Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Norrcupen lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Norrcupen lång
Arrangörsorganisation: OK Dellen
Datum: tisdag 21 augusti 2018

Öppen 1

1 970 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa PerssonOK Dellen28:2614:25
2Harry BrunoOK Dellen44:07+15:4122:23

Öppen 3

2 270 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred PerssonOK Dellen22:299:54
2Filip ZetterbergHudiksvalls OK23:43+1:1410:26
3Uno ErikssonForsa OK25:02+2:3311:01
4Martti JokiForsa OK28:17+5:4812:27
5Charlotte TorstenssonLjusdals OK28:36+6:0712:35
6Elin TorstenssonLjusdals OK29:44+7:1513:05
7Lars-Åke SvenssonForsa OK37:25+14:5616:28
8Ylva ForslinForsa OK43:10+20:4119:00
9Annika SjöblomForsa OK45:41+23:1220:07
10Siri ForslinForsa OK46:12+23:4320:21
Gun KrohnHudiksvalls OKej godkänd
Eva SkyttnerLjusdals OKej godkänd

Öppen 5

3 230 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ylva CarlssonForsa OK45:1914:01
2Christina BlomHudiksvalls OK1:04:06+18:4719:50
3Sören BergströmOK Dellen1:08:43+23:2421:16
Ibrahim KhalilForsa OKej godkänd
Wilmer WennbergHudiksvalls OKej godkänd
Rolf KrohnHudiksvalls OKutgått

Öppen 7

2 970 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hjalmar WennbergHudiksvalls OK44:2214:56
2Mikaela BlomForsa OK44:24+0:0214:56
3Leif BylarsForsa OK44:49+0:2715:05
4Jan-Erik SkyttnerLjusdals OK48:12+3:5016:13
5Rune JonssonLjusdals OK50:50+6:2817:06
6Karin DelinAlfta-Ösa OK51:17+6:5517:16
7Christer EngmanForsa OK52:01+7:3917:30
8Max ZetterbergHudiksvalls OK56:18+11:5618:57
9Jonas LindgrenHudiksvalls OK56:20+11:5818:58
10Christina WestmanHudiksvalls OK57:02+12:4019:12
11Jan-Gunnar SwärdForsa OK58:09+13:4719:34
12Leif PerssonLjusdals OK1:00:41+16:1920:25
13Karin GustavssonForsa OK1:00:45+16:2320:27
14Börje StrömLjusdals OK1:03:29+19:0721:22
15Anki Teike AnderssonForsa OK1:09:25+25:0323:22
16Björnar OlssonForsa OK1:17:18+32:5626:01
17Evert BergströmHudiksvalls OK1:26:58+42:3629:16

Öppen 8

4 100 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan ZetterbergHudiksvalls OK48:1011:44
2Åsa ErikssonForsa OK49:09+0:5911:59
3Erik BrunoOK Dellen49:57+1:4712:10
4Amy RankkaForsa OK52:08+3:5812:42
5Ivan SöderqvistLjusdals OK54:16+6:0613:14
6Catherine WennbergHudiksvalls OK55:03+6:5313:25
7Tord JonssonOK Dellen59:14+11:0414:26
8Bertil AnderssonLjusdals OK1:02:57+14:4715:21
9Johan BrinkOK Dellen1:05:11+17:0115:53
10Anders SvahnForsa OK1:08:09+19:5916:37
11Jonas JäderHudiksvalls OK1:12:25+24:1517:39
12Lennart WinbergHudiksvalls OK1:15:40+27:3018:27
13Anne-Sofie SkjärstadForsa OK1:18:56+30:4619:15
Stefan GunnarssonHudiksvalls OKej godkänd
Annika StaafForsa OKutgått

Öppen 9

4 940 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik NormanLjusdals OK47:369:38
2Wille LångbergHudiksvalls OK50:31+2:5510:13
3Anders ThorstenssonLjusdals OK54:25+6:4911:00
4Magnus EngbergLjusdals OK57:53+10:1711:43
5Fredrik JuhlinForsa OK58:35+10:5911:51
6Erik AnderssonVallsta SK59:26+11:5012:01
7Ulrica Swärd BütikoferLjusdals OK1:05:42+18:0613:17
8Hanna KjellinForsa OK1:06:16+18:4013:24
9Jonas BjörsLjusdals OK1:11:26+23:5014:27
10Jonas LångbergHudiksvalls OK1:15:47+28:1115:20
11Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK1:48:38+1:01:0221:59

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser