Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjustalliansens Ungdomsserie

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tjustalliansens Ungdomsserie
Arrangörsorganisation: Gamleby OK
Datum: torsdag 23 augusti 2018

D14

1 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna ÖbergGamleby OK26:1714:36
2Tove ValleriusGamleby OK29:52+3:3516:35
3Tuva ÖstangårdGamleby OK31:25+5:0817:27
4Hanna StalebrantGamleby OK33:54+7:3718:50
5Anja SvenssonGamleby OK38:40+12:2321:28

H14

3 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sylvester RydénGamleby OK57:5216:32

D12

1 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tyra StalebrantGamleby OK30:5717:11
2Märta HolmgrenGamleby OK49:04+18:0727:15
Alice DegermanGamleby OKej godkänd
Agnes OlovssonGamleby OKej start

H12

2 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil NilssonGamleby OK26:5811:43
2Vidar PihlGamleby OK29:03+2:0512:37
Carl ÖbergGamleby OKej start

D10

1 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nora StarkVästerviks OK14:358:06
2Sigrid HolmgrenGamleby OK19:09+4:3410:38
3Signe PihlGamleby OK23:03+8:2812:48
4Alice MatanovicVästerviks OK28:26+13:5115:47
Molly ValleriusGamleby OKej start

H10

1 800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Theo ZaninottiGamleby OK11:046:08
2Arvid StarkVästerviks OK12:49+1:457:07
3Oskar HerttzogGamleby OK14:42+3:388:10
4Casper BjörklundGamleby OK14:53+3:498:16
5David MatanovicVästerviks OK16:43+5:399:17
6Mattias Strandberg (SK)Gamleby OK18:57+7:5310:31
7Viktor KlingstedtGamleby OK21:32+10:2811:57

Inskolning

1 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Alvin BjörklundGamleby OKfullföljt
Alvar HertzogGamleby OKfullföljt
Elin StoltzVästerviks OKfullföljt

Nybörjare

1 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda JönssonVästerviks OK44:1024:32

Korta

2 500 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristin PihlGamleby OK38:3815:27
2Ann SamuelssonAnkarsrums OK47:48+9:1019:07
3Annika SöderholmAnkarsrums OK47:52+9:1419:08
4Femke TåströmAnkarsrums OK47:53+9:1519:09
5Tove StrandbergGamleby OK48:43+10:0519:29
6Anders HallgrenAnkarsrums OK50:40+12:0220:16
7Ulla-Karin JohanssonAnkarsrums OK1:03:49+25:1125:31
Christoffer ZaninottiGamleby OKdiskvalificerad
Hans StodellGamleby OKej godkänd

Mellan

3 500 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena Eliasson-LöfOk Pan26:027:26
2Kent GranqvistVästerviks OK31:12+5:108:54
3Mathias NilssonGamleby OK35:14+9:1210:04
3Andreas BjörklundGamleby OK35:14+9:1210:04
5Martin StoltzVästerviks OK38:12+12:1010:54
6Elisabet LarssonVästerviks OK38:32+12:3011:00
7Hans-Gunnar KarmstigAnkarsrums OK40:32+14:3011:34
8Lena PerssonGamleby OK42:06+16:0412:01
9Kjell JohanssonAnkarsrums OK42:43+16:4112:12
10Maria LangVästerviks OK42:49+16:4712:14
11Johan StarkVästerviks OK43:14+17:1212:21
12Ingemar PerssonGamleby OK44:56+18:5412:50
13Camilla MatanovicVästerviks OK45:11+19:0912:54
14Johnny GustafssonGamleby OK45:41+19:3913:03
15Lennart SturessonVästerviks OK47:25+21:2313:32
16Lars JörbrinkVästerviks OK49:00+22:5814:00
17Pia ÖstangårdGamleby OK49:35+23:3314:10
18Mario MatanovicVästerviks OK51:11+25:0914:37
19Arne LarsenVästerviks OK53:40+27:3815:20
20Thomas AlmqvistVästerviks OK54:47+28:4515:39
21Per SvenssonGamleby OK58:32+32:3016:43
22Ingrid JohanssonGamleby OK1:02:54+36:5217:58
23Anders SvenssonAnkarsrums OK1:03:27+37:2518:07
24Gunilla PetterssonVästerviks OK1:09:35+43:3319:52
25Margareta SvenssonAnkarsrums OK1:12:05+46:0320:35
Lina LiljeholmAnkarsrums OKej godkänd

Långa

5 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rickard OlofssonGamleby OK47:589:35
2Tomas JohanssonGamleby OK48:19+0:219:39
3Marcus JohanssonGamleby OK1:06:26+18:2813:17
4Lars HolmgrenGamleby OK1:19:11+31:1315:50

HD16

4 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak LiljeholmGamleby OK44:2610:50
2Hannes DegermanGamleby OK47:21+2:5511:32
3Ellen OlovssonGamleby OK57:40+13:1414:03

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser