Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Bruksleden TM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Bruksleden TM
Arrangörsorganisation: Fagersta OK
Datum: lördag 4 augusti 2018

Damer 42km

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jessica MoverareHaninge SOK4:25:22
2Åsa BergmanVästerås LK4:31:24+6:02
3Elin TengbertWesteros trail running society4:40:53+15:31
4Elin AhlströmIFK Enskede5:51:08+1:25:46
5Anna NilssonFors6:36:13+2:10:51
Kerstin RosenqvistVästerås LKåterbud

Herrar 42km

21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sebastian AldénBrovallens IF3:52:07
2Karl YttermyrStorviks IF3:53:03+0:56
3Olof ModinStorviks IF3:56:25+4:18
4Kristoffer SjöbergKlubblös4:00:17+8:10
5Göran PalmgrenVästerås LK4:02:42+10:35
6Senad SuhonjicVästerås LK4:05:06+12:59
7Magnus Varg EléniusNynäshamns OK4:15:10+23:03
8Niclas ClemmensenAstraZeneca IF4:16:01+23:54
9Fredrik BaerKlubblös4:21:28+29:21
10Ilich VeraWesteros trail running society4:40:32+48:25
11Staffan BorgstedtWesteros trail running society4:42:24+50:17
12Patrik IsakssonKlubblös4:43:24+51:17
13Ola WilhelmssonVästerås4:52:58+1:00:51
14Mattias CarlssonVästerås4:52:59+1:00:52
15Jimmy KoivistoNorbergs OK5:04:19+1:12:12
16Anders LindahlUppsala LK5:16:04+1:23:57
17Mikael JonssonVästerås LK5:30:20+1:38:13
18Robert BrinckVästerås LK5:34:39+1:42:32
19Jimmy SpolanderKlubblös5:34:42+1:42:35
20Bengt NilssonStockholm HHH5:50:10+1:58:03
21Emil KjellbergFors6:36:15+2:44:08
Björn KällströmKlubblösåterbud

Damer 21km

11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kate MorrisonOK Linné2:06:14
2Anna LindgrenDalaportens OL2:13:02+6:48
3Pia JohanssonNorbergs OK2:15:57+9:43
4Anna PalmborgBrudpiga RK2:16:23+10:09
5Camilla SternerJärfälla2:18:50+12:36
6Carolina JohanssonFagersta OK2:38:36+32:22
7Sara BacklundAlmby IK2:46:25+40:11
8Åsa RambergKlubblös2:53:01+46:47
9Cecilia SjöholmSundbybergs IK3:06:20+1:00:06
10Cecilia ErikssonNorbergs OK3:26:28+1:20:14
Jessie AhlkvistFagersta OKutgått
Lina BäckströmNorbergs OKåterbud
Tina ÅbjörnÖrebro AIKåterbud

Herrar 21km

25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Rassmus AnderssonOK Linné1:24:36
2Roger CarlssonVästerås LK1:45:59+21:23
3Håkan RambergKlubblös1:46:06+21:30
4Leif MarkfjärdAvesta OK1:46:34+21:58
5Martin LarssonWesteros trail running society1:48:42+24:06
6Sebastian OlssonKlubblös1:51:38+27:02
7Niklas JörgensenUponor1:52:52+28:16
8Henrik WestmanWesteros trail running society2:01:05+36:29
9Per MalmÖrebro2:03:02+38:26
10Johan JohanssonAxa SC2:04:41+40:05
11Björn NässénKlubblös2:07:21+42:45
12Jonas NyFagersta OK2:07:45+43:09
13Henrik MoreauTäby OK2:09:30+44:54
14Martin LagerkvistKlubblös2:10:55+46:19
15Anders BjörklundVästerås2:11:24+46:48
16Mårten SnickareSundbybergs IK2:11:29+46:53
17Mattias BolinderTäby OK2:11:51+47:15
18Jan-Åke HolmKrylbo OK2:13:04+48:28
19Jesper SundqvistKlubblös2:18:26+53:50
20Magnus SandbergNorbergs OK2:19:55+55:19
21Niklas HällbladSurahammars SOK2:28:04+1:03:28
22Alexander SchnelzerWesteros trail running society2:38:24+1:13:48
23Jonatan BrännströmNorbergs OK2:45:40+1:21:04
24David TingströmVästerås2:51:23+1:26:47
25Ludvig BylundFagersta OK3:02:23+1:37:47
Joachim BjörkFagersta OKåterbud
Henrik BylundWesteros trail running societyåterbud
Alexander WilhelmsonÖrebro AIKåterbud
Marcus WillerVästerås LKåterbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser