Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Träningsserie 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Träningsserie 4
Arrangörsorganisation: Lindebygdens OK
Datum: tisdag 28 augusti 2018

Bana 1

5 700 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin LarboIFK Lidingö SOK42:377:28
2Anton KruseKFUM Örebro OK50:27+7:508:51
3Per EklöfOK Milan52:54+10:179:16
4Evelina EricssonSöders-Tyresö58:01+15:2410:10
5Patrik ThybeckLindebygdens OK58:40+16:0310:17
6Per HåstlundAlmby IK58:44+16:0710:18
7Hans LibergOK Milan59:03+16:2610:21
8Andreas MogrenOK Milan59:59+17:2210:31
9Karin FägerlindCentrum OK1:02:59+20:2211:02
10Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro1:03:18+20:4111:06
11Jan-Åke IsraelssonOK Milan1:09:52+27:1512:15

Bana 2

4 700 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan42:569:08
2Therese KorkeakoskiOK Milan44:08+1:129:23
3Susanne ErikssonOK Milan46:15+3:199:50
4Josefin ErlandssonOK Milan46:33+3:379:54
5Joakim DahlbergAlmby IK47:21+4:2510:04
6Anna-Maria BackrydLindebygdens OK47:49+4:5310:10
7Jessica KorkeakoskiOK Milan51:38+8:4210:59
8Annika BrodinLindebygdens OK52:17+9:2111:07
9Håkan LibergOK Milan52:30+9:3411:10
10Hans HelmerssonLindebygdens OK53:39+10:4311:24
11Henrik HallorLindebygdens OK54:06+11:1011:30
12Klas ThybeckLindebygdens OK54:14+11:1811:32
13Sofie BodinAlmby IK55:27+12:3111:47
14Nils-Olof BodinAlmby IK56:41+13:4512:03
15Jonas JanegrenKFUM Örebro OK56:46+13:5012:04
16Ulrika SanderOK Milan57:58+15:0212:20
17Niklas SanderOK Milan58:02+15:0612:20
18Tomas VidfeltLindebygdens OK1:00:57+18:0112:58
19Camilla KruseKFUM Örebro OK1:01:22+18:2613:03
20Tomas L KarlssonLindebygdens OK1:04:20+21:2413:41
21Lage JonssonLindebygdens OK1:07:14+24:1814:18
22Helena BjörzénLindebygdens OK1:09:50+26:5414:51
23Fredrik ArnessonLindebygdens OK1:10:55+27:5915:05
24Anders NorgrenLindebygdens OK1:15:04+32:0815:58
25Mikael GrönborgLindebygdens OK1:15:07+32:1115:58
26Kent MossbäckHagaby GoIF Örebro1:16:45+33:4916:19
27Bengt WisénLindebygdens OK1:26:32+43:3618:24
Lars KarlssonAlmby IKej godkänd

Bana 3

2 400 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell GustafssonOK Järnbärarna32:2213:29
1Axel ThybeckLindebygdens OK32:2213:29
3Hanna HellsingLindebygdens OK33:38+1:1614:00
4Sofia CarlssonLindebygdens OK33:40+1:1814:01
5Christer TapperOK Milan35:41+3:1914:52
6Lennart LindgrenOK Järnbärarna36:25+4:0315:10
7Per-Erik GustafssonLindebygdens OK36:29+4:0715:12
8Håkan MossbergOK Järnbärarna38:04+5:4215:51
9Åke MossbergOK Milan39:08+6:4616:18
10Lars-Inge WixnerHagaby GoIF Örebro40:16+7:5416:46
11Gert IngvarssonLindebygdens OK42:06+9:4417:32
12Britt-Marie EklöfOK Milan43:26+11:0418:05
13Fredrik BernströmHagaby GoIF Örebro44:01+11:3918:20
14Jörgen HolmströmOK Milan46:55+14:3319:32
15Elisabeth ErikssonOK Milan47:15+14:5319:41
16Inga HolmströmOK Milan48:00+15:3820:00
17Catrine StoltOK Milan49:23+17:0120:34
18Maud MossbergOK Järnbärarna50:14+17:5220:55
19Maria AngbergLindebygdens OK54:32+22:1022:43
Lars Ivan CarlssonLindebygdens OKutgått

Bana 4

2 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva KorkeakoskiOK Milan29:3113:24
2Lena LindgrenOK Järnbärarna32:59+3:2814:59
3Roland RohdeFellingsbro GOIF33:00+3:2915:00
4Eric EricssonLindebygdens OK38:36+9:0517:32
5Lotta UllénLindebygdens OK38:54+9:2317:40
6Lovisa ThybeckLindebygdens OK1:21:06+51:3536:51

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser