Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Klubbmästerskap Stora Tuna OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Klubbmästerskap Stora Tuna OK
Arrangörsorganisation: Stora Tuna OK
Datum: torsdag 16 augusti 2018

D21

5 170 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna MårsellStora Tuna OK33:486:32
2Martina KarlssonStora Tuna OK39:58+6:107:43
3Terese WängdahlStora Tuna OK40:51+7:037:54
4Maria BjörklundStora Tuna OK46:10+12:228:55
5Lina LångStora Tuna OK46:59+13:119:05
6Amanda KarlssonStora Tuna OK51:02+17:149:52
Magdalena OlssonStora Tuna OKej start

H21

6 860 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henning SjökvistStora Tuna OK36:515:22
2Olle KaleredStora Tuna OK36:54+0:035:22
3Anton ForsbergStora Tuna OK38:29+1:385:36
4Pelle EngstrandStora Tuna OK39:24+2:335:44
5Mattias ÖstbergStora Tuna OK43:07+6:166:17
5Andrey LamovStora Tuna OK43:07+6:166:17
7Markus LangStora Tuna OK43:18+6:276:18
8Niklas LöwegrenStora Tuna OK44:40+7:496:30
9Hampus MöllerStora Tuna OK48:33+11:427:04
10Erik SundbergStora Tuna OK49:24+12:337:12
Jesper SvenskStora Tuna OKutgått
U Tomas LöfgrenStora Tuna OKej start
Mattias MårtsStora Tuna OKej start

D16

4 520 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Lina HällstenStora Tuna OKej godkänd

H16

4 440 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik FredrikssonStora Tuna OK40:139:03

D14

3 520 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa MasesStora Tuna OK30:478:44
Moa BirkebækStora Tuna OKej start
Karolina SunnanhagenStora Tuna OKej start

H14

3 520 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helmer JöhnemarkStora Tuna OK29:228:20
2Viktor NorbergStora Tuna OK34:25+5:039:46
3Elias HällstenStora Tuna OK40:31+11:0911:30

D12

3 090 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja MasesStora Tuna OK30:369:54
2Ester SimonenStora Tuna OK33:29+2:5310:50
3Fanny HemmingssonStora Tuna OK41:07+10:3113:18
4Filippa HemmingssonStora Tuna OK41:36+11:0013:27
5Alma JöhnemarkStora Tuna OK45:28+14:5214:42

D10

2 510 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja MaxénStora Tuna OK19:367:48
2Hennie LöfgrenStora Tuna OK25:43+6:0710:14
3Nora AldinStora Tuna OK58:53+39:1723:27
Elin NordanbroStora Tuna OKej godkänd

H10

2 510 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor KullmanStora Tuna OK18:277:21
2Gustav NorbergStora Tuna OK29:33+11:0611:46
3Emil Li EklundStora Tuna OK39:47+21:2015:50

D35

4 440 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna MaxénStora Tuna OK33:257:31

H35

5 170 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn ArvidssonStora Tuna OK32:386:18

D40

4 060 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Pia BirkebækStora Tuna OKej start

H40

5 170 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas AldinStora Tuna OK36:327:03
2Björn NorbergStora Tuna OK43:00+6:288:19

D45

4 060 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Catarina ÖbergStora Tuna OK31:337:46
2Helena NorbergStora Tuna OK33:52+2:198:20
3Anna NordanbroStora Tuna OK36:01+4:288:52

H45

4 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas OlssonStora Tuna OK27:596:18
2Hans NykvistStora Tuna OK39:58+11:599:00
3Jörgen FernvikStora Tuna OK52:23+24:2411:47
Johan AlfredssonStora Tuna OKej start

D50

4 060 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena MasesStora Tuna OK38:269:27
2Karin SvenskStora Tuna OK41:01+2:3510:06
3Camilla WallinStora Tuna OK41:10+2:4410:08
Ellinor PerssonStora Tuna OKej godkänd

H50

4 440 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas LångStora Tuna OK29:446:41
2Mats WallinStora Tuna OK30:07+0:236:46
3Tomas LöfgrenStora Tuna OK30:39+0:556:54
4Anders MasesStora Tuna OK38:21+8:378:38
Torbjörn Nilsson AlataloStora Tuna OKej start

D55

4 060 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid SvenssonStora Tuna OK42:4710:32

H55

4 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peo SvenskStora Tuna OK28:546:30
2Stefan MalmbergStora Tuna OK43:04+14:109:41
Thomas NorgrenStora Tuna OKej godkänd

D60

3 620 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK37:4310:25
2Inger NordforsStora Tuna OK1:04:30+26:4717:49

H60

3 620 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn OttossonStora Tuna OK30:298:25
2Ola WiksellStora Tuna OK37:25+6:5610:20

D65

3 620 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK39:3810:56
2Inger LöfgrenStora Tuna OK46:07+6:2912:44
3Gunilla WiklundStora Tuna OK52:20+12:4214:27
4Lillemor RystedtStora Tuna OK59:53+20:1516:32
Kristin PetterssonStora Tuna OKej godkänd

H70

3 620 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf LöfgrenStora Tuna OK32:529:04
2Claes NidebornStora Tuna OK34:43+1:519:35
3Mats MårtenssonStora Tuna OK40:46+7:5411:15

Inskolning

1 630 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Line LöfgrenStora Tuna OK19:2411:54
2Ossian FlorénStora Tuna OK22:46+3:2213:58
3Stella SimonenStora Tuna OK23:44+4:2014:33
4Ingrid EkströmStora Tuna OK26:41+7:1716:22
5Daria AyobiKlubblös28:18+8:5417:21
6Darin HagfalkStora Tuna OK36:36+17:1222:27
Alva AldinStora Tuna OKej godkänd
Tilde BirkebækStora Tuna OKej start

Öppen motion 1

2 510 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik LundbackStora Tuna OK25:3810:12
2Oskar KullmanStora Tuna OK29:34+3:5611:46
3Ida-Maria EkströmStora Tuna OK30:45+5:0712:15
4Amelia Li EklundStora Tuna OK32:15+6:3712:50
5Gustav FernvikStora Tuna OK35:58+10:2014:19
6Anton FlorénStora Tuna OK56:03+30:2522:19

Öppen motion 2

3 090 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Emma EkströmStora Tuna OKej start

Öppen motion 3

3 520 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas FagerströmStora Tuna OK42:2412:02
2Lisa KullmanStora Tuna OK51:41+9:1714:40
2Åsa RoosStora Tuna OK51:41+9:1714:40
4Anna HällstenStora Tuna OK1:00:02+17:3817:03

Öppen motion 5

3 620 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan ÖstbergStora Tuna OK23:466:33
2Gunilla RylanderStora Tuna OK47:37+23:5113:09
3Fredrik NordforsStora Tuna OK50:17+26:3113:53
4Anna JöhnemarkStora Tuna OK56:16+32:3015:32
5Esko MalmbergStora Tuna OK1:08:34+44:4818:56
Mats SporreStora Tuna OKej start

Öppen motion 6

4 060 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin LöfgrenStora Tuna OK40:4710:02

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser