Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Finspångs SOK`s Veteran-Ol

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Finspångs SOK`s Veteran-Ol
Arrangörsorganisation: Finspångs SOK
Datum: torsdag 23 augusti 2018

Lång

3 960 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans-Ove ErikssonNyköpings OK40:2910:13
2Per-Åke TengvallBoxholm-Mjölby OL42:03+1:3410:37
3Christer SandhOK Roxen45:19+4:5011:26
4Peter RasmussenNyköpings OK47:21+6:5211:57
5Rolf AxelssonTjällmo-Godegårds OK49:48+9:1912:34
6Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK50:36+10:0712:46
7Leif EfraimssonMotala AIF OL50:51+10:2212:50
8Peter HagströmTjalve IF Norrköping55:39+15:1014:03
9Ove CaesarTjällmo-Godegårds OK56:54+16:2514:22
10Marianne NymanTjällmo-Godegårds OK59:13+18:4414:57
11Stephan SvenssonLinköpings OK1:00:32+20:0315:17
12Lars StrömTjällmo-Godegårds OK1:00:33+20:0415:17
13Calle NöjdNAIS Orienteringsklubb1:01:30+21:0115:31
14Per JohanssonLOK1:02:58+22:2915:54
15Yngve PetterssonLinköpings OK1:03:12+22:4315:57
16Göran BlombergTjalve IF Norrköping1:03:14+22:4515:58
17Ove JohanssonOK Kolmården1:04:03+23:3416:10
18Harald BrandeTjalve IF Norrköping1:05:28+24:5916:31
19Bengt ÖstlundOK Roxen1:05:32+25:0316:32
20Roger DanielssonLinköpings OK1:06:04+25:3516:41
21Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OL1:06:29+26:0016:47
22Leif HasselströmMotala AIF OL1:08:30+28:0117:17
23Jerry MartinssonOK Motala1:08:32+28:0317:18
24Peter JakobssonLinköpings OK1:10:55+30:2617:54
25Uno BergOK Motala1:13:09+32:4018:28
26Britt-Marie AldénOK Kolmården1:20:01+39:3220:12
27Åke AndreassonGustavsbergs OK1:49:17+1:08:4827:35
Arne AnderssonOK Motalaej godkänd
Pelle SkullmanLinköpings OKej godkänd

Mellan

2 970 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan AlderudNyköpings OK38:2312:55
2Curt KarlssonNyköpings OK38:32+0:0912:58
3Bo CarlssonNyköpings OK42:52+4:2914:25
4Roland AlsénOK Roxen43:30+5:0714:38
5Curt ThorénNyköpings OK44:42+6:1915:03
6Göran ForsbergNyköpings OK46:35+8:1215:41
7Olle ArmanNyköpings OK47:01+8:3815:49
8Gerd HagströmTjalve IF Norrköping48:26+10:0316:18
9Ulf WaldenfjordLinköpings OK50:29+12:0616:59
10Inga JohanssonNyköpings OK50:50+12:2717:06
11Gunnar PalmqvistBoxholm-Mjölby OL53:04+14:4117:52
12Gustaf OlssonLinköpings OK53:45+15:2218:05
13Roland FridLinköpings OK54:05+15:4218:12
14Ann-Sofie SvenssonLinköpings OK55:52+17:2918:48
15Inge SundströmNyköpings OK55:57+17:3418:50
16Karin AxelssonFinspångs SOK56:00+17:3718:51
17Jan PetterssonOK Roxen56:12+17:4918:55
18Bengt AnderswsonTGOK57:07+18:4419:13
19Anders KjellLinköpings OK57:56+19:3319:30
20Nils SjödinTjalve IF Norrköping59:36+21:1320:04
21Inga-Lill PetterssonLinköpings OK1:01:04+22:4120:33
22Torbjörn BäckIFK Norrköpings OK1:02:31+24:0821:02
23Kjell HagströmLinköpings OK1:02:48+24:2521:08
24Hans GustavssonNyköpings OK1:02:59+24:3621:12
25Anders HedinMotala AIF OL1:03:01+24:3821:13
26Christer SvenssonNyköpings OK1:03:30+25:0721:22
27Per GustavssonOK Roxen1:05:32+27:0922:03
28Göran LevinssonOK Roxen1:07:17+28:5422:39
29Sievert GustafssonTjällmo-Godegårds OK1:10:53+32:3023:51
30Ulla KjellLinköpings OK1:13:39+35:1624:47
31Gunvor FridLinköpings OK1:15:08+36:4525:17
32Hans GuldbrandMotala AIF OL1:16:43+38:2025:49
33Gabriella LundqvistLOK1:34:50+56:2731:55
34Tony EloffTjällmo-Godegårds OK1:42:02+1:03:3934:21
35Annelie AugustssonTjällmo-Godegårds OK1:42:07+1:03:4434:22
36Anders HallgrenGustafsberg1:43:17+1:04:5434:46
37Gunnar HejdenbergMotala AIF OL1:45:58+1:07:3535:40
38Monika ÅbergTGOK1:53:06+1:14:4338:04
39Nancy GranathTGOK1:53:09+1:14:4638:05
Barbro ÖstlundOK Roxenej godkänd
Rolf-Inge KarlssonBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OKutgått

Kort

2 030 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan LindgrenBoxholm-Mjölby OL30:4815:10
2Kerstin BengtssonMotala AIF OL41:59+11:1120:40
3Ann-Christine EkNyköpings OK47:00+16:1223:09
4Tore KarlssonTjällmo-Godegårds OK48:39+17:5123:57
5Otto HolmdahlLinköpings OK48:52+18:0424:04
6Folke SimonssonOK Roxen51:52+21:0425:33
7Stig BengtssonMotala AIF OL52:31+21:4325:52
8Berit EdengrenNyköpings OK52:32+21:4425:52
9Ann-Cathrine SundqvistOK Motala53:04+22:1626:08
10Stina KorallMotala AIF OL54:29+23:4126:50 Ladda ner rutt i gpx-format
11Sonja HanssonTjalve IF Norrköping56:13+25:2527:41
12Jan JohanssonFSOK57:55+27:0728:31
13Bengt SjögrenNOK58:03+27:1528:35
14Elisabeth ErikssonNyköpings OK58:07+27:1928:37
15Lars-Erik OlsOK Roxen58:55+28:0729:01
16Bo GustavssonTGOK1:00:27+29:3929:46
17Lennart LarssonÖdeshögs SK1:02:33+31:4530:48
18Catharina JohanssonOK Kolmården1:04:42+33:5431:52
19Lena LevinssonOK Roxen1:08:55+38:0733:56
20Siw ErikssonTjällmo-Godegårds OK1:09:20+38:3234:09
20Birgitta GustfssonTGOK1:09:20+38:3234:09
22Inger AnderssonTGOK1:09:21+38:3334:09
23Ulf BerggrundIFK Linköpings OS1:11:15+40:2735:05
24Leif AnderssonOK Motala1:27:07+56:1942:54
25Chatarina AnderssonOK Motala1:27:09+56:2142:55
Bengt KarlssonBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Anders JohanssonNyköpings OKej godkänd

Promenad

1 340 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans KleistOK Roxen21:0115:41
2Curt TillmanLinköpings OK27:44+6:4320:41
3Barbro GustavsonTjällmo-Godegårds OK29:58+8:5722:21
4Britt-Marie OlsOK Roxen37:30+16:2927:59
4Jonna EngblomLinköpings AIK37:30+16:2927:59
6Brigitte AlsénOK Roxen42:00+20:5931:20
Rubert EngblomLinköpings AIKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser