Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserie/NOK-träning

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserie/NOK-träning
Arrangörsorganisation: Finspångs SOK
Datum: tisdag 21 augusti 2018

D16

3 750 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia TunessonSkogspojkarnas OK42:4711:24
2Jensine SvenssonFinspångs SOK48:36+5:4912:57
3Hanna KromnérSkogspojkarnas OK55:07+12:2014:41
4Evelin GummessonFinspångs SOK1:17:57+35:1020:47

H16

4 180 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb49:0311:44
2Andreas TörnkvistOK Denseln55:13+6:1013:12
3Axel KindåkerFinspångs SOK57:53+8:5013:50
4David StrömbäckOK Denseln1:14:50+25:4717:54
Gustav WallmanMatteus SIej godkänd

D14

3 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofie EttlingSkogspojkarnas OK38:4212:41
2Linn JohnssonMatteus SI52:36+13:5417:14
3Maja HarryssonFinspångs SOK58:30+19:4819:10
4Linda SvenssonFinspångs SOK1:00:57+22:1519:59

H14

3 050 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pontus ÖstemarFinspångs SOK37:5012:24
2John KinnanderMatteus SI41:39+3:4913:39
3Rikard HellgrenFinspångs SOK42:22+4:3213:53
4Francesco SavaniSkogspojkarnas OK50:45+12:5516:38
5Gustav GranströmNAIS Orienteringsklubb51:20+13:3016:49
Axel WågbergNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Hugo BraamOK Denselnej godkänd

D12

2 380 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma EngströmFinspångs SOK26:1111:00
2Moa GöhlFinspångs SOK31:10+4:5913:05
3Alice ClassonNAIS Orienteringsklubb32:50+6:3913:47
4Nora PeterssonNAIS Orienteringsklubb36:51+10:4015:28
5Cornelia LarssonFinspångs SOK37:07+10:5615:35
6Emmy BorgOK Denseln41:34+15:2317:27
7Alice EttlingSkogspojkarnas OK45:31+19:2019:07
8Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb53:01+26:5022:16

H12

2 380 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henri EkMatteus SI25:5010:51
2Ted JohnssonMatteus SI27:58+2:0811:45
3Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb30:13+4:2312:41
4Vincent DahmTjalve IF Norrköping30:14+4:2412:42
5Emil ÖstemarFinspångs SOK31:28+5:3813:13
Sixten WågbergNAIS Orienteringsklubbej godkänd

D10

2 190 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tuva AnderssonNAIS Orienteringsklubb44:5320:29
2Disa WengelinNAIS Orienteringsklubb1:02:53+18:0028:42
3Ella EngvallOK Kolmården1:06:58+22:0530:34

H10

2 190 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malte AnderssonMatteus SI20:069:10
2Axel JarlNAIS Orienteringsklubb22:10+2:0410:07
3Sixten LevinsonOK Kolmården25:11+5:0511:29
4Ville AnderssonMatteus SI26:40+6:3412:10
5Jacob FjellnerMatteus SI28:08+8:0212:50
6Nils JohnssonMatteus SI31:05+10:5914:11
7Lukas KantarpÄrla IF35:16+15:1016:06
8Rasmus WärnNAIS Orienteringsklubb37:17+17:1117:01
9Rasmus WilhelmsonTjalve IF Norrköping38:14+18:0817:27

Inskolning

1 730 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Klara JoelssonMatteus SI31:15+7:3418:03
Elsa GillerforsNAIS Orienteringsklubb30:28+6:4717:36
Edvin WikmanFSOK32:09+8:2818:35
Emma KinnanderMatteus SI23:4113:41

U1

1 730 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linn BorgOK Denseln16:539:45
2Markus KantarpÄrla IF21:45+4:5212:34
3Kasper DahlinTjalve IF Norrköping24:25+7:3214:06
4Ture LevinsonOK Kolmården25:42+8:4914:51
5Ammy ÖstemarFinspångs SOK27:28+10:3515:52

U2

2 190 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1William LarssonOK Kolmården25:0411:26
2Hilda BrantvallOK Denseln27:45+2:4112:40
3Alfred PetterssonFinspångs SOK29:09+4:0513:18
4Måns DalinTjalve IF Norrköping33:47+8:4315:25
5Felix AnderssonNAIS Orienteringsklubb35:48+10:4416:20
6Theo IllnerTjalve IF Norrköping37:30+12:2617:07
7Clara IllnerTjalve IF Norrköping38:39+13:3517:38
8Ella JohanssonFinspångs SOK41:57+16:5319:09
9Valentin WiganderNAIS Orienteringsklubb42:51+17:4719:33
10Siri EngvallOK Kolmården43:37+18:3319:54
11Agnes EklundOK Denseln53:48+28:4424:33
12Alexander LarssonFinspångs SOK55:09+30:0525:10
13Otto BrantvallOK Denseln1:10:58+45:5432:24

U4

3 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker WaldfeltFinspångs SOK57:1618:46

NOK-A

8 290 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik JonssonÄrla IF1:00:407:19
2Pavlo UshkvarokOK Denseln1:03:58+3:187:42
3Robbin KantarpÄrla IF1:11:27+10:478:37
Peter EttlingSkogspojkarnas OKej godkänd

NOK-B

6 550 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders BergLOK55:418:30
2Kristin HylanderNyköpings OK59:31+3:509:05
3Charlie StoltRehns BK1:03:26+7:459:41
4Jonny KarlssonOK Denseln1:20:13+24:3212:14
5Simon FlankegårdTjalve IF Norrköping1:24:32+28:5112:54
6Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK1:26:27+30:4613:11
Peter LindebringOK Denselnej godkänd
Sofie VindFinspångs SOKej godkänd
Matilda KohtamäkiFinspångs SOKej godkänd
Annica CrispinOK Denselnej godkänd
Mats AnderssonFinspångs SOKutgått

NOK-C

4 480 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik GöhlFinspångs SOK42:239:27
2Björn KarlssonOK Denseln43:27+1:049:41
3Inger BergLinköpings OK52:05+9:4211:37
4Thorsten SvenssonFinspångs SOK52:42+10:1911:45
5Emma KantarpÄrla IF53:02+10:3911:50
6Sofie StrömbergMatteus SI53:50+11:2712:00
7Jonas PeterssonNAIS Orienteringsklubb57:54+15:3112:55
8Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb58:15+15:5213:00
9Jonas WestinKlubblös58:22+15:5913:01
10Lars HörnströmKlubblös1:00:41+18:1813:32
11Eric JehrlanderTjalve IF Norrköping1:01:27+19:0413:42
12Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb1:03:57+21:3414:16
13Niclas KinnanderMatteus SI1:05:58+23:3514:43
14Eva EngmanOK Denseln1:08:11+25:4815:13
15Fredrik EngmanOK Denseln1:08:14+25:5115:13
16Carl GranströmNAIS Orienteringsklubb1:10:55+28:3215:49
17Johan DahmTjalve IF Norrköping1:12:31+30:0816:11
18Johan TingströmNAIS Orienteringsklubb1:13:54+31:3116:29
19Johan FridströmFinspångs SOK1:20:21+37:5817:56
20Alice JohanssonFinspångs SOK1:21:19+38:5618:09
21Roland NilssonFSOK1:35:13+52:5021:15
Erik HäggFinspångs SOKej godkänd
Johanna HäggFinspångs SOKej godkänd
Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Lina EttlingSkogspojkarnas OKutgått

NOK-D

3 050 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per SvenssonFinspångs SOK33:3411:00
2Marie AnderssonNAIS Orienteringsklubb35:16+1:4211:33
3Mats RosanderFinspångs SOK35:51+2:1711:45
4Andreas BergLinköpings OK37:36+4:0212:19
5Per-Inge JohanssonKlubblös38:18+4:4412:33
6Dag JehrlanderTjalve IF Norrköping41:07+7:3313:28
7Hans PerssonMatteus SI46:34+13:0015:16
8Lena RosanderFinspångs SOK48:12+14:3815:48
9Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb53:09+19:3517:25
10Runar AldénOK Kolmården54:48+21:1417:58
11Åsa BraamOK Denseln55:40+22:0618:15
12Carin AnderssonOK Denseln57:34+24:0018:52
13Bo EliassonSkogspojkarnas OK1:02:17+28:4320:25
14Anders SvenssonKlubblös1:02:21+28:4720:26
15Sara AnderssonOK Denseln1:06:05+32:3121:40
16Fia WärnNAIS Orienteringsklubb1:08:57+35:2322:36
17Stig KarlssonOK Denseln1:12:46+39:1223:51
18Catharina ForsénOK Denseln1:12:51+39:1723:53
19Johnny WallingeOK Kolmården1:15:21+41:4724:42
Gert KromnérSkogspojkarnas OKej godkänd

NOK-E

3 180 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnel SundbergFinspångs SOK36:3911:31
2Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OK37:27+0:4811:46
3Kristian AlgersSkogspojkarnas OK37:48+1:0911:53
4Ebba SkullmanLinköpings OK43:31+6:5213:41
5Bertil SenestadFinspångs SOK43:36+6:5713:42
6Pelle SkullmanLinköpings OK44:12+7:3313:53
7Lennart KjellgrenLjusdals OK48:34+11:5515:16
8Britt-Marie AldénOK Kolmården49:12+12:3315:28
9Mona EklundOK Denseln1:29:48+53:0928:14
10Annica KarlssonTjalve IF Norrköping2:32:04+1:55:2547:49
Fjellner AnnikaOK Kolmårdenutgått
Niklas EklundOK Denselnutgått

NOK-F

2 230 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin JoelssonMatteus SI32:4214:39
2Adam LundbyTjalve IF Norrköping46:31+13:4920:51
3Jessica LundbyTjalve IF Norrköping47:00+14:1821:04

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser