Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-ligan deltävling 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-ligan deltävling 3
Arrangörsorganisation: Stigsökarna
Datum: onsdag 22 augusti 2018

D16

4 330 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida JohanssonOK Skärmen43:169:59
2Emilie BackmanÅmåls OK1:06:00+22:4415:14
Agnes GleisnerOK Skärmenej start

D14

3 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filippa GlueOK Skärmen53:1515:39
2Emilia SandinOK Skärmen57:00+3:4516:45
Felicia SandinOK Skärmenej godkänd

D12

2 670 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Saga KällstrandÅmåls OK22:468:31
2Alva OlssonÅmåls OK24:13+1:279:04
3Klara PetterssonÅmåls OK25:36+2:509:35
4Emelie HellströmÅmåls OK29:18+6:3210:58
5Lina AhlstedtÅmåls OK33:56+11:1012:42

H12

2 670 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin SkottÅmåls OK17:396:36
2Eric ÅhlÅmåls OK23:49+6:108:55
3Pontus NilssonÅmåls OK29:36+11:5711:05
4Ivar KahraÅmåls OK31:30+13:5111:47
5Lukas PetterssonStigsökarna55:26+37:4720:45
Noel JohanssonOK Skärmenej start
Alexander LännhultEds SKej start

D10

2 370 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hilma KahraÅmåls OK21:529:13
2Elsa ReuterÅmåls OK22:02+0:109:17
3Eira OlssonÅmåls OK22:03+0:119:18
4Agnes GustavssonÅmåls OK22:04+0:129:18
5Alice KällstrandÅmåls OK22:32+0:409:30
6Jonna ÅhlÅmåls OK26:21+4:2911:07
7Ingela GlueOK Skärmen29:47+7:5512:34
8Emma HellströmÅmåls OK31:06+9:1413:07
9Elsa Karlsson BäcklundOK Skärmen31:27+9:3513:16
10Malvina WieslanderOK Skärmen32:18+10:2613:37
11Vilja OlssonÅmåls OK33:40+11:4814:12
12Elin ReuterÅmåls OK35:18+13:2614:53
13Rebecca ErikssonOK Skärmen1:01:05+39:1325:46
14Ellen ÓlafsdóttirOK Skärmen1:02:05+40:1326:11

H10

2 370 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid ErikssonÅmåls OK21:058:53
2Simon SkottÅmåls OK23:52+2:4710:04
3Oscar AhlstedtÅmåls OK26:05+5:0011:00
4Noah OlssonStigsökarna30:41+9:3612:56
5William LännhultEds SK32:02+10:5713:30
6Melker MalmEds SK42:14+21:0917:49

U1

1 580 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Hilda FredrikssonStigsökarna33:49+11:4921:24
Linnea FredrikssonStigsökarna33:47+11:4721:22
Ida NilssonÅmåls OK28:25+6:2517:59
Albert MattssonEds SK35:16+13:1622:19
Klara MattssonEds SK35:19+13:1922:21
Ester GalborgenEds SK30:23+8:2319:13
Jack MattssonEds SK33:29+11:2921:11
Carl PurontakaEds SK34:21+12:2121:44
Amanda JohanssonEds SK30:30+8:3019:18
Klara GalleEds SK30:22+8:2219:13
Algot MalmEds SK38:06+16:0624:06
Cyrille LeroyOK Kroppefjäll23:32+1:3214:53
Eulalie LeroyOK Kroppefjäll23:31+1:3114:53
Albert RehnlundStigsökarna25:32+3:3216:09
Ellen RehnlundStigsökarna29:24+7:2418:36
Ludvig SjöbergOK Skärmen22:06+0:0613:59
Andre ErikssonOK Skärmen22:0013:55
Viktor LarssonOK Skärmen22:02+0:0213:56
Neo JohanssonOK Skärmen32:19+10:1920:27
Patricia ErikssonOK Skärmenej start

U2

2 370 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar OlssonÅmåls OK26:4911:18
2Vidar KrokstrandOK Skärmen27:10+0:2111:27
3Erik HåfströmStigsökarna29:14+2:2512:20
4Jessica ErikssonOK Skärmen29:56+3:0712:37
5Julia JohanssonEds SK30:18+3:2912:47
6Hampus GustafssonEds SK30:54+4:0513:02
7Jenny ErikssonStigsökarna31:39+4:5013:21
8Valfrid MattssonEds SK32:33+5:4413:44
9Melker JohanssonOK Skärmen33:42+6:5314:13
10Ella NylénÅmåls OK37:16+10:2715:43
11Freya GustafssonOK Skärmen38:09+11:2016:05
12Pontus MattssonEds SK39:10+12:2116:31
13Joel GustafssonEds SK39:50+13:0116:48
14William Granli ChristensenStigsökarna40:56+14:0717:16
15Agnes MalmEds SK41:41+14:5217:35
16Noah Nilsson-DagEds SK43:36+16:4718:23
17Emma JohanssonOK Skärmen48:31+21:4220:28
18Ella JohanssonOK Skärmen50:35+23:4621:20
Oskar GalleEds SKej godkänd
Ella BryntessonEds SKej start
Oskar BryntessonEds SKej start

U3

2 670 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar HåfströmStigsökarna50:1918:50

Extra Kort

3 400 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen ÅhlÅmåls OK22:186:33
2Linda ErikssonOK Skärmen31:10+8:529:10
3Hans-Magnus CalborgenEds SK32:16+9:589:29
4Arvid GalborgenEds SK35:11+12:5310:20
5Nina PetterssonÅmåls OK35:21+13:0310:23
6Robert WieslanderOK Skärmen35:38+13:2010:28
7Tommy ReuterÅmåls OK37:34+15:1611:02
8Bengt ZetterbergOK Skärmen37:48+15:3011:07
Karin StrutzEds SKej godkänd
Mia SjöbergOK Skärmenej godkänd

Extra Lång

5 820 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1TomasJohansson Åmåls OK40:547:01
2Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK48:25+7:318:19
3Carl-Göran StrutzEds SK55:37+14:439:33
4Kristina HellströmÅmåls OK1:01:45+20:5110:36
5Lasse JohanssonEds SK1:03:04+22:1010:50
6Mikael JohanssonOK Skärmen1:06:17+25:2311:23
7Mats LindströmOK Skärmen1:10:04+29:1012:02
8Anneli JohanssonOK Skärmen1:15:37+34:4312:59

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser