Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för ÖOK:s nattserie 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: ÖOK:s nattserie 1
Arrangörsorganisation: Östersunds OK
Datum: fredag 14 september 2018

Öppen motion 1

2 290 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva LarssonBrobyggarna37:4316:28
2Tyra KarlssonBrobyggarna37:45+0:0216:29

Öppen motion 3

2 900 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert HadefjellÖstersunds OK26:048:59
2Fredrik MartinssonFrösö IF27:28+1:249:28
3Arvid HenningBrobyggarna27:47+1:439:34
4Seth PerssonFältjägarnas IF28:55+2:519:58
5Jakob WickenbergBrobyggarna29:25+3:2110:08
6Adina KreijBrobyggarna31:30+5:2610:51
7Emma RastebyBrobyggarna31:31+5:2710:52
7Astrid RexBrobyggarna31:31+5:2710:52
9Amanda SchönfeldtBrobyggarna33:00+6:5611:22
10Lisa JakobssonBrobyggarna33:01+6:5711:23
11Agneta SamuelssonFältjägarnas IF37:36+11:3212:57
12Nils RönnestrandFrösö IF53:10+27:0618:20
13Per-Erik RönnestrandFrösö IF53:11+27:0718:20

Öppen motion 5

3 800 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Petter ErlandssonBrobyggarna25:336:43
2Oskar VikströmBrobyggarna27:17+1:447:10
3Axel HedströmBrobyggarna28:20+2:477:27
4David LarssonKlubblös28:51+3:187:35
5Ingvild KjesbuStjørdals-Blink Orientering30:07+4:347:55
6Hanna LindqvistÖstersunds OK33:31+7:588:49
7Simon LindqvistÖstersunds OK33:35+8:028:50
8Ulf LindqvistÖstersunds OK33:39+8:068:51
9Monica HægstadStjørdals-Blink Orientering33:45+8:128:52
10Bernt ÅkerlundFältjägarnas IF34:04+8:318:57
11Christina ThomasÖstersunds OK34:18+8:459:01
12Ove HemmingssonBrunflo IF35:30+9:579:20
13Ingmar HolmerBrobyggarna36:13+10:409:31
14Adrian JohanssonBrobyggarna36:33+11:009:37
15Camilla GillströmÖstersunds OK37:59+12:269:59
16Kristina LarssonÖstersunds OK40:35+15:0210:40
17Frida BerggrenBrobyggarna40:36+15:0310:41
18Daniel BerggrenÖstersunds OK40:37+15:0410:41
19Robin EdlundBrobyggarna42:00+16:2711:03
20Tom BrantheimÖstersunds OK49:59+24:2613:09
21Bengt JonssonÖstersunds OK51:56+26:2313:40

Öppen motion 8

5 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias EliassonSundsvalls OK34:516:13
2David LundstenVittjärvs IK38:27+3:366:51
3Johan NilssonÖstersunds OK41:58+7:077:29
4Josefina SundmanÅsarna IK44:14+9:237:53
5Adrian JonesÖstersunds OK44:47+9:567:59
6James TurtonÖstersunds OK45:59+11:088:12
7Anders JohanssonÖstersunds OK48:37+13:468:40
8Håvard KjesbuStjørdals-Blink Orientering50:02+15:118:56

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser