Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Trimtex Cup #5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Trimtex Cup #5
Arrangörsorganisation: OK Hammaren
Datum: måndag 10 september 2018

D16

1 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara ÅbomGävle OK10:025:34
2Klara AnderssonDomnarvets GOIF10:11+0:095:39
3Julia NäslundOK Hammaren11:45+1:436:31
4Johanna OlssonOckelbo OK12:58+2:567:12
5Frida JonssonValbo AIF13:08+3:067:17
6Mathilda KarlssonValbo AIF13:48+3:467:40
7Linnea PerssonValbo AIF14:09+4:077:51
8Tyra ForsbergValbo AIF14:29+4:278:02

H16

2 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix SilverGävle OK11:455:52
2Rasmus SöderbergGävle OK12:55+1:106:27
3Noa StenälvValbo AIF12:56+1:116:28
David MelinOK Rodhenej godkänd
Joel OwénValbo AIFej start
Albin BjörkOK Hammarenej start

D14

1 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elma WikströmOK Hammaren11:057:55
2Jenny Nilsson BerglundOK Hammaren12:35+1:308:59
3Judith ForsbergValbo AIF12:51+1:469:10
4Elise EdlerOK Hammaren15:22+4:1710:58
5Alma NordkvistStorviks IF23:23+12:1816:42
Selma IvarssonOK Hammarenej start

H14

1 500 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lucas SöderbergGävle OK8:055:23
1Hampus KarlssonOK Hammaren8:055:23
3Albin MöllerbergValbo AIF8:15+0:105:30
4Fabian SundOK Hammaren8:25+0:205:36
5Vigor KjellmanStorviks IF9:10+1:056:06
6Jakob OlssonOckelbo OK9:51+1:466:34
7Oskar EureniusOK Hammaren10:23+2:186:55
8Edvin MäkinenOK Hammaren10:24+2:196:56
9Axel HejdenbergGävle OK10:37+2:327:04
10Alfred JeppssonOK Hammaren10:43+2:387:08
11Oskar BjörkOK Hammaren17:05+9:0011:23
Loke HolmgrenOK Hammarenej godkänd
Joar MorénGävle OKej start

D12

1 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Selma PartanenOK Hammaren10:347:32
2Svea ForsslundGävle OK10:48+0:147:42
3Nilla EnquistOK Hammaren12:06+1:328:38
4Ebba FlodmanOK Hammaren14:03+3:2910:02
5Tua OffrellGävle OK14:47+4:1310:33
6Signe BacklundGävle OK17:03+6:2912:10

H12

1 400 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker SundOK Hammaren7:335:23
2Gustav LjunggrenOK Hammaren8:26+0:536:01
3Leo WikströmOK Hammaren8:45+1:126:15
4Isak BjörkOK Hammaren10:43+3:107:39
5Axel SöderholmValbo AIF11:39+4:068:19
6Alexander GertzénValbo AIF12:45+5:129:06
7Neo SelbherrValbo AIF12:53+5:209:12
8Samuel AspforsOK Hammaren13:51+6:189:53
9Sigvid BarthValbo AIF19:47+12:1414:07
Theo SjöholmOK Hammarenej godkänd
Adam EngstrandStorviks IFej start

D10

1 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vera JeppssonOK Hammaren7:107:10
2Siri HejdenbergGävle OK8:48+1:388:48
3Alicia IvarssonOK Hammaren13:54+6:4413:54
Iris WikströmOK Hammarenej godkänd
Maja OwénValbo AIFej start

H10

1 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav MattssonValbo AIF5:455:45
2Ludwig SjödénOK Hammaren7:36+1:517:36
3Arvid KjellmanStorviks IF8:43+2:588:43
4Egil HenerydValbo AIF10:28+4:4310:28
5Alfred SöderholmValbo AIF23:29+17:4423:29

U1

700 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin EnbarrOK Hammaren6:008:34
2Ellie SöderbergGävle OK8:13+2:1311:44
3Neo BorgGävle OK8:14+2:1411:45
4Alma MattssonValbo AIF8:29+2:2912:07
5Sixten EnbarrOK Hammaren9:17+3:1713:15
6Sixten WalfridssonÅrsunda IF9:55+3:5514:10
7Ylva Wallgren SvedénStorviks IF10:38+4:3815:11
8Meja DembyValbo AIF12:05+6:0517:15
9Simon BjörkOK Hammaren12:06+6:0617:17
10Erik LindqvistOK Hammaren12:17+6:1717:32
11Levi BorgGävle OK13:28+7:2819:14
12Viola ForsbergValbo AIF14:39+8:3920:55
13Nore BacklundGävle OK14:58+8:5821:22
14Malte ForslundGävle OK17:43+11:4325:18
15My OffrellGävle OK18:30+12:3026:25

U2

1 000 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig LjunggrenOK Hammaren8:278:27
2Hanna NyströmOK Hammaren9:36+1:099:36
3Nova HelmOK Hammaren13:54+5:2713:54
3Isak ErikssonOK Hammaren13:54+5:2713:54
5Ofelia FällgrenValbo AIF15:40+7:1315:40
6Melker KjellmanStorviks IF17:12+8:4517:12
7Jesper EngvallValbo AIF19:07+10:4019:07
8Malte HanssonStorviks IF19:18+10:5119:18
9Ellen BergmanGävle OK20:27+12:0020:27
10Lisen BacklundGävle OK20:32+12:0520:32
11Annie LavigneGävle OK23:48+15:2123:48
12Tilde EngvallValbo AIF24:19+15:5224:19
13Selma SöderholmValbo AIF24:24+15:5724:24
14Linnea HolmbergValbo AIF26:59+18:3226:59
15Isa-Li BarthValbo AIF29:00+20:3329:00
Rie OffrellGävle OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser