Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommar-OL 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommar-OL 4
Arrangörsorganisation: Trosabygdens OK
Datum: tisdag 17 juli 2018

Klass 1 Dam

5 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF54:389:15

Klass 1 Herr

5 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sören Nilsson PåledalOK Roxen46:117:49
2Carl PramlidOK Klemmingen50:29+4:188:33
3Gunnar KindlundhTrosabygdens OK58:37+12:269:56
4Urban SelanderSkarpnäcks OL1:01:42+15:3110:27
5Elis AnderssonTrosabygdens OK1:08:01+21:5011:31
6Jonas PålssonFMTM1:22:26+36:1513:58
Johan HagströmerOK Hällenfullföljt

Klass 2 Dam

4 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Britta EklundTrosabygdens OKfullföljt
Gitte JutvikTrosabygdens OKej godkänd

Klass 2 Herr

4 100 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas SvenssonOK Klemmingen41:1710:04
2Arne JanssonOK Klemmingen42:14+0:5710:18
3Stefan CarlssonOK Klemmingen44:34+3:1710:52
4Mats GustafssonNyköpings OK45:13+3:5611:01
5Robert HögforsTrosabygdens OK55:11+13:5413:27
6Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF57:05+15:4813:55
7Per SkyllbergOK Klemmingen58:26+17:0914:15
8Hans HolgerssonOK Måsen1:01:26+20:0914:59
9Anders RunanderTrosabygdens OK1:01:38+20:2115:01
Greger WedinSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Simon MartinssonOK Klemmingenej godkänd
Göran EklundTrosabygdens OKutgått

Klass 3 Dam

2 900 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Katja GustafssonNyköpings OK36:3012:35
2Annika DavidssonOK Klemmingen41:04+4:3414:09
3Vivianne HolgerssonOK Måsen56:48+20:1819:35
4Rebecca BäckTrosabygdens OK58:19+21:4920:06
5Weronica BäckTrosabygdens OK58:23+21:5320:07
6Frida ChrislanTrosabygdens OK1:05:05+28:3522:26
7Margareta ErikssonOK Klemmingen1:12:18+35:4824:55
Ann JärplingOK Klemmingenfullföljt
Eva KindlundhTrosabygdens OKfullföljt
Louise-Marie NilssonOK Klemmingenej godkänd

Klass 3 Herr

2 900 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jacob PåledalOK Roxen34:5712:03
2Rasmus PåledalOK Roxen36:49+1:5212:41
3Göran DavidssonOK Klemmingen39:33+4:3613:38
4Olle ArmanNyköpings OK41:09+6:1214:11
5Anders PeterssonNyköpings OK48:28+13:3116:42
6Alexander KaragiannisTrosabygdens OK48:41+13:4416:47
7Christofer MartinsonOK Klemmingen49:24+14:2717:02
8Jan-åke MahlinTrosabygdens OK57:02+22:0519:40
9Sven-Arne NilssonOK Klemmingen1:04:03+29:0622:05
10Folke Hermansson SnickarsTrosabygdens OK1:06:05+31:0822:47 Ladda ner rutt i gpx-format
11Rolf LindblomOK Klemmingen1:21:40+46:4328:09
Per-Ingvar AdamssonTrosabygdens OKej godkänd

Klass 4 Dam

2 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Miriam GustafssonNyköpings OK31:4013:11
2Vinja ChrislanTrosabygdens OK36:41+5:0115:17
3Liselott HögforsTrosabygdens OK1:05:04+33:2427:06
4Doris NilssonOK Klemmingen1:22:17+50:3734:17

Klass 4 Herr

2 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn SjölanderTrosabygdens OK30:1712:37
2Kjell NilssonOK Klemmingen41:30+11:1317:17
3Wilmer ThedvallTrosabygdens OK1:06:50+36:3327:50

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser