Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Medel-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Medel-KM
Arrangörsorganisation: Väsby OK
Datum: torsdag 16 augusti 2018

D21

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Katarina HammasVäsby OK52:08

H21

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lukas OlssonVäsby OK36:21
2Mårten AnterudVäsby OK40:45+4:24
3Jonas ÖhmanVäsby OK41:55+5:34
4Henrik HammasVäsby OK43:55+7:34
5Björn JanssonVäsby OK44:03+7:42
6Joakim OlssonVäsby OK46:01+9:40
7Stefan GranathVäsby OK51:06+14:45
8Robert ColeVäsby OK52:29+16:08
9Dennis NyqvistVäsby OK56:34+20:13
10Sebastian JonassonVäsby OK1:04:36+28:15
11Magnus JosefssonVäsby OK1:13:37+37:16
12Petter IsakssonVäsby OK1:46:00+1:09:39

D16

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ylva LidénVäsby OK49:31

H16

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emil KarlssonVäsby OK43:57

D14

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Wilma JosefssonVäsby OK17:48
2Moa JohanssonVäsby OK22:28+4:40
Madeleine GranathVäsby OKej start

H14

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Rasmus LundströmVäsby OK16:01
2Noah SantaliusVäsby OK18:45+2:44
3Emil AnterudVäsby OK18:54+2:53
4Simon SernelinVäsby OK21:11+5:10
5Axel SantessonVäsby OK29:51+13:50

D12

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Matilda ModigVäsby OK24:04
2Alice ErikssonVäsby OK28:52+4:48
3Alva SmedsVäsby OK35:23+11:19
4Elin AtterbrandVäsby OK44:01+19:57
Fanny KarlsVäsby OKej start

H12

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Linus LundströmVäsby OK29:47
2Adrian EkVäsby OK30:52+1:05
3Erik LidénVäsby OK32:53+3:06

H10

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Vincent RylanderVäsby OK22:02
2Gabriel MelanderVäsby OK53:36+31:34
Victor GranathVäsby OKej start

D45

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Maria ColeVäsby OK33:46
2Anneli RundlöfVäsby OK40:30+6:44
3Katrin JosefssonVäsby OK56:00+22:14
4Maria LidénVäsby OK1:05:19+31:33

H45

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Petri SantaliusVäsby OK38:40
2Jonas KarlssonVäsby OK41:51+3:11
3Petter FogelbrinkVäsby OK1:12:24+33:44
Tobias AtterbrandVäsby OKej start

H50

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Robert ElveröVäsby OK29:43
2Tommy HolmérVäsby OK30:06+0:23
3Nils ErikssonVäsby OK38:56+9:13
4Hans JonssonVäsby OK39:20+9:37
5Roger TinglöfVäsby OK40:48+11:05
6Tomas SandqvistVäsby OK43:55+14:12
7Nigel ColeVäsby OK46:33+16:50
8Anders BerkelundVäsby OK47:06+17:23

D55

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Annika LundströmVäsby OK49:03
2Maria HallmansVäsby OK53:53+4:50
3Kristina TinglöfVäsby OK1:09:06+20:03

H60

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jan LarssonVäsby OK44:26
2Benny PetterssonVäsby OK50:09+5:43
3Erik LinderVäsby OK1:02:03+17:37
Lars BoudrieVäsby OKutgått

D70

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ingrid JarlebringVäsby OK56:48
2UC Lybert ErikssonVäsby OK57:25+0:37

H70

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Per-Åke CarlenstamVäsby OK36:14
2Kjell JanssonVäsby OK1:01:27+25:13
3Lars-Erik LindellVäsby OK1:03:11+26:57

U1

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Juni RylanderVäsby OK32:20
2Elin SmedsVäsby OK44:42+12:22

U2

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Viktor NygrenVäsby OK31:21

ÖM3

0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Mattias LijVäsby OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser