Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Lusselunken

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Lusselunken
Arrangörsorganisation: Lindebygdens OK
Datum: söndag 9 december 2018

Långa

5 800 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Evelina EricssonLindebygdens OK46:227:59
2Tomas L KarlssonLindebygdens OK48:06+1:448:17
3Axel ThybeckLindebygdens OK48:11+1:498:18
4Erik KlingLindebygdens OK50:11+3:498:39
5Anna-Maria BackrydLindebygdens OK52:26+6:049:02
6Martin LarboIFK Lidingö SOK52:43+6:219:05
7Patrik ThybeckLindebygdens OK52:59+6:379:08
8Fredrik ArnessonLindebygdens OK54:37+8:159:25
9Henrik HallorLindebygdens OK1:09:06+22:4411:54
10Maria AngbergLindebygdens OK1:17:18+30:5613:19
Lage JonssonLindebygdens OKej godkänd

Mellan

3 800 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Therese KorkeakoskiOK Milan39:2510:22
2Klas ThybeckLindebygdens OK39:51+0:2610:29
3Jonas KlingLindebygdens OK40:11+0:4610:34
4Elias KlingLindebygdens OK40:16+0:5110:35
5Jessica KorkeakoskiOK Milan43:28+4:0311:26
6Kjell GustafssonOK Järnbärarna49:40+10:1513:04
7Roland KarlssonLindebygdens OK49:47+10:2213:06
8Mikael GrönborgLindebygdens OK49:57+10:3213:08
9Anders NorgrenLindebygdens OK50:02+10:3713:10

Korta

2 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Asta SjöbergLindebygdens OK29:5413:00
2Lars Ivan CarlssonLindebygdens OK31:49+1:5513:50
3Lovisa ThybeckLindebygdens OK36:47+6:5315:59
4Susanne HellsingLindebygdens OK37:39+7:4516:22
5Oliver ArnessonLindebygdens OK39:02+9:0816:58
6Eva KorkeakoskiOK Milan50:42+20:4822:02

Mini

1 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rolf HelmerssonLindebygdens OK35:0119:27
2Anders HolmbergLindebygdens OK35:12+0:1119:33
3Klara ThybeckLindebygdens OK36:53+1:5220:29
4Ingrid ArnessonLindebygdens OK39:26+4:2521:54
5Hanna ArnessonLindebygdens OK39:28+4:2721:55

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser