Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för Rolles nattcup, efter 2 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Rolles nattcup
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: onsdag 3 oktober 2018 - onsdag 17 oktober 2018

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)

Damer Lång

5 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Jessica KarlssonKristinehamns OKutom tävlan
Amanda JanssonOK Djerfej start

Herrar Lång

5 200 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Oskar EklöfHagaby GoIF Örebro1:26:13
2Per JanssonOK Djerf1:32:39+6:26
3Per FredbergKristinehamns OK1:37:12+10:59
4Håkan LindbergOK Djerf2:15:19+49:06
5Jens BeironSkattkärrs SOK2:53:58+1:27:45
Alexander JanssonOK Djerfej godkänd
Magnus AlbinssonOK Tyrutom tävlan
Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebroutom tävlan
Arvid ErikssonHagaby GoIF Örebroutom tävlan
Mickael GöranssonAlmby IKutom tävlan
Anders HedqvistOK Tyrutom tävlan
Thomas HollowellOK Tyrutom tävlan
Jan OlmKils OKutom tävlan
Mats WelanderOK Djerfutom tävlan
David HenrikssonKristinehamns OKej start
Lars JacobssonDegerfors OKej start
Sixten WestlundOK Tyrej start

Damer Mellan

3 400 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ella NordströmKils OK1:19:31
2Linn AnderssonOK Tyr1:38:06+18:35
3Milla ForkéusOK Tyr1:39:15+19:44
4Karin MoodhOK Tyr1:59:49+40:18
5Anna JanssonOK Djerf2:05:37+46:06
6Lisbeth CelanderKristinehamns OK2:23:07+1:03:36
Ann-Sofie HultsvedOK Tyrej godkänd
Tone HollowellOK Tyrutom tävlan
Paula KlavenessKristinehamns OKutom tävlan
Stina LindbergOK Djerfutom tävlan
Viktoria LindbergOK Djerfutom tävlan
Ida SvenssonOK Tyrutom tävlan
Britt-Marie AnderssonOK Amneej start
Sara Storm-AnderssonOK Tyrej start
Elisabeth ÖströmOK Tyrej start

Herrar Mellan

3 400 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mathias BjörklundOK Tyr1:12:26
2Lars NordströmKils OK1:17:51+5:25
3Ulf SkoglundKils OK1:19:37+7:11
4Stefan GunnarssonKristinehamns OK1:20:49+8:23
5Lars AnderssonOK Tyr1:21:13+8:47
6Olov ÖströmOK Tyr1:26:26+14:00
7Ola HoltbringOK Amne1:45:41+33:15
8Christer GillenäsKristinehamns OK2:09:24+56:58
9Lars LönnbergKristinehamns OK2:15:43+1:03:17
10Risto HakolaKristinehamns OK2:37:45+1:25:19
Sven-Erik BrodinKristinehamns OKej godkänd
Jörgen ErikssonKristinehamns OKej godkänd
Åke GustavssonOK Älgenutom tävlan
Jan KarlssonKristinehamns OKutom tävlan
Simon KlavenessKristinehamns OKutom tävlan
Samuel KoelegaKlubblösutom tävlan
Hans PerssonOK Älgenutom tävlan
Björn SvenssonOK Djerfutom tävlan
Ingvar AnderssonOK Amneej start
Jens AnderssonKristinehamns OKej start
Oscar AnderssonOK Tyrej start
Leif CelanderKristinehamns OKej start
Bertil JohanssonKristinehamns OKej start
Richard JutegrimOK Djerfej start
Erik LarssonKristinehamns OKej start
Jonas LarssonKristinehamns OKej start
Jonas OlssonOK Amneej start

Prova på

1 900 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gunnel GillenäsKristinehamns OK46:39
2Albin RansjöOK Tyr51:34+4:55
3Henrik RansjöKlubblös51:47+5:08
4Ebba LöfströmOK Amne1:29:09+42:30
5Anton JohanssonOK Amne1:29:53+43:14
6Sofia JohanssonOK Amne1:29:57+43:18
Sten AnderssonKristinehamns OKej godkänd
Elisabet FalemoKristinehamns OKutom tävlan
Astrid AnderssonKristinehamns OKej start
Gustav OlssonOK Amneej start
Alicia ÅhlénOK Amneej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser