Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för HSOK Sommarcup med motionsorientering

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: HSOK Sommarcup med motionsorientering
Arrangörsorganisation: Helsingborgs SOK
Datum: tisdag 7 augusti 2018

Öppen motion 1

1 180 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fia PerssonHelsingborgs SOK11:419:54
1Nemi WehlinHelsingborgs SOK11:419:54
3Charlotte TuvessonHelsingborg19:17+7:3616:20
4Ebba TuvessonKlubblös19:18+7:3716:21

Öppen motion 3

2 940 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia EdmanHelsingborgs SOK32:4511:08
2Anders PerssonHelsingborg33:32+0:4711:24

Öppen motion 4

2 110 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid BorgkvistHelsingborgs SOK28:1313:22
2Lennart BorgqvistHelsingborgs SOK28:31+0:1813:30

Öppen motion 5

4 120 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias NilssonRunners Club52:2912:44
2Jenny NilssonRunners Club52:32+0:0312:45
3Henrik JensenHelsingborg54:36+2:0713:15
4Daniel SvanbergHelsingborg57:34+5:0513:58

Herrar Lång

4 120 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik AlnervikHelsingborgs SOK23:145:38
2John OskarssonHelsingborgs SOK24:52+1:386:02
3Patrik JohanssonHelsingborgs SOK25:49+2:356:15
4Christian JohanssonHelsingborgs SOK29:04+5:507:03
5Anton MarmelidHelsingborgs SOK31:10+7:567:33
6Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK32:17+9:037:50
7Andréas PalmertzHelsingborgs SOK32:26+9:127:52
8Jonas BengtssonHelsingborgs SOK32:33+9:197:54
9Felix AlnervikHelsingborgs SOK32:39+9:257:55
10Erik OlssonHelsingborgs SOK33:36+10:228:09
11Martin NilssonHelsingborgs SOK44:03+20:4910:41
12Bengt JohnsonHelsingborgs SOK44:58+21:4410:54
13Anders PerssonHelsingborgs SOK49:18+26:0411:57
14David PerssonHelsingborgs SOK50:41+27:2712:18
Jonas NorénHelsingborgs SOKej godkänd

Damer Lång

4 120 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda RanbroHelsingborgs SOK44:5210:53
2Saga PalmertzHelsingborgs SOK47:03+2:1111:25

Herrar Mellan

3 020 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn MelinHelsingborgs SOK31:3510:27
2Daniel EdmanHelsingborgs SOK32:31+0:5610:46
3Stig JohanssonHelsingborgs SOK33:49+2:1411:11
4Tor-Eve BengtssonHelsingborgs SOK38:18+6:4312:40
5Fredrik HjortHelsingborgs SOK46:40+15:0515:27
6Rolf GustafssonHelsingborgs SOK53:03+21:2817:33
7Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK57:55+26:2019:10
8Jonas KylmäHelsingborgs SOK1:00:00+28:2519:52
Kent BornlinderHelsingborgs SOKej start
Gustav FribergHelsingborgs SOKej start

Damer Mellan

3 020 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa WibergHelsingborgs SOK32:1810:41
2Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK34:09+1:5111:18
3Helena ÅhlinHelsingborgs SOK34:47+2:2911:31
4Eva TullbergIS Kullen39:40+7:2213:08
5Astrid JohannessonHelsingborgs SOK49:49+17:3116:29
6Lena NielsenHelsingborgs SOK54:46+22:2818:08
7Maj-Britt GustafssonHelsingborgs SOK59:33+27:1519:43
Henriette JareklevHelsingborgs SOKej godkänd

Kort

2 110 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Saga PalmertzHelsingborgs SOK18:298:45
2Klara FribergHelsingborgs SOK24:33+6:0411:38
3Elis OlssonHelsingborgs SOK26:20+7:5112:28
Agnes AlnervikHelsingborgs SOKej start

Ungdom Vit

1 180 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes PerssonHelsingborgs SOK11:369:49
2Albin BengtssonHelsingborgs SOK13:08+1:3211:07
3Hugo BengtssonHelsingborgs SOK13:16+1:4011:14
4Oskar DybnerHelsingborgs SOK16:56+5:2014:21
5Liv PalmertzHelsingborgs SOK18:32+6:5615:42
6Lowe PalmertzHelsingborgs SOK20:09+8:3317:04
7Emma DybnerHelsingborgs SOK22:02+10:2618:40

Ungdom Gul

1 480 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba RanbroHelsingborgs SOK10:237:00
2Elis OlssonHelsingborgs SOK10:54+0:317:21
3Ebba RanbroHelsingborgs SOK11:23+1:007:41
4Elias PalmertzHelsingborgs SOK12:08+1:458:11
5Teodor EdmanHelsingborgs SOK14:35+4:129:51

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser