Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för ÖOK:s dagserie 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: ÖOK:s dagserie 3
Arrangörsorganisation: Östersunds OK
Datum: tisdag 21 augusti 2018

Inskolning

1 780 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Elsa HägglundÖstersunds OKfullföljt
Vide NorrbyLitsbygdens SKfullföljt
Bertil BodénLitsbygdens SKej godkänd
Gunnar BodénLitsbygdens SKej godkänd

Öppen motion 1

2 280 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon LindqvistÖstersunds OK20:569:10
2Maripuu MariaÖstersunds OK23:22+2:2610:14
3Maripuu ErikÖstersunds OK23:23+2:2710:15

Öppen motion 3

2 800 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik MartinssonFrösö IF47:1916:53
2Jönsson HelenKlubblös47:24+0:0516:55
3Greta HedmanÖstersunds OK50:33+3:1418:03
4Hans GreenÖstersunds OK54:59+7:4019:38
5Jonatan GreenÖstersunds OK56:20+9:0120:07
6Hybrink LenaKlubblös1:05:42+18:2323:27
6Bäck KarinHede SK1:05:42+18:2323:27
8Rasmus KarlströmFrösö IF1:58:05+1:10:4642:10
Maria SkogemyrKlubblösej godkänd
Stina BodénLitsbygdens SKutgått

Öppen motion 5

3 310 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna LindqvistÖstersunds OK42:1112:44
2Lars StrinnholmÖstersunds OK43:20+1:0913:05
3Pettersson NicklasKlubblös45:58+3:4713:53
4Seth PerssonFältjägarnas IF48:14+6:0314:34
5Ove HemmingssonBrunflo IF50:33+8:2215:16
6Charlotta NilssonFrösö IF51:33+9:2215:34
7Torulf BäckmanFrösö IF51:36+9:2515:35
8Tom BrantheimÖstersunds OK52:02+9:5115:43
9Frida LundagårdsAlfta-Ösa OK55:47+13:3616:51
10Oskar NowénFrösö IF1:00:13+18:0218:11
11Agneta SamuelssonFältjägarnas IF1:03:52+21:4119:17
12Claes SöderhjelmÖstersunds OK1:07:12+25:0120:18
13Anders ForsstedtSöders-Tyresö1:07:40+25:2920:26
14Lars-Eric GahlinÖstersunds OK1:15:25+33:1422:47
15Karin WalltinÖstersunds OK1:15:37+33:2622:50
16Monica Skoog BoströmBrunflo IF1:27:55+45:4426:33
17K.Engelsberger MichelFVRM1:38:24+56:1329:43

Öppen motion 7

3 890 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia LevinUmeå OK1:00:4715:37
2Helen HanstockÖstersunds OK1:01:48+1:0115:53
3Mats KarlströmFrösö IF1:05:24+4:3716:48
4Bernt ÅkerlundFältjägarnas IF1:10:30+9:4318:07
5Maria BobergFrösö IF1:14:57+14:1019:16
6Torbjörn RostFrösö IF1:14:59+14:1219:16
7Camilla GillströmÖstersunds OK2:01:03+1:00:1631:07
Kristina PeterssonIFK Umeåej godkänd
James TurtonÖstersunds OKutgått

Öppen motion 8

5 370 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle NäslundÖstersunds OK49:549:17
2Patrik BrorssonFrösö IF58:12+8:1810:50
3Bergquist Per-OveFältjägarnas IF59:56+10:0211:09
4Gunnar HagqvistFrösö IF1:04:03+14:0911:55
5Anders ErikssonFrösö IF1:11:22+21:2813:17
6Stina PerssonUmeå OK1:12:40+22:4613:31
7Jesper KolmodinAndrarums IF1:17:27+27:3314:25
8Haglund GunnarFrösö IF1:19:51+29:5714:52
9Adrian JonesÖstersunds OK1:19:55+30:0114:52
10Erik WillénÖstersunds OK1:29:06+39:1216:35
11Roger KrohnFältjägarnas IF1:41:20+51:2618:52
12erg StigFrösöIF1:48:54+59:0020:16
13Eriksson StefanÅsarna IK2:15:24+1:25:3025:12
Magnus ErikssonÖstersunds OKej godkänd
Maja WillénÖstersunds OKej godkänd
Borg OscarFK Åsenej godkänd
Pär BodénLitsbygdens SKutgått
Jonas PetersonIFK Umeåutgått
Ulf LindqvistÖstersunds OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser