Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Lovömedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Lovömedeln
Arrangörsorganisation: Bromma-Vällingby SOK
Datum: söndag 7 april 2019

Öppen motion 8

4 720 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1John FredrikssonIFK Lidingö SOK30:19
2Johan StrandbergGustavsbergs OK30:27+0:08
3Lasse ForsbergOK Ravinen35:44+5:25
4Erik PetterssonOK Linné35:55+5:36
5Daniel ÖrnIK Hakarpspojkarna37:37+7:18
6Stuart FellCentrum OK38:01+7:42
7Sofia ForsgrenOK Skogsfalken39:16+8:57
8Erik LenningKlubblös39:35+9:16
9Fredrik HedinIFK Enskede40:04+9:45
10Andreas NordforsStora Tuna OK41:09+10:50
11Lars ForsbergOK Ravinen41:39+11:20
12Robin WesterlundKlubblös41:56+11:37
13Martin AhlströmIFK Enskede42:38+12:19
14Simon ÖsterlundVästerås SOK42:41+12:22
15Nils-Göran Nilsson BatzSkarpnäcks OL43:00+12:41
15Gustav MellanderTumba-Mälarhöjden OK43:00+12:41
17Fredrik GrimborgSkarpnäcks OL44:58+14:39
18Fredrik MaxenFM Tis45:09+14:50
19Åsa BörjessonJärla Orientering45:36+15:17
20Hilda MattssonJärla Orientering45:37+15:18
21Sara MöllerOK Södertörn47:34+17:15
22Mats GustafssonSkellefteå OK47:50+17:31
23Martin KarlssonCentrum OK47:55+17:36
24Daniel BergstenForsa OK48:44+18:25
25Niklas EverittCentrum OK48:58+18:39
26Gustaf EricsonJärla Orientering50:08+19:49
27Ulf MagnussonKlubblös50:11+19:52
28Jens KvarnströmOK Landehof50:48+20:29
29Pär HedefältIK Hakarpspojkarna51:53+21:34
30Tommy  IvarssonOttawa OC53:24+23:05
31Leif MattssonJärla Orientering53:31+23:12
32Emil HelanderTullinge SK53:33+23:14
33Maria CarlströmCentrum OK53:45+23:26
34Juha LoenbergSkarpnäcks OL53:58+23:39
35Tove HammarbergJärfälla OK54:12+23:53
36Michael AhlquistJärla Orientering54:18+23:59
37Anders ÖnerudOK Ravinen54:54+24:35
38Thomas LundbergMälarö SOK55:01+24:42
39Daniel  HelanderTullinge SK55:34+25:15
40Erik WidingSkarpnäcks OL55:42+25:23
41Ludvig LarsendahlVästerås SOK56:27+26:08
42Pär DahlströmTullinge SK56:54+26:35
43Magnus SneitzJärfälla OK57:25+27:06
44Matilda AhlquistJärla Orientering1:00:00+29:41
45Kjell BengtssonKlubblös1:02:14+31:55
46Örjan AhnoffCentrum OK1:02:24+32:05
47Eva HagwallJärla Orientering1:03:06+32:47
48Fredrik JonssonAttunda OK1:03:16+32:57
49Svante FridEnebybergs IF1:04:05+33:46
50Per WesterlundSkogsluffarnas OK1:08:26+38:07
51Anders WinaldHellas Orientering1:09:00+38:41
52Johan GrafKlubblös1:09:07+38:48
53Kjell AnderssonPiteå IF Orienteringsklubb1:09:27+39:08
54Janne KokkalaCentrum OK1:19:03+48:44
55Tobias ValentinGöteborg-Majorna OK1:21:42+51:23
John LindbergTacton OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser