Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Värmlandsserien MTBO Deltävling 7

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Värmlandsserien MTBO Deltävling 7
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: lördag 25 augusti 2018

Damer 8km

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Marie AlfredssonOK Tyr56:51 Ladda ner rutt i gpx-format
2Kristin JohanssonVästvärmlands OK57:23+0:32

Herrar 8km

23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Oskar JohanssonVästvärmlands OK37:44
2Lars-Håkan BengtssonOK Tyr39:18+1:34
3Stefan WennbergSkattkärrs SOK40:03+2:19
4Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF43:12+5:28
5Anders JohanssonVästvärmlands OK44:48+7:04
6Örjan BeckiusOK Tyr45:37+7:53
7Albin SigbyOK Tyr46:30+8:46
8Stefan JohanssonTrosabygdens OK46:50+9:06
9Mikael RööhsSkattkärrs SOK47:03+9:19
10Lars-Ola WesterlundLustens OK47:39+9:55
11Bengt LevinOK Tyr48:34+10:50
12Magnus StråleOK Tyr48:45+11:01
13Benny LindgrenFinspångs SOK49:11+11:27
14Jonas BergenfurSkattkärrs SOK49:56+12:12
15Leif CelanderKristinehamns OK51:05+13:21
16Leif HelgmanOK Tyr51:29+13:45
17Stefan ErikssonOK Älgen53:27+15:43
18Marcus JonssonOK Tyr56:19+18:35
19Mikael SvenssonFK Herkules58:09+20:25
20Robert AmbjörnssonOK Tyr1:00:14+22:30
21Sören PerssonOK Tyr1:03:51+26:07
22Peter CarlbergKils OK1:04:55+27:11 Ladda ner rutt i gpx-format
23Rickard KristofferssonKristinehamns OK1:16:26+38:42

Damer 5km

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Ann HyvönenSkattkärrs SOK35:25
2Eva LindgrenFinspångs SOK41:16+5:51
3Linda SiggessonOK Tyr42:41+7:16
4Heléne SvenssonKristinehamns OK43:36+8:11
5Maria MarinopoulouUmara SC49:17+13:52
6Lisbeth CelanderKristinehamns OK49:21+13:56
7Karin MoodhOK Tyr55:17+19:52
8Lina RööhsSkattkärrs SOK56:51+21:26
9Anne-Marie ErikssonKristinehamns OK1:01:47+26:22

Herrar 5km

13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Johan SiggessonOK Tyr28:10
2Jens BeironSkattkärrs SOK28:18+0:08
3Johan WiseniusSkattkärrs SOK30:54+2:44
4Ulf MellerdalKils OK31:35+3:25
5Markus HultsvedOK Tyr31:40+3:30
6Olov ÖströmOK Tyr31:57+3:47
7Mikael HjerpeOK Tyr32:59+4:49
8Lars-Erik OlssonOK Tyr38:14+10:04
9Ulf BengtssonVästvärmlands OK38:21+10:11
10Lars HolmgårdKils OK38:56+10:46
11Åke KappelOK Tyr41:36+13:26
12Emil JohanssonVästvärmlands OK44:06+15:56
Arvid JohanssonVästvärmlands OKej godkänd

Damer 3km

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Ann-Sofie HultsvedOK Tyr29:09
2Helene Helgesson HällmanOK Tyr30:12+1:03

Herrar 3km

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Isak HolmgårdKils OK26:07
2Albin SvenssonFK Herkules44:46+18:39
3Joel HolmgårdKils OK47:29+21:22
Adam StråleOK Tyrej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser