Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25-mannatest 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 25-mannatest 1
Arrangörsorganisation: Sundsvalls OK
Datum: söndag 2 september 2018

Bana 1 (vit, kort)

2 200 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo NordlanderSundsvalls OK17:488:05
2Oskar ErlandssonSundsvalls OK25:43+7:5511:41
3Alva EliassonSundsvalls OK26:12+8:2411:54
4Ebba AnderssonSundsvalls OK27:14+9:2612:22
5Mattias LarssonSundsvalls OK27:19+9:3112:24
6Stina LindholmSundsvalls OK28:52+11:0413:07
7Ebba LindholmSundsvalls OK29:24+11:3613:21
8Simon NordlanderSundsvalls OK30:14+12:2613:44
9Alex AnderssonSundsvalls OK33:01+15:1315:00
10Alice LarssonSundsvalls OK35:55+18:0716:19
11Emma JohanssonSundsvalls OK36:40+18:5216:40
12Herman EliassonSundsvalls OK44:53+27:0520:24
13Ingrid Wiklander NylanderSundsvalls OK52:02+34:1423:39
14Wilma LarssonSundsvalls OK56:13+38:2525:33
15Wilma UnanderSundsvalls OK1:08:00+50:1230:54
Andrei KuzminSundsvalls OKej start

Bana 2 (röd, mellan)

4 300 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn AnderssonSundsvalls OK44:3110:21
2Kadri KalvoSundsvalls OK45:00+0:2910:27
3Peter HanssonSundsvalls OK50:54+6:2311:50
4Sara TimnerSundsvalls OK53:21+8:5012:24
5Pia LindholmSundsvalls OK55:23+10:5212:52
6Fredrik NordlanderSundsvalls OK57:46+13:1513:26
7Irené LarssonSundsvalls OK1:08:18+23:4715:53
8Gitte LethSundsvalls OK1:17:50+33:1918:06
9Roland SalomonssonVittjärvs IK1:25:59+41:2819:59
10Winn BjörklundSundsvalls OK1:36:09+51:3822:21
11Björn AbelssonSundsvalls OK1:40:49+56:1823:26
Mats JohanssonSundsvalls OKej godkänd
Karin LarssonSundsvalls OKej godkänd
Joakim AdolfssonSundsvalls OKej godkänd
Kajsa HedinSundsvalls OKej start

Bana 3 (blå, lång)

5 800 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders AxlingSundsvalls OK50:138:39
2Nils LundgrenSundsvalls OK52:32+2:199:03
3Lars HolmquistSundsvalls OK54:43+4:309:26
4Janne NäätänenSundsvalls OK55:00+4:479:28
5Peter LoréSundsvalls OK55:09+4:569:30
6Tobias EliassonSundsvalls OK1:01:58+11:4510:41
7Ivan KuzminSundsvalls OK1:02:26+12:1310:45
8Lars HenrikssonSundsvalls OK1:03:35+13:2210:57
9Magnus JonssonSundsvalls OK1:09:23+19:1011:57
10Erik ToomingasSundsvalls OK1:24:10+33:5714:30
11Michael LarssonSundsvalls OK1:25:55+35:4214:48
Albin KårénSundsvalls OKej godkänd
Erik ToomingasSundsvalls OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser