Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Roslagsveteranerna.

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagsveteranerna.
Arrangörsorganisation: Långhundra IF
Datum: torsdag 16 augusti 2018

Klasser: Visa alla | Kort | Mellan | Lång

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Kort

3 300 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Håkan BoijeAttunda OK48:55
2Gunnar BerghSigtuna OK49:53+0:58
3Lennart JanssonHäverödals SK50:42+1:47
4Rolf AnderssonRimbo SOK51:15+2:20
5Christer AnderssonATG52:04+3:09
6Bengt FribergJärfälla OK52:23+3:28
7Kurt BoströmOK Linné52:58+4:03
8Bo WestlingHäverödals SK56:13+7:18
9Sven-Olov NorlinRimbo SOK56:25+7:30
10Roine MattssonHäverödals SK57:20+8:25
11Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL58:20+9:25
12Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK59:08+10:13
13Agneta SörqvistSigtuna OK1:01:35+12:40
14Göran AnderssonTäby OK1:02:00+13:05
15Bertil KarlssonOK Linné1:03:38+14:43
15Ewa NordlundLänna IF1:03:38+14:43
17Birgitta KlangLånghundra IF1:03:43+14:48
18Birgitta ErikssonLänna IF1:04:47+15:52
19Lars RoosAttunda OK1:05:12+16:17
20Olov JanssonHäverödals SK1:05:52+16:57
21Curt LindgrenOK Roslagen1:06:01+17:06
22Ragnar AnderssonHäverödals SK1:07:48+18:53
23Åke LinderothSundbybergs IK1:07:52+18:57
24Tage AbrahamssonRånäs OK1:08:10+19:15
25Margareta WallénTäby OK1:10:38+21:43
26Margareta HaraldssonSigtuna OK1:11:09+22:14
27Sven JacobssonIF Thor1:12:16+23:21
28Lars-Olov AnderssonSigtuna OK1:12:30+23:35
29Carl LangOK Österåker1:13:42+24:47
30Eva von HeijneSigtuna OK1:14:28+25:33
31Boris AnderssonRånäs OK1:18:24+29:29
32Caje JacobssonIF Thor1:19:10+30:15
33Rolf HjortRånäs OK1:22:30+33:35
34Sivert SöderbärgOK Roslagen1:24:36+35:41
35Gunnar BramstenSundbybergs IK1:30:48+41:53
36Alf PerssonOK Österåker1:34:36+45:41
Conny OlssonHäverödals SKej godkänd
Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OKej godkänd
Pia VikströmTäby OKej godkänd
Birgitta NorlinRimbo SOKej godkänd
Jan-Olof MalmSigtuna OKej godkänd
Jan BojlingSolna OKej godkänd
Gunnar HedlundSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Yvonne RoosAttunda OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr