Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarserien

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarserien
Arrangörsorganisation: Skogsluffarnas OK
Datum: torsdag 26 juli 2018

Bromma-Vällingby SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Mats AronssonBana B (10)1:25:20+41:5817:46
12Mats JonssonBana D (12)1:40:18+1:08:2947:45

bvsok

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
37jonas berglundBana C (40)1:41:03+1:10:5430:37

Centrum OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Janne NilssonBana C (40)34:19+4:1010:23
25Joel BerringBana C (40)1:01:46+31:3718:43

Gustavsbergs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Ingvar LarssonBana D (12)utgått

Hammarby IF OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Britt ErikssonBana D (12)55:37+23:4826:29

Haninge SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Dan KlangBana C (40)37:08+6:5911:15
20Kristina KlangBana C (40)58:13+28:0417:38
36Helena KorhonenBana C (40)1:21:16+51:0724:37

Hellas Orientering

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Tim RobertsBana E (4)43:5715:41
5Caroline RobertsBana F (8)1:11:18+29:3828:31

IFK Enskede

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Bertil RydgrenBana D (12)41:24+9:3519:42
4Simon AhlströmBana F (8)1:09:34+27:5427:49
6Nora AhlströmBana F (8)1:11:33+29:5328:37
7Madeleine FrödinBana F (8)1:12:09+30:2928:51
9Bo HedlundBana C (40)45:11+15:0213:41
11Elin AhlströmBana C (40)46:41+16:3214:08
12Ileana von MelenBana C (40)49:18+19:0914:56
33Christer HedinBana C (40)1:12:07+41:5821:51
34Hugo IsgrenBana C (40)1:13:12+43:0322:10

IFK Lidingö SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Ausrine KutkaiteBana B (10)52:26+9:0410:55
Jonas GudziunasBana C (40)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Mikael MoserBana C (40)34:54+4:4510:34

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Per-Ake ErikssonBana C (40)44:15+14:0613:24

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Lars-Åke AspelinBana C (40)54:36+24:2716:32

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
26Avenir KobetskiBana C (40)1:01:50+31:4118:44

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
31Kerstin JensenBana C (40)1:07:29+37:2020:26

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lars LundBana D (12)31:4915:09

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Christer AskerblomBana D (12)37:19+5:3017:46

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Olle PaulssonBana E (4)59:17+15:2021:10

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Mattias SöderströmBana E (4)1:04:04+20:0722:52

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Johanna JoverBana E (4)ej godkänd

Nyköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Olle ArmanBana C (40)55:23+25:1416:46

Nässjö OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Torbjörn PerssonBana B (10)52:15+8:5310:53
6Johan AnemyrBana C (40)43:58+13:4913:19

OK Enen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Jan BurellBana D (12)1:02:01+30:1229:31

OK Linné

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Daniel RejmentBana A (6)2:00:38+1:08:3318:16

OK Ravinen

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Helena BergmanBana A (6)52:057:53
5Hanna KorhonenBana B (10)59:17+15:5512:21
8Björn StoltBana D (12)53:44+21:5525:35
30Håkan FalkBana C (40)1:05:28+35:1919:50
Lena HellströmBana C (40)ej godkänd

OK Södertörn

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Rut LundinBana F (8)41:4016:40
2Johanna RaukolaBana D (12)33:01+1:1215:43
3Mattias SkepplingBana A (6)1:22:43+30:3812:31
5Ulf EskilssonBana D (12)47:51+16:0222:47
23Martin ErikssonBana C (40)1:00:05+29:5618:12
24Kjell HolmbergBana C (40)1:00:30+30:2118:20
27Björn SandénBana C (40)1:03:18+33:0919:10
Ulf LundinBana F (8)ej godkänd

OK Älvsjö-Örby

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Lennart StenbergBana D (12)48:56+17:0723:18
8Kristian LundgrenBana B (10)1:45:50+1:02:2822:02
10Solveig DillmanBana D (12)55:38+23:4926:29

Skogsluffarnas OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Torkel SkogmanBana A (6)ej godkänd
Simon StridhBana B (10)ej godkänd
Douglas LundinBana B (10)ej godkänd

Snättringe SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Leif HermundstadBana C (40)59:47+29:3818:06
29Gösta GutelandBana C (40)1:04:16+34:0719:28

Spårvägens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Roland LöwgrenBana C (40)53:31+23:2216:13

Sundbybergs IK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Ebbe AdolfssonBana C (40)44:15+14:0613:24
15Hans-Erik PerssonBana C (40)53:08+22:5916:06

Söders-Tyresö

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Peter AnderssonBana B (10)43:229:02
2Elin AlmgrenBana F (8)51:33+9:5320:37
3Karin AlmgrenBana F (8)51:40+10:0020:40
13Staffan ElmhagenBana C (40)50:52+20:4315:24
21Håkan SjökvistBana C (40)59:32+29:2318:02
35Rolf LöfqvistBana C (40)1:18:21+48:1223:44
Alf Eriksson-LångBana C (40)ej godkänd

Södertälje-Nykvarn OF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Rolf SkoglundBana C (40)39:18+9:0911:54
7Stig ThorssonBana D (12)50:09+18:2023:52

Tacton Systems AB

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
John LindbergBana A (6)utgått

Tullinge SK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Hans SundqvistBana B (10)51:51+8:2910:48
14Daniel HelanderBana C (40)50:59+20:5015:26
16Lena SundqvistBana C (40)53:16+23:0716:08
32Jan LarssonBana C (40)1:07:40+37:3120:30

Tumba-Mälarhöjden OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Anders EnglidBana A (6)1:01:45+9:409:21
10Emma EnglidBana C (40)45:31+15:2213:47

Vandrarringen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
28Kurt ErikssonBana C (40)1:03:48+33:3919:20

Vittjärvs IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Clas WickbomBana B (10)1:01:51+18:2912:53

Väsby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Tommy HolmérBana C (40)30:099:08

Västerbergslagens OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Jonas HolmgrenBana A (6)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr