Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för HSOK Sommarcup FINAL med motionsorientering

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: HSOK Sommarcup FINAL med motionsorientering
Arrangörsorganisation: Helsingborgs SOK
Datum: tisdag 14 augusti 2018

Öppen motion 1

1 150 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda PerssonKlubblös7:506:48
2Sixten BillstenKlubblös11:29+3:399:59
3Axel BillstenKlubblös11:33+3:4310:02
4Ebba TuvessonKlubblös12:06+4:1610:31
5Lukas AlnervikIS Kullen15:19+7:2913:19
6Noah AlnervikHelsingborgs SOK15:21+7:3113:20
7Lowe PalmertzHelsingborgs SOK16:42+8:5214:31
8Albin BengtssonHelsingborgs SOK16:49+8:5914:37
9Hugo BengtssonHelsingborgs SOK17:06+9:1614:52

Öppen motion 2

1 970 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fia PerssonHelsingborgs SOK22:1211:16
2Milov FeijtKlubblös28:08+5:5614:16
3Anna TullbergKlubblös34:37+12:2517:34
4Kristina SimonssonKlubblös36:11+13:5918:22
5Theo LindgrenHelsingborgs SOK40:34+18:2220:35
6Ann-Louise PerssonHelsingborgs SOK41:33+19:2121:05
Stefan LindgrenHelsingborgs SOKej godkänd

Öppen motion 3

3 270 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan LinderMotala AIF OL24:347:30
2Åsa AbelKlubblös25:47+1:137:53
3Sofia EdmanHelsingborgs SOK34:38+10:0410:35
4Lennart BorgqvistHelsingborgs SOK36:01+11:2711:00
5Ulrica OlovssonLaholms IF OK36:12+11:3811:04
6Jeanette EdmanHelsingborgs SOK39:43+15:0912:08
7Fredrik HjortHelsingborgs SOK40:40+16:0612:26
8Veronica DahlbomHelsingborgs SOK45:14+20:4013:49
9Roger JanssonHelsingborgs SOK55:01+30:2716:49
Henriette JareklevHelsingborgs SOKej godkänd

Öppen motion 4

2 230 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Milov FeijtKlubblösej godkänd

Öppen motion 5

4 340 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Dan SjöholmHalmstad OK34:468:00
2Anna LarssonÖrkelljunga FK39:26+4:409:05
3Marie WibergHelsingborgs SOK39:39+4:539:08
4Daniel EdmanHelsingborgs SOK40:15+5:299:16
5Daniel SvanbergKlubblös42:44+7:589:50
6Anders PerssonKlubblös45:31+10:4510:29

Herrar Lång

4 250 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik AlnervikHelsingborgs SOK20:104:44
2John OskarssonHelsingborgs SOK21:33+1:235:04
3Felix AlnervikHelsingborgs SOK23:25+3:155:30
4Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK26:33+6:236:14
5Andréas PalmertzHelsingborgs SOK27:01+6:516:21
6Per RudqvistHelsingborgs SOK28:52+8:426:47
7Martin NilssonHelsingborgs SOK33:36+13:267:54
8Edo DrenthHelsingborgs SOK33:39+13:297:55
9David PerssonHelsingborgs SOK33:43+13:337:56
10Peter TegelbergHelsingborgs SOK37:56+17:468:55
11Victor EricssonHelsingborgs SOK38:02+17:528:56
Patrik JohanssonHelsingborgs SOKej godkänd
Erik OlssonHelsingborgs SOKej godkänd
Anders PerssonHelsingborgs SOKutgått
Bengt JohnsonHelsingborgs SOKej start

Damer Lång

4 250 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda RanbroHelsingborgs SOK29:066:50
2Saga PalmertzHelsingborgs SOK38:26+9:209:02
Ebba RanbroHelsingborgs SOKej start

Herrar Mellan

3 350 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pär EricssonHelsingborgs SOK23:327:01
2Gustav FribergHelsingborgs SOK23:33+0:017:01
3Torbjörn MelinHelsingborgs SOK26:53+3:218:01
4Stig JohanssonHelsingborgs SOK27:59+4:278:21
5Kent BornlinderHelsingborgs SOK30:36+7:049:08
6Tor-Eve BengtssonHelsingborgs SOK34:45+11:1310:22
7Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK37:14+13:4211:06
8Jonas KylmäHelsingborgs SOK39:02+15:3011:39
9Rolf GustafssonHelsingborgs SOK39:25+15:5311:45
Sven-Eric EricsonHelsingborgs SOKej godkänd

Damer Mellan

3 350 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa WibergHelsingborgs SOK26:007:45
2Helena ÅhlinHelsingborgs SOK26:23+0:237:52
3Lena NorrmanIS Kullen26:34+0:347:55
4Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK29:46+3:468:53
5Eva TullbergIS Kullen31:33+5:339:25
6Astrid JohannessonHelsingborgs SOK40:23+14:2312:03
7Lena NielsenHelsingborgs SOK47:02+21:0214:02
8Maj-Britt GustafssonHelsingborgs SOK48:01+22:0114:20

Kort

2 230 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara FribergHelsingborgs SOK22:5510:16
2Ingrid BorgkvistHelsingborgs SOK31:10+8:1513:58
Elis OlssonHelsingborgs SOKej godkänd

Ungdom Vit

1 150 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albert KylmäHelsingborgs SOK14:1112:20
2Clara TörnebrantKlubblös14:12+0:0112:20
3Liv PalmertzHelsingborgs SOK14:46+0:3512:50
4Agnes AlnervikHelsingborgs SOK15:39+1:2813:36
5Scilla Klubblös24:00+9:4920:52
5Sixten AlmKlubblös24:00+9:4920:52

Ungdom Gul

1 970 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elis OlssonHelsingborgs SOK13:466:59
2Teodor EdmanHelsingborgs SOK18:32+4:469:24
3Elias PalmertzHelsingborgs SOK18:38+4:529:27
4Agnes PerssonHelsingborgs SOK18:43+4:579:30

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser