Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sprintcup 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sprintcup 3
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: tisdag 31 juli 2018

Bana 1

1 330 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Max BoströmJärfälla OK10:588:14
2Hedvig RodenmanGotlands Bro OK13:07+2:099:51
3Ingrid Dohse NylénGotlands Bro OK13:51+2:5310:24
4Henry RundellGotlands Bro OK14:20+3:2210:46
5Nellie LeveauGotlands Bro OK16:44+5:4612:34
6Jakob TynnvallGotlands Bro OK18:01+7:0313:32
7Susanne WestfältGotlands Bro OK23:20+12:2217:32
8Emmett KeyGotlands Bro OK25:07+14:0918:53
9Jan NorrbyGotlands Bro OK27:22+16:2420:34
10Janne LindbyGotlands Bro OK27:41+16:4320:48
Louis KeyGotlands Bro OKej godkänd

Bana 2

1 970 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt LöfgrenGotlands Bro OK11:055:37
2Olof GardellGotlands Bro OK12:37+1:326:24
3Tommie OlssonVisborgs OK12:40+1:356:25
4Åsa GunnarssonVisborgs OK13:42+2:376:57
5Lisa RodemanGotlands Bro OK16:03+4:588:08
6Niklas WaktelSvaide Roma SOK18:04+6:599:10
7Leif SvangrenGotlands Bro OK18:06+7:019:11
8Carl-Arne MalmbergVallentuna-Össeby OL19:48+8:4310:03
9Ing-Marie BergmanVisborgs OK20:17+9:1210:17
10Gunnar ErikssonGotlands Bro OK20:26+9:2110:22
11Cornelia HanssonGotlands Bro OK21:04+9:5910:41
12Susann HanssonGotlands Bro OK21:08+10:0310:43
13Elisabeth KimellGotlands Bro OK22:49+11:4411:34
14Brita AugustssonVisborgs OK31:49+20:4416:09
Bo SandahlGotlands Bro OKej godkänd

Bana 3

2 420 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof GardellGotlands Bro OK16:396:52
2Andreas PehrssonGotlands Bro OK17:27+0:487:12
3Klara BäckstädeVisborgs OK20:53+4:148:37
4Måns PerssonVisborgs OK22:40+6:019:21
5Kjell SkalbergGotlands Bro OK23:09+6:309:33
6Filip HanssonGotlands Bro OK23:31+6:529:43
7Anna BäckstädeVisborgs OK24:36+7:5710:09
8Inga-Britt PetterssonSala OK26:16+9:3710:51
9Sara JernbergKlubblös27:52+11:1311:30
10Robert GustafssonVisborgs OK30:55+14:1612:46
11Lena NyströmVisborgs OK32:27+15:4813:24
12Ingrid EnekvistVisborgs OK32:33+15:5413:27
13Ylva SvangrenGotlands Bro OK34:40+18:0114:19
14Olle SvangrenGotlands Bro OK34:42+18:0314:20
Julia KeyGotlands Bro OKej godkänd

Bana 4

2 840 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert WallsténSnättringe SK15:445:32
2Brent KeyGotlands Bro OK16:20+0:365:45
3Andreas LiljegrenGotlands Bro OK16:46+1:025:54
4Felix BäckstädeVisborgs OK16:48+1:045:54
5Mattias WestfältGotlands Bro OK16:51+1:075:55
6Daniel SeestrandVisborgs OK18:32+2:486:31 Ladda ner rutt i gpx-format
7Linnea Kimell TynnvallGotlands Bro OK18:34+2:506:32
8Mattias WhiteGarda OK19:12+3:286:45
9Andreas PherssonGotlands Bro OK19:23+3:396:49
10Ludvig WaktelSvaide Roma SOK19:50+4:066:59
11Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg21:57+6:137:43
12Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg21:59+6:157:44
13Erik BergGarda OK22:32+6:487:56
14Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg24:13+8:298:31
15Leif SvangrenGotlands Bro OK24:18+8:348:33
16Joakim BjörkegrenGotlands Bro OK24:32+8:488:38
17Per StålhammarTullinge SK25:06+9:228:50
18Anders HellminVisborgs OK25:39+9:559:01
19Elisabeth StålhammarTullinge SK25:54+10:109:07
20Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg26:02+10:189:10
21Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF27:39+11:559:44 Ladda ner rutt i gpx-format
22Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg27:48+12:049:47
23Carin KihlströmTäby OK28:18+12:349:57
Bo MagnussonVisborgs OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser