Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för POL-Lidköping

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: POL-Lidköping
Arrangörsorganisationer: Hjobygdens OK / Lidköpings VSK
Datum: torsdag 11 oktober 2018

Långa

4 200 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jens LindströmTibro OK30:507:20
2Thomas HjertFalköpings AIK OK33:418:01
3Bertil KarlssonHjobygdens OK37:338:56
4Hans G BernhardMariestads FK38:139:05
5Vidar LövingTibro OK39:199:21
6Håkan OlssonHjobygdens OK39:439:27
7Lars HogedalVänersborgs SK39:599:31
8Robert JessenFrämmestads IK40:529:43
9Ove FlinkIK Albion40:589:45
10Anders KäckMariestads FK41:149:49
11Karl-Evert SvenssonIF Hagen41:209:50
12Lars JohanssonOK Skogshjortarna41:349:53
13Bo KlamfeltTibro OK41:549:58
14Bengt JohanssonOK Skogshjortarna41:589:59
15Karl Gustav LarssonOK P442:2010:04
16Monica LööfMariestads FK42:2110:05
17Lars SvenssonTibro OK42:3610:08
18Lennart HöijeOK Skogsstjärnan43:2310:19
19Lars FinbomOK Landehof43:3510:22
20Christer OttossonOK P443:3910:23
21Rolf EinarssonIF Hagen43:5510:27
22Stig HjerpIstrums SK44:0210:29
23Martin HäggblomOK Klyftamo44:2610:34
24Pia SvenssonFalköpings AIK OK44:3810:37
25Håkan MossbergOK Järnbärarna47:4811:22
26Göran JohanssonIK Gandvik48:3911:35
27Jonny FlinkÖvrig50:2512:00
28Martin AnderssonOK Amne50:4512:05
29Gunilla HogedalVänersborgs SK51:5212:20
30Styrbjörn JanssonIF Hagen52:4512:33
31Ted LiivrandOK Skogshjortarna56:4513:30
32Anders NilssonIstrums SK1:02:2214:50
33Lars WahlströmIstrums SK1:05:1015:30
34Roland SvenssonOK Skogsstjärnanej godkänd
35Thorbjörn LarssonLidköpings VSKej godkänd
36Conny LjungbergOK P4ej godkänd

Mellan

3 600 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Angelica BrandqvistTibro OK34:039:27
2Lars Erik NilssonMariestads FK34:409:37
3Åke GatelidOK Skogshjortarna35:539:58
4Ingvar AnderssonOK Amne37:2010:22
5Sten OlssonOK Klyftamo37:3010:25
6Kurt JohanssonFalköpings AIK OK37:3310:25
7Ulf ÖstlundIstrums SK38:2510:40
8Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnan38:3010:41
9Ronny AnderssonOK Skogshjortarna38:4510:45
10Göran BanckHjobygdens OK39:0910:52
11Kent IvarssonOK Skogshjortarna39:2010:55
12Berit KlamfeltTibro OK39:3711:00
13Kristina LarssonOK Klyftamo40:0411:07
14Bertil JohanssonOK Skogshjortarna40:1311:10
15Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo41:0911:25
16Reits HallOK Amne41:3711:33
17Ove PerssonMariestads FK41:4911:36
18Ingrid JessenFrämmestads IK42:0111:40
19Birgitta KarlssonRyda SK42:3811:50
20Lars VikströmIF Hagen43:1212:00
21Maud MossbergOK Järnbärarna44:1712:18
22Aina SvenssonTibro OK44:4512:25
23Bengt-åke AnderssonOK Amne44:5112:27
24Lars LöfholmLidköpings VSK44:5512:28
25Ann-Marie TiveljungIK Gandvik44:5812:29
26Tommy HoltbringOK Amne45:1312:33
27Kay SvenssonOK P445:1412:33
28Sune GustafssonTibro OK45:2612:37
29Ylva GefvertOK P445:4512:42
30Håkan LööfMariestads FK45:5412:45
31Per-Erik CarlssonIF Hagen46:1112:49
32Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu46:1512:50
33Britt-Marie AnderssonOK Amne47:1213:06
34Ulla HöökOK Klyftamo47:4713:16
35Eva-Marie LundahlIF Hagen50:0113:53
36Bertil AnderssonTidaholm SOK Sisu50:2714:00
37Eva HöjeOK Skogsstjärnan51:5214:24
38Evert JohanssonOK Amne52:0514:28
39Conny LöfvingTibro OK52:5414:41
40Kerstin WalleniusOK Skogsstjärnan53:0114:43
41Gert JohanssonIK Gandvik54:4615:12
42K-E JohanssonIstrums SK56:2615:40
43Hans AnderssonIK Gandvik57:2615:57
44Kjell ErikssonOK Amne1:03:4417:42
45Staffan WelanderOK P4ej godkänd
46Lars-Erik LarssonOK Amneej godkänd

Korta

2 900 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ing-Marie HjertFalköpings AIK OK30:1310:25
2Yngve AlvénIK Wilske32:4611:17
3Lennart KrantzOK Klyftamo35:3712:16
4Kajsa TofténHjobygdens OK35:3812:17
5Lennart KarlssonTrollhättans SOK36:3212:35
6Kenneth MörkIK Wilske37:0112:45
7Bernt-Åke AhlOK Klyftamo39:1913:33
8Roland KarlssonSOK Träff39:3213:37
9Bibbi AppelgrenMariestads FK40:1913:54
10Gunnel HultqvistIF Hagen41:1914:14
11Harry SundbergOK Klyftamo41:1914:14
12Karl-Inge KarlssonIstrums SK41:4814:24
13Marite ÅkerströmSOK Träff42:5414:47
14Monica IvarssonOK Skogshjortarna44:3715:23
15Karl BergstrandHjobygdens OK44:4115:24
16Barbro WahlströmIstrums SK45:1415:35
17Kjell PerssonMariestads FK46:0615:53
18Anita NordbergOK Klyftamo46:4116:05
19Britt-Marie RydbergIstrums SK46:5316:10
20Ingemar ÖbergOK Kullingshof47:4416:27
21Torbjörn HaginIK Gandvik48:1516:38
22Barbro BörjessonOK Skogshjortarna48:3216:44
23Gunnar BrystHjobygdens OK48:4816:49
24Lennart GustavssonHjobygdens OK49:3617:06
25Per-Olof JohanssonOK Klyftamo49:4717:10
26Sigvard OskarssonIstrums SK49:5617:13
27Stig BengtssonOK Amne51:0217:35
28Knut HöökOK Klyftamo51:1317:39
29Stig PerssonOK Klyftamo53:1718:22
30Anne-Marie ArkåsenFalköpings AIK OK54:2918:47
31Linnea HallOK Amne57:1319:43
32Thomas LiffnerFalköpings AIK OK57:4519:54
33Stefan StentoftOK Klyftamo1:00:5220:59
34Anne StentoftOK Klyftamo1:00:5821:01
35Lars ErikssonOK Klyftamo1:03:2821:53
36Stig-Olof PetterssonIstrums SK1:09:3624:00
37Nils DalenIstrums SK1:17:5326:51
38Sture BertilssonOK Klyftamoej godkänd

Kort Kort

2 300 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland LagerstedtTibro OK28:5412:33
2Börje SundbergIK Albion30:4913:23
3Sven-Olof SandstedtFalköpings AIK OK31:2413:39
4Guntram MånssonMariestads FK32:0713:57
5Bernt OlssonOK Klyftamo33:5614:45
6Lars SennbergTibro OK34:3115:00
7Kerstin HagströmIstrums SK35:0415:14
8Nils HenrikssonIK Albion35:4815:33
9Bertil HolmqvistIK Gandvik36:0015:39
10Inga-Maj ÖsterholmOK Skogsstjärnan36:1915:47
11Britta SahlIF Hagen37:4516:24
12Kristina JohanssonVänersborgs SK37:5016:26
13Per-Arne JohanssonVänersborgs SK37:5616:29
14Anne-Catrine PerssonMariestads FK37:5816:30
15Sune HagströmIstrums SK38:2816:43
16Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK38:2916:43
17Inge BergHjobygdens OK38:3116:44
18Birgit CarlssonMariestads FK38:5216:53
19Bertil RybergOK Klyftamo39:0416:59
20Stina GrissemanOK Skogsstjärnan39:5617:21
21Stig SahlIF Hagen40:1317:29
22Bengt ÅkerströmSOK Träff40:1717:30
23Lars HedbergOK Klyftamo40:1917:31
24Hans TofténHjobygdens OK40:2817:35
25Stig GustafssonIF Hagen40:3317:37
26Margit RybergOK Klyftamo40:5917:49
27Bo-Göran GustavssonOK Klyftamo41:1317:55
28Kurt CarlssonOK Klyftamo41:5018:11
29Gun ThorssonRyda SK42:4518:35
30Ulla-Britt KarlssonOK Skogsstjärnan48:0520:54
31Harry BrandqvistTidaholm SOK Sisu49:0921:22
32Tord LöövOK Klyftamo49:1921:26
33Kerstin SvenssonTibro OK50:3822:00
34Ingela LidvallFrämmestads IK55:5724:19
35Lilian BengtssonOK Amne59:2525:50

Mini kort

1 600 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erling GökstorpIK Albion30:3919:09
2Börje KarlssonRyda SK30:4419:12
3Folke HörstrandOK Klyftamo31:2119:35
4Gert JohanssonIstrums SK31:2919:40
5Gunnar CarlssonFalköpings AIK OK32:2320:14
6Arne SvanFrämmestads IK34:2521:30
7Lars LångOK Klyftamo34:4821:45
8Sven-Åke SvenssonOK Klyftamo36:1822:41
9Lennart WetterstadFalköpings AIK OK37:4123:33
10Jürg GrissemannOK Skogsstjärnan39:0824:27
11Berit KarlssonRyda SK45:0428:10
12Yngve MalmlöfFalköpings AIK OK46:2729:01
13Solveig AlvénIK Wilske49:2530:53
14Gunnel ForsbladIK Wilske49:2630:53
15Kerstin LarssonOK Amne1:05:2140:50
16Birgitta EimerssonLidköpings VSKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser