnderssonTrollhättans SOK22:20+6:4811:45
3Olivia GustafssonTrollhättans SOK25:05+9:3313:12
4Oskar GustafssonTrollhättans SOK25:08+9:3613:13
5Annika WessmarkOK Flundrehof25:54+10:2213:37
6Lovisa KristianssonTrollhättans SOK26:18+10:4613:50
7Mats LarssonTrollhättans SOK26:28+10:5613:55
8Stella ModénFrölunda OL30:10+14:3815:52
9Olof MartanderTrollhättans SOK35:44+20:1218:48
10Selma MartanderTrollhättans SOK35:53+20:2118:53
11Axel TenggrenOK Skogsvargarna37:45+22:1319:52
12Daniel Wong LarssonTrollhättans SOK39:09+23:3720:36
13Lukas EnglundTrollhättans SOK39:24+23:5220:44
14Ida HallqvistOK Skogsvargarna39:26+23:5420:45
15Hannes ModénVänersborgs SK47:14+31:4224:51
16Fredrik Stolt ÖstermanOK Skogsvargarna48:10+32:3825:21
17Anton HernvallOK Skogsvargarna50:59+35:2726:50
18Ole HillebrandVänersborgs SK53:02+37:3027:54
19Lowa ElliotOK Skogsvargarna53:29+37:5728:08
20Teodor BrattVänersborgs SK59:20+43:4831:13
21Nora BrattVänersborgs SK1:00:24+44:5231:47
22Lucas KällbergOK Skogsvargarna1:01:21+45:4932:17
23Alfred SvenssonOK Skogsvargarna1:02:52+47:2033:05
24Jonna OlssonTrollhättans SOK1:23:50+1:08:1844:07
Oskar GustafssonTrollhättans SOKej godkänd
Simon LendvaiTrollhättans SOKej godkänd
Beyoncé AnderssonTrollhättans SOKej godkänd
Elvira ÅhlundVänersborgs SKej godkänd
Anton HernvallOK Skogsvargarnautgått
Tilda SåbyOK Flundrehofej start

Mellan banan

2 400 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andrea EnbomVänersborgs SK20:078:22
2Viggo AnderssonTrollhättans SOK20:17+0:108:27
3Agnes ErikssonTrollhättans SOK20:21+0:148:28
4Lennart NymanVänersborgs SK20:54+0:478:42
5Eskil LeonTrollhättans SOK21:44+1:379:03
6Noa NoinanIZRAEL OC22:32+2:259:23
7Edvin OckbornTrollhättans SOK22:42+2:359:27
8Gabriel HogedalVänersborgs SK22:46+2:399:29
9Johannes AnderssonVänersborgs SK23:06+2:599:37
10Alvin RösehagVänersborgs SK23:07+3:009:37
11Elsa MartanderTrollhättans SOK23:42+3:359:52
12Kristina ÅhlundVänersborgs SK23:58+3:519:59
13Nore ModénVänersborgs SK26:09+6:0210:53
14Oskar WesterbergTrollhättans SOK26:11+6:0410:54
15Johan MobergTrollhättans SOK26:16+6:0910:56
16Simon ThörnbladOK Flundrehof26:19+6:1210:57
17Berkley StaggOK Skogsvargarna28:16+8:0911:46
18Hans LindqvistTrollhättans SOK29:30+9:2312:17
19Gunilla BrännmanTrollhättans SOK30:02+9:5512:30
20Gurjeet SinghOK Gipen33:35+13:2813:59
21Bengt HogedalOK Gipen36:46+16:3915:19
22Albin AppelgrenTrollhättans SOK39:46+19:3916:34
Alva BjörkTrollhättans SOKej start
Linn EnbomVänersborgs SKej start
Bengt LarssonTrollhättans SOKej start
Vilgot ÅhlundVänersborgs SKej start

Långa banan

3 100 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid BjörkTrollhättans SOK16:435:23
2Nitsan YasurIZRAEL OC17:29+0:465:38
3Susanne BarkholtTrollhättans SOK18:56+2:136:06
4Elias ThörnbladTrollhättans SOK19:08+2:256:10
5David AlménTrollhättans SOK19:40+2:576:20
6Åke AnderssonTrollhättans SOK20:34+3:516:38
7Janne MattssonTrollhättans SOK20:57+4:146:45
8Mats KristianssonTrollhättans SOK21:12+4:296:50
9Liam HogedalVänersborgs SK21:26+4:436:54
10Tommy AnderssonVänersborgs SK22:09+5:267:08
11Oscar KarlssonTrollhättans SOK22:17+5:347:11
12Daniel FredrikssonFrölunda OL22:37+5:547:17
13Olle MelénTrollhättans SOK22:38+5:557:18
14Elvira BjörklundTrollhättans SOK22:42+5:597:19
15Martin MandingerTrollhättans SOK23:09+6:267:28
16Moa ErikssonTrollhättans SOK23:25+6:427:33
17Jacob ÖstermanVänersborgs SK23:32+6:497:35
18Johan KarlssonTrollhättans SOK23:55+7:127:42
19Jenny NymanVänersborgs SK24:00+7:177:44
20Emelie SvalinVänersborgs SK24:07+7:247:46
21Ida-Maria SvenssonTrollhättans SOK24:57+8:148:02
22Hilda MartanderTrollhättans SOK25:31+8:488:13
23Gunnel JernstigTrollhättans SOK25:38+8:558:16
24Fredrik LeonTrollhättans SOK26:05+9:228:24
25Wilma JanssonVänersborgs SK26:08+9:258:25
26Hans KööhlerTrollhättans SOK26:25+9:428:31
27Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna26:50+10:078:39
28Anders AxelssonOK Skogsvargarna26:51+10:088:39
29Alma AppelgrenTrollhättans SOK27:24+10:418:50
30Håkan SörenssonTrollhättans SOK27:36+10:538:54
31Bo WesterbergTrollhättans SOK27:42+10:598:56
32Gunilla EdgrenTrollhättans SOK27:50+11:078:58
32Nina SchmidtTrollhättans SOK27:50+11:078:58
34Anna-Karin MattssonTrollhättans SOK27:52+11:098:59
35Peter StrömdahlOK Skogsvargarna27:58+11:159:01
36Gabriel ThörnbladOK Flundrehof29:31+12:489:31
37Lars HogedalVänersborgs SK30:56+14:139:58
38Håkan JanssonVänersborgs SK31:19+14:3610:06
39Karin EngqvistOK Flundrehof31:48+15:0510:15
40Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna32:42+15:5910:32
41Rasmus PerssonOK Flundrehof33:06+16:2310:40
42Catharina KarlssonTrollhättans SOK33:29+16:4610:48
43Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna33:33+16:5010:49
44Isabellah AnderssonTrollhättans SOK35:58+19:1511:36
45Gunilla HogedalVänersborgs SK38:15+21:3212:20
46Marianne ThorssonIK Trenne Ullared39:48+23:0512:50
Jonas MelénTrollhättans SOKej godkänd
Anders BjörkTrollhättans SOKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser