Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sprint-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sprint-KM
Arrangörsorganisation: SOK Aneby
Datum: torsdag 23 augusti 2018

H10

1 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor WretbäckSOK Aneby15:2410:16
2Alexander JohanssonSOK Aneby15:51+0:2710:34
3Arvid RosanderSOK Aneby17:14+1:5011:29
4Arvid EkströmSOK Aneby23:09+7:4515:26
5Emil EkströmSOK Aneby23:13+7:4915:28
6Harry KarlssonSOK Aneby35:05+19:4123:23
Jonah AnderSOK Anebyej start

H12

1 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannes TigerSOK Aneby12:558:36
2David DackeSOK Aneby19:29+6:3412:59

H17-

2 490 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1P-O DerebrantSOK Aneby15:156:07
2Jari HuttunenSOK Aneby15:45+0:306:19
3Hampus FyhrSOK Aneby16:09+0:546:29
4Johan BlomgrenSOK Aneby18:40+3:257:29
5Henrik JohanssonSOK Aneby20:27+5:128:12
6Peter StrömgrenSOK Aneby20:35+5:208:15
Mikael FyhrSOK Anebyej start

H65

2 490 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo HenrikssonSOK Aneby18:057:15
2Sven-Olof FranssonSOK Aneby25:53+7:4810:23
3Göran LillieströmSOK Aneby26:23+8:1810:35
4Tommy OlaussonSOK Aneby32:15+14:1012:57

D10

1 500 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Terese AnderssonSOK Aneby18:0412:02
2Amanda FyhrSOK Aneby18:10+0:0612:06
3Ingrid WretbäckSOK Aneby18:32+0:2812:21
4Nellie ViktorinSOK Aneby19:15+1:1112:50
5Maia FagerströmSOK Aneby19:25+1:2112:56
6Isabella StenbergSOK Aneby20:25+2:2113:36
7Elina RosanderSOK Aneby21:22+3:1814:14
8Lina PerssonSOK Aneby21:26+3:2214:17
9Hilda ErikssonSOK Aneby21:56+3:5214:37
10Ingrid ErikssonSOK Aneby22:40+4:3615:06
11Tuva BurmanSOK Aneby26:33+8:2917:42
12Tuva PerssonSOK Aneby27:51+9:4718:34
13Lilly BjerkanderSOK Aneby31:57+13:5321:18
14Hilma NordSOK Aneby32:52+14:4821:54
15Lova NordSOK Aneby34:25+16:2122:56
Lykke BeckiusSOK Anebyej start
Isabella BårringSOK Anebyej start
Klara JohanssonSOK Anebyej start

D12

1 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa EkegrenSOK Aneby12:118:07

D14

2 130 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felicia FyhrSOK Aneby14:156:41
2Tilda RosanderSOK Aneby16:05+1:507:33
3Alma BülowSOK Aneby19:20+5:059:04
Moa FagerströmSOK Anebyej godkänd

D16

2 490 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice StrömgrenSOK Aneby23:059:16

D17-

2 490 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna JonssonSOK Aneby15:236:10
2Lovisa BlomgrenSOK Aneby17:45+2:227:07

D50

2 490 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anneli BlomgrenSOK Aneby20:388:17
Helena AnderssonSOK Anebyej start

D65

2 130 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agneta GranströmSOK Aneby22:2910:33

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser