Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VOL 11 Kuskvägen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VOL 11 Kuskvägen
Arrangörsorganisation: Selånger SOK
Datum: torsdag 23 augusti 2018

Hudiksvalls OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Gun KrohnDamer Kort (8)55:32+17:0224:40
Rolf KrohnHerrar Kort (18)ej godkänd

IF Strategen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Göte BengtssonHerrar Kort (18)52:22+23:1523:16

Kovlands IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Bengt LarssonPromenad (9)21:2419:27
11Gunder BorgHerrar Kort (18)54:20+25:1324:08
12Gunnar JonssonHerrar Kort (18)56:02+26:5524:54

Ljusdals OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Christina FlordalDamer Lång (7)49:3816:16
2Jon FlordalHerrar Lång (13)43:45+0:3614:20

Njurunda OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Anita NorénPromenad (9)54:51+33:2749:51
14Gunnar NorénHerrar Kort (18)58:58+29:5126:12
Henning BohlinHerrar Kort (18)ej godkänd

Selånger SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Maja-Lisa BergströmDamer Kort (8)38:3017:06
5Maud SundinPromenad (9)34:30+13:0631:21
Olle NäslundHerrar Kort (18)ej godkänd
Laila NäslundDamer Lång (7)utgått

Sundsvalls OK

25 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Peter LorentzsonHerrar Lång (13)43:0914:08
1Göran BergHerrar Kort (18)29:0712:56
2Ulla HellmanDamer Lång (7)51:39+2:0116:56
3Ingrid Wiklander NylanderDamer Lång (7)55:14+5:3618:06
3Jan Erik LindvallPromenad (9)27:19+5:5524:49
3Berith LindvallDamer Kort (8)42:45+4:1519:00
3Winn BjörklundHerrar Lång (13)46:41+3:3215:18
4Inger LorentzsonDamer Lång (7)56:19+6:4118:27
4Kerstin BrunnDamer Kort (8)45:01+6:3120:00
5Elisabet LundgrenDamer Lång (7)58:53+9:1519:18
5Ingrid PeterssonDamer Kort (8)48:44+10:1421:39
5Gunnar BengtssonHerrar Lång (13)48:00+4:5115:44
6Elvy PeterssonDamer Lång (7)1:04:28+14:5021:08
6Kjell AnderssonHerrar Kort (18)45:12+16:0520:05
7Monica ÅkerstedtDamer Kort (8)1:03:50+25:2028:22
7Barbro LindholmPromenad (9)43:22+21:5839:25
7Tore LundgrenHerrar Lång (13)56:48+13:3918:37
10Sten-Olov HellbergHerrar Lång (13)1:02:44+19:3520:34
10Lennart ÖsterbergHerrar Kort (18)53:09+24:0223:37
11Ove PeterssonHerrar Lång (13)1:10:01+26:5222:57
13Inge FröjdHerrar Kort (18)57:33+28:2625:34
15Magnus StrömHerrar Kort (18)1:06:06+36:5929:22
Ingmar SöderströmHerrar Lång (13)ej godkänd
Sören JanssonHerrar Lång (13)ej godkänd
Per NylanderPromenad (9)utgått

Timrå SOK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Gun NybergPromenad (9)25:18+3:5422:59
2Age JonssonHerrar Kort (18)30:59+1:5213:46
4Clas-Åke NybergHerrar Kort (18)35:04+5:5715:35
5Lars-Göran ForsHerrar Kort (18)42:31+13:2418:53
6Yngve LarssonPromenad (9)37:59+16:3534:31
6Åke HöglundHerrar Lång (13)56:02+12:5318:22
7Heléne CardellDamer Lång (7)1:07:15+17:3722:02
8Gunnar MellinHerrar Lång (13)59:05+15:5619:22
8Roland LundqvistHerrar Kort (18)52:17+23:1023:14
8Gunilla EnerudDamer Kort (8)1:19:19+40:4935:15
9Håkan EnerudHerrar Lång (13)1:01:37+18:2820:12

VK Uvarna

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lill NilssonDamer Kort (8)41:21+2:5118:22
3Bernt NordinHerrar Kort (18)33:52+4:4515:03
4Kjell ErikssonHerrar Lång (13)47:16+4:0715:29
4Åsa NilssonPromenad (9)33:55+12:3130:50
7Göran NilssonHerrar Kort (18)47:06+17:5920:56
9Rigmor ErikssonPromenad (9)59:15+37:5153:51

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila