Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Rolles nattcup, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Rolles nattcup
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: onsdag 3 oktober 2018 - onsdag 17 oktober 2018

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

Almby IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Mickael GöranssonHerrar Lång (36)1:05:42+27:1112:38

Degerfors OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Lars JacobssonHerrar Lång (36)ej start

Hagaby GoIF Örebro

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Oskar EklöfHerrar Lång (36)38:317:24
6Mikael AnderssonHerrar Lång (36)51:15+12:449:51
7Arvid ErikssonHerrar Lång (36)53:03+14:3210:12

Kils OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ella NordströmDamer Mellan (35)38:4211:22
3Ulf SkoglundHerrar Mellan (60)41:25+6:5412:10
4Lars NordströmHerrar Mellan (60)41:51+7:2012:18
5Jan OlmHerrar Lång (36)48:58+10:279:25

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Samuel KoelegaHerrar Mellan (60)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Henrik RansjöProva på (27)18:31+0:089:44

Kristinehamns OK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jessica KarlssonDamer Lång (1)1:42:5419:47
2Jonas LarssonHerrar Mellan (60)38:02+3:3111:11
3Elisabet FalemoProva på (27)18:44+0:219:51
4Per FredbergHerrar Lång (36)46:20+7:498:54
4Gunnel GillenäsProva på (27)20:43+2:2010:54
5Sten AnderssonProva på (27)23:30+5:0712:22
5Stefan GunnarssonHerrar Mellan (60)42:16+7:4512:25
8Jan KarlssonHerrar Mellan (60)46:56+12:2513:48
8Lisbeth CelanderDamer Mellan (35)1:03:26+24:4418:39
12Christer GillenäsHerrar Mellan (60)1:09:03+34:3220:18
12Paula KlavenessDamer Mellan (35)1:29:35+50:5326:20
13Lars LönnbergHerrar Mellan (60)1:10:39+36:0820:46
15Risto HakolaHerrar Mellan (60)1:19:02+44:3123:14
16Simon KlavenessHerrar Mellan (60)1:29:40+55:0926:22
Jörgen ErikssonHerrar Mellan (60)ej godkänd
Sven-Erik BrodinHerrar Mellan (60)ej godkänd
David HenrikssonHerrar Lång (36)ej start
Jens AnderssonHerrar Mellan (60)ej start
Leif CelanderHerrar Mellan (60)ej start
Bertil JohanssonHerrar Mellan (60)ej start
Erik LarssonHerrar Mellan (60)ej start
Astrid AnderssonProva på (27)ej start

OK Amne

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Ebba LöfströmProva på (27)28:05+9:4214:46
7Anton JohanssonProva på (27)28:51+10:2815:11
7Sofia JohanssonProva på (27)28:51+10:2815:11
11Ola HoltbringHerrar Mellan (60)51:21+16:5015:06
Britt-Marie AnderssonDamer Mellan (35)ej start
Ingvar AnderssonHerrar Mellan (60)ej start
Jonas OlssonHerrar Mellan (60)ej start
Gustav OlssonProva på (27)ej start
Alicia ÅhlénProva på (27)ej start

OK Djerf

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Per JanssonHerrar Lång (36)45:12+6:418:41
5Stina LindbergDamer Mellan (35)55:54+17:1216:26
6Viktoria LindbergDamer Mellan (35)55:58+17:1616:27
8Mats WelanderHerrar Lång (36)56:14+17:4310:48
9Anna JanssonDamer Mellan (35)1:08:00+29:1820:00
9Alexander JanssonHerrar Lång (36)58:11+19:4011:11
9Björn SvenssonHerrar Mellan (60)49:53+15:2214:40
13Håkan LindbergHerrar Lång (36)1:08:38+30:0713:11
Amanda JanssonDamer Lång (1)ej start
Richard JutegrimHerrar Mellan (60)ej start

OK Tyr

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Mathias BjörklundHerrar Mellan (60)34:3110:09
1Albin RansjöProva på (27)18:239:40
2Magnus AlbinssonHerrar Lång (36)44:31+6:008:33
2Milla ForkéusDamer Mellan (35)53:49+15:0715:49
3Linn AnderssonDamer Mellan (35)54:40+15:5816:04
4Ida SvenssonDamer Mellan (35)55:50+17:0816:25
6Olov ÖströmHerrar Mellan (60)43:58+9:2712:55
7Karin MoodhDamer Mellan (35)1:03:05+24:2318:33
7Lars AnderssonHerrar Mellan (60)44:57+10:2613:13
10Ann-Sofie HultsvedDamer Mellan (35)1:10:20+31:3820:41
10Thomas HollowellHerrar Lång (36)59:13+20:4211:23
11Tone HollowellDamer Mellan (35)1:10:32+31:5020:44
11Anders HedqvistHerrar Lång (36)1:05:10+26:3912:31
Sixten WestlundHerrar Lång (36)ej start
Sara Storm-AnderssonDamer Mellan (35)ej start
Elisabeth ÖströmDamer Mellan (35)ej start
Oscar AnderssonHerrar Mellan (60)ej start

OK Älgen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Åke GustavssonHerrar Mellan (60)50:58+16:2714:59
14Hans PerssonHerrar Mellan (60)1:14:41+40:1021:57

Skattkärrs SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Jens BeironHerrar Lång (36)1:43:25+1:04:5419:53

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser