Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för NAIS NOK-Träning

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: NAIS NOK-Träning
Arrangörsorganisation: NAIS Orienteringsklubb
Datum: tisdag 17 juli 2018

A

7 900 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristian AlgersSkogspojkarnas OK51:506:33
2Emil KaleredOK Denseln53:36+1:466:47
3Oskar LeinonenOK Kolmården53:51+2:016:48
4Robbin KantarpOK Hällen54:03+2:136:50
5Mikael AnderssonOK Kolmården57:04+5:147:13
6August MollénOK Denseln58:54+7:047:27
7Niklas OlssonLinköpings OK59:08+7:187:29
8Johan OtterströmLinköpings OK1:03:15+11:258:00
9Anna HåkanssonLinköpings OK1:16:01+24:119:37
10Christoffer MollénOK Denseln1:22:38+30:4810:27
Kalle KarlssonTjalve IF Norrköpingej godkänd

B

5 900 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK39:166:39
2Marcus BerggrenNyköpings OK43:22+4:067:21
3Peter ErikssonLinköpings OK43:56+4:407:26
4Johan PerssonHagaby GoIF Örebro44:06+4:507:28
5Anders BergLinköpings OK44:25+5:097:31
6Alva OlssonLinköpings OK46:32+7:167:53
7Jonathan JylltorpLinköpings OK47:05+7:497:58
8Åke LjunggrenLinköpings OK48:12+8:568:10
9Erik SköldLinköpings OK48:32+9:168:13
10Magnus SahlmanLinköpings OK51:19+12:038:41
11Martin JarelandLinköpings OK52:39+13:238:55
12Erik KjellgrenNAIS Orienteringsklubb56:25+17:099:33
13Fredrik AldénOK Kolmården57:11+17:559:41
14Pedro LundquistLinköpings OK58:20+19:049:53
15Emma KantarpÄrla IF1:01:05+21:4910:21
16Johan WänströmFinspångs SOK1:07:57+28:4111:31
17Markus HenrikssonLinköpings OK1:09:53+30:3711:50
18Karin SvenssonFinspångs SOK1:12:54+33:3812:21
19Niclas KinnanderMatteus SI1:13:02+33:4612:22

C

4 900 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon LundinFinspångs SOK29:526:05
2Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro44:49+14:579:08
3Inger BergLinköpings OK49:16+19:2410:03
4Johan ÅrbrinkLinköpings OK49:36+19:4410:07
5Vesa JussilaNAIS Orienteringsklubb50:24+20:3210:17
6Carin RosanderFinspångs SOK53:06+23:1410:50
7Erik JohnssonOK Kolmården56:46+26:5411:35
8Mikael GöransonAlmby IK56:57+27:0511:37
9Andreas BergLinköpings OK59:49+29:5712:12
10Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping59:53+30:0112:13
11Mats RosanderFinspångs SOK1:00:12+30:2012:17
12Frida SahlmanLinköpings OK1:06:13+36:2113:30
13Johan GerdevågHagaby GoIF Örebro1:06:58+37:0613:39
14Esko LeinonenOK Kolmården1:24:55+55:0317:19
15Jan V AnderssonTjalve IF Norrköping1:25:45+55:5317:30
Jörgen SköldLinköpings OKutgått

D

4 100 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil LjungemyrOK Kolmården26:566:34
2Olof LjunggrenLinköpings OK38:09+11:139:18
3Märta MollénSävedalens AIK39:39+12:439:40
4Moa HedegårdOK Kolmården45:57+19:0111:12
5Marie AnderssonNAIS Orienteringsklubb46:18+19:2211:17
6Anna GillerforsNAIS Orienteringsklubb47:04+20:0811:28
7Per WirénOK Kolmården50:06+23:1012:13
8Erik HallgrenFinspångs SOK51:22+24:2612:31
9Pelle SkullmanLinköpings OK53:14+26:1812:59
10Runar AldénOK Kolmården53:27+26:3113:02
11Johan JylltorpLinköpings OK53:44+26:4813:06
12Carl-Gustav NöjdNAIS Orienteringsklubb54:29+27:3313:17
13Britt-Marie AldénOK Kolmården55:21+28:2513:30
14Carl HedegårdOK Kolmården56:15+29:1913:43
15Anna MartinNAIS Orienteringsklubb57:36+30:4014:02
16Ebba HedegårdOK Kolmården57:41+30:4514:04
17Sara AnderssonOK Denseln57:49+30:5314:06
18Erik SahlmanLinköpings OK58:07+31:1114:10
19Kennet LindqvistOK Kolmården58:40+31:4414:18
20Magnus AnderssonAlmby IK58:57+32:0114:22
21Karl MollénOK Denseln59:42+32:4614:33
22Magnus HaraldssonGustavsbergs OK1:00:16+33:2014:41
23Christer LindellLinköpings OK1:00:49+33:5314:50
24Peter FahlstedtSkogspojkarnas OK1:03:22+36:2615:27
25Harris BrandeTjalve IF Norrköping1:04:10+37:1415:39

E

3 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK32:2310:26
2Lena NordSkogspojkarnas OK40:42+8:1913:07
3John KinnanderMatteus SI50:36+18:1316:19
4Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK52:06+19:4316:48
5Alf MattssonOK Kolmården1:00:09+27:4619:24
6Johnny WallingeOK Kolmården1:13:35+41:1223:44
7Karin RenbergOK Kolmården1:25:12+52:4927:29
8Annica KarlssonTjalve IF Norrköping1:26:13+53:5027:48

F

2 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba SkullmanLinköpings OK31:4311:44
2Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköping34:48+3:0512:53
3Erik FredrikssonTjalve IF Norrköping34:50+3:0712:54
4Isabelle AnderssonOK Kolmården47:13+15:3017:29
Axel WågbergNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Emma EngströmFinspångs SOKutgått

G

2 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liz BergströmTjalve IF Norrköping37:0015:25
2Sixten WågbergNAIS Orienteringsklubb39:23+2:2316:24
3Lukas KantarpÄrla IF46:54+9:5419:32
4Markus KantarpÄrla IF46:59+9:5919:34

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser