Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarcup 7 (ZON-träning)

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarcup 7 (ZON-träning)
Arrangörsorganisation: OK Hällen
Datum: tisdag 14 augusti 2018

Kort Lätt

2 600 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael AleniusNyköpings OK33:4012:56
2Cajsa AleniusNyköpings OK34:21+0:4113:12
3Filippa GuttkeNyköpings OK34:26+0:4613:14
4Anders PeterssonNyköpings OK43:05+9:2516:34
5Thomas PetrerssonNyköpings OK43:10+9:3016:36
6Jan-åke MahlinTrosabygdens OK44:35+10:5517:08
7Margareta ErikssonOK Klemmingen48:42+15:0218:43
8Mats JohanssonOK Hällen49:30+15:5019:02
9Alicia HögforsTrosabygdens OK51:46+18:0619:54
10Axel StridTrosabygdens OK51:49+18:0919:55
11Robert HögforsTrosabygdens OK51:55+18:1519:58
12Christofer MartinsonOK Klemmingen58:22+24:4222:26
13Liselott HögforsTrosabygdens OK1:03:41+30:0124:29
14Vinja ChrislanTrosabygdens OK1:22:55+49:1531:53

Kort Svår

3 600 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Norna MolinOK Klemmingen47:1913:08
2Mikael GuttkeNyköpings OK52:35+5:1614:36
3Meja AleniusNyköpings OK57:42+10:2316:01
4Per LarssonOK Klemmingen59:59+12:4016:39
5Åsa WestlundTrosabygdens OK1:01:14+13:5517:00
6Ulla LindellOK Hällen1:07:50+20:3118:50
7Sune LindellOK Hällen1:08:47+21:2819:06
8Per-Ingvar AdamssonTrosabygdens OK1:13:35+26:1620:26
9Ove ErikssonNyköpings OK1:17:53+30:3421:38
Folke Hermansson SnickarsTrosabygdens OKej godkänd
Klara TollmarNyköpings OKej godkänd
Frida ChrislanTrosabygdens OKutgått
Gun JanssonOK Klemmingenutgått

Mellan

5 000 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon LarssonOK Hällen40:178:03
2Hugo KindbornOK Hällen45:28+5:119:05
3Mikael KindbornOK Hällen47:58+7:419:35
4Isak AnängenNyköpings OK49:25+9:089:53
5Odin EkNyköpings OK52:59+12:4210:35
6Ulf HylanderNyköpings OK58:42+18:2511:44
7Jonas PålssonFMTM1:00:47+20:3012:09
8Stefan CarlssonOK Klemmingen1:01:09+20:5212:13
9Ulf EngströmOK Hällen1:03:05+22:4812:37
10Jan SundbüeOK Hällen1:05:26+25:0913:05
11Torbjörn JohanssonNyköpings OK1:06:06+25:4913:13
12Elis AnderssonTrosabygdens OK1:08:44+28:2713:44
13Marika Nylund EkNyköpings OK1:11:40+31:2314:20
14Rebecka HylanderNyköpings OK1:14:47+34:3014:57
15Elin PramlidOK Klemmingen1:18:01+37:4415:36
16Niklas AnderssonOK Klemmingen1:18:02+37:4515:36
17Stefan GustafssonOK Hällen1:22:53+42:3616:34
18Anders RunanderTrosabygdens OK1:26:20+46:0317:16
19Thorbjörn LagerströmOK Hällen1:30:58+50:4118:11
Beatrice ErikssonOK Hällenej godkänd
Caroline GuttkeNyköpings OKej godkänd
Julia DavidssonÄrla IFej godkänd
Kurt NensénOK Måsenutgått
Per CarlssonNyköpings OKutom tävlan
Andreas HolmqvistNyköpings OKej start

Mellan Lång

7 200 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter ÖbergOK Hällen47:136:33
2Albin FalkNyköpings OK53:31+6:187:25
3Tommy SöderbergOK Hällen56:08+8:557:47
4Magnus JohanssonNyköpings OK1:01:10+13:578:29
5Henrik AnängenNyköpings OK1:08:37+21:249:31
6Yasar DemirozOK Klemmingen1:11:05+23:529:52
7Bart Van WijngaardenOK Klemmingen1:33:14+46:0112:56
Simon MartinssonOK Klemmingenej godkänd
Kasper LagerströmNyköpings OKej godkänd
Alice EkNyköpings OKutgått

Lång

9 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustaf SundbüeOK Hällen1:03:247:02
2Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF1:03:44+0:207:04
3Carl CarlssonNyköpings OK1:09:13+5:497:41
4Carl PramlidOK Klemmingen1:12:37+9:138:04
5Johanna EngströmOK Hällen1:24:04+20:409:20
Per EkNyköpings OKutgått
Jonas EngströmOK Hällenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser