Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Rolles nattcup, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Rolles nattcup
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: onsdag 3 oktober 2018 - onsdag 17 oktober 2018

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

Almby IK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Mickael GöranssonHerrar Lång (36)ej start

Degerfors OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Lars JacobssonHerrar Lång (36)1:08:53+26:1012:45

Hagaby GoIF Örebro

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Mikael AnderssonHerrar Lång (36)ej start
Oskar EklöfHerrar Lång (36)ej start
Arvid ErikssonHerrar Lång (36)ej start

IK Vikings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Matthias Kalle DalheimerHerrar Mellan (60)54:54+17:2815:15

Kils OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jan OlmHerrar Lång (36)42:437:54
17Ulf SkoglundHerrar Mellan (60)59:20+21:5416:28
Ella NordströmDamer Mellan (35)ej start
Lars NordströmHerrar Mellan (60)ej start

Klubblös

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Samuel KoelegaHerrar Mellan (60)ej start

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Henrik RansjöProva på (27)19:49+0:2711:39

Kristinehamns OK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Gunnel GillenäsProva på (27)19:41+0:1911:34
4Elisabet FalemoProva på (27)20:01+0:3911:46
4Per FredbergHerrar Lång (36)47:34+4:518:48
5Sten AnderssonProva på (27)26:11+6:4915:24
7Stefan GunnarssonHerrar Mellan (60)44:37+7:1112:23
8Lisbeth CelanderDamer Mellan (35)59:08+19:0616:25
8Jonas LarssonHerrar Mellan (60)47:50+10:2413:17
9Simon KlavenessProva på (27)40:24+21:0223:45
12Bertil JohanssonHerrar Lång (36)1:30:23+47:4016:44
18Sven-Erik BrodinHerrar Mellan (60)1:01:38+24:1217:07
19Börje MüllerHerrar Mellan (60)1:03:06+25:4017:31
20Lars LönnbergHerrar Mellan (60)1:12:21+34:5520:05
21Jörgen ErikssonHerrar Mellan (60)1:51:13+1:13:4730:53
Emelie ForslundDamer Mellan (35)ej godkänd
Paula KlavenessDamer Mellan (35)ej start
Jessica KarlssonDamer Lång (1)ej start
David HenrikssonHerrar Lång (36)ej start
Jens AnderssonHerrar Mellan (60)ej start
Leif CelanderHerrar Mellan (60)ej start
Christer GillenäsHerrar Mellan (60)ej start
Risto HakolaHerrar Mellan (60)ej start
Jan KarlssonHerrar Mellan (60)ej start
Erik LarssonHerrar Mellan (60)ej start
Astrid AnderssonProva på (27)ej start

OK Amne

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Linnea LöfströmProva på (27)36:03+16:4121:12
7Ebba LöfströmProva på (27)36:25+17:0321:25
8Anton JohanssonProva på (27)38:08+18:4622:25
12Ola HoltbringHerrar Mellan (60)51:44+14:1814:22
Britt-Marie AnderssonDamer Mellan (35)ej start
Ingvar AnderssonHerrar Mellan (60)ej start
Jonas OlssonHerrar Mellan (60)ej start
Sofia JohanssonProva på (27)ej start
Gustav OlssonProva på (27)ej start
Alicia ÅhlénProva på (27)ej start

OK Djerf

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Amanda JanssonDamer Mellan (35)40:0211:07
2Per JanssonHerrar Lång (36)44:42+1:598:16
3Anna JanssonDamer Mellan (35)46:02+6:0012:47
5Björn SvenssonHerrar Mellan (60)42:56+5:3011:55
6Stina LindbergDamer Mellan (35)54:08+14:0615:02
7Viktoria LindbergDamer Mellan (35)54:29+14:2715:08
11Håkan LindbergHerrar Lång (36)1:13:23+30:4013:35
13Oliver ElofssonHerrar Mellan (60)54:01+16:3515:00
Alexander JanssonHerrar Lång (36)ej godkänd
Mats WelanderHerrar Lång (36)ej start
Richard JutegrimHerrar Mellan (60)ej start

OK Tyr

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Mathias BjörklundHerrar Mellan (60)37:2610:23
1Albin RansjöProva på (27)19:2211:23
2Lars AnderssonHerrar Mellan (60)39:12+1:4610:53
3Magnus AlbinssonHerrar Lång (36)45:08+2:258:21
4Milla ForkéusDamer Mellan (35)47:16+7:1413:07
4Jesper ÖströmHerrar Mellan (60)40:28+3:0211:14
5Linn AnderssonDamer Mellan (35)51:42+11:4014:21
5Sixten WestlundHerrar Lång (36)48:39+5:569:00
6Johan SöderlundHerrar Lång (36)50:21+7:389:19
6Olov ÖströmHerrar Mellan (60)43:51+6:2512:10
7Anders HedqvistHerrar Lång (36)59:22+16:3910:59
8Thomas HollowellHerrar Lång (36)1:02:12+19:2911:31
9Karin MoodhDamer Mellan (35)1:10:39+30:3719:37
9Mats VesterbergHerrar Mellan (60)48:17+10:5113:24
10Ann-Sofie HultsvedDamer Mellan (35)1:17:03+37:0121:24
10Mattias PerssonHerrar Mellan (60)48:58+11:3213:36
16Oscar AnderssonHerrar Mellan (60)57:30+20:0415:58
Kirsty Mc IntyreDamer Mellan (35)ej godkänd
Ida SvenssonDamer Mellan (35)utgått
Tone HollowellDamer Mellan (35)ej start
Sara Storm-AnderssonDamer Mellan (35)ej start
Elisabeth ÖströmDamer Mellan (35)ej start

OK Älgen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Åke GustavssonHerrar Mellan (60)49:25+11:5913:43
15Hans PerssonHerrar Mellan (60)56:28+19:0215:41

Skattkärrs SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ann HyvönenDamer Mellan (35)42:48+2:4611:53
3Jonas BergenfurHerrar Mellan (60)40:18+2:5211:11
10Jens BeironHerrar Lång (36)1:12:30+29:4713:25

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila