Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM Lerums SOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM Lerums SOK
Arrangörsorganisation: Lerums SOK
Datum: tisdag 14 augusti 2018

H16-H90

4 200 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1William SturessonLerums SOK18:114:19
2Jakob GunnarssonLerums SOK19:36+1:254:40
3Sören SturessonLerums SOK19:37+1:264:40
4Jonas AxelssonLerums SOK20:58+2:474:59
5Gabriel SturessonLerums SOK21:09+2:585:02
6Claes HagstrandLerums SOK21:29+3:185:06
7Magnus ZetterlundLerums SOK23:01+4:505:28
8Johan BlickOK Alehof26:08+7:576:13
9Pär MoqvistLerums SOK30:26+12:157:14
10Jonas OlandersLerums SOK39:41+21:309:26
11Patrick DjerfLerums SOK39:54+21:439:30
12Fredrik BistedtLerums SOK40:44+22:339:41
13Lars-Erik AnderssonLerums SOK41:27+23:169:52
14Bo LissLerums SOK43:11+25:0010:16
15Peter WissöLerums SOK44:06+25:5510:30
Martin LarssonLerums SOKutgått
Lars AxviLerums SOKej start
Stefan JanssonLerums SOKej start
Per-Hugo LundgrenLerums SOKej start
Gustaf SparrevikLerums SOKej start

D16-D90

3 600 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara DjerfLerums SOK31:288:44
2Lina SamorLerums SOK33:48+2:209:23
3Selma MoqvistLerums SOK33:56+2:289:25
4Lovisa MoqvistLerums SOK33:59+2:319:26
5Susanne CoxLerums SOK35:36+4:089:53
6Tilda MelkstamLerums SOK44:14+12:4612:17
7Tova LarssonLerums SOK48:23+16:5513:26
8Karolina MelkstamLerums SOK49:17+17:4913:41
9Linda DanielssonLerums SOK1:13:26+41:5820:23
Marie-Louise LarssonLerums SOKej godkänd
Emma DjerfLerums SOKej start
Nina DjerfLerums SOKej start

H12

2 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav HedlundLerums SOK30:1014:21

D12

2 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa MoqvistLerums SOK21:5210:24

H10

1 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker SamorLerums SOK34:2018:04

D10

1 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen HederströmLerums SOK52:3027:37

U1

1 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hilding MartinssonLerums SOK17:4710:27
2Emil ZetterlundLerums SOK21:08+3:2112:25
3Alfred EdmanLerums SOK24:20+6:3314:18
4Oscar AxviLerums SOK24:44+6:5714:32
5Viktor SamorLerums SOK24:47+7:0014:34
6Lovisa AxviLerums SOK27:40+9:5316:16

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser