Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för FOK:s höstcup etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: FOK:s höstcup etapp 2
Arrangörsorganisation: Falkenbergs OK
Datum: tisdag 21 augusti 2018

Dam

13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Frida AnderssonFalkenbergs OK26:53
2Louise BorgTrollhättans SOK34:24+7:31
3Linnea BengtssonFalkenbergs OK37:25+10:32
4Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared42:08+15:15
5Moa HenningssonIK Trenne Ullared43:45+16:52
6Ingela NelsénFalkenbergs OK44:31+17:38
7Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared47:02+20:09
8Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared54:17+27:24
9Katarina AnderssonÄtrans IF56:10+29:17
10Elin FredinOK Nackhe57:48+30:55
11Anna HagströmFalkenbergs OK1:00:14+33:21
12Marianne ThorssonIK Trenne Ullared1:00:34+33:41
13Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared1:03:15+36:22
Alva WallinIK Trenne Ullaredej start

Herr

25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Andreas LundbladOK Nackhe25:24
2Hans JensenFalkenbergs OK25:25+0:01
3Lennart BengtssonFalkenbergs OK25:55+0:31
4Mattias CarlssonIK Trenne Ullared26:54+1:30
5Henrik BengtssonFalkenbergs OK27:52+2:28
6Mikael LundqvistHalmstad OK28:09+2:45
7Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK28:50+3:26
8Martin JohanssonFalkenbergs OK29:00+3:36
9Claes AnderssonFalkenbergs OK29:39+4:15
10Magnus WallinIK Trenne Ullared31:26+6:02
11Johan HagströmFalkenbergs OK32:38+7:14
12Gert WildheimFK Friskus-Varberg33:08+7:44
13Ronnie AnderssonFalkenbergs OK33:30+8:06
14Ulrik MagnussonHalmstad OK36:18+10:54
15Håkan WinnbergIK Trenne Ullared36:22+10:58
16Benny WallinFalkenbergs OK37:41+12:17
17P-A JakobssonFalkenbergs OK43:03+17:39
18Kristoffer JagetegFalkenbergs OK43:12+17:48
19Martin EricssonFalkenbergs OK47:33+22:09
20Bo PerssonOK Lindéna48:33+23:09
21Hans TrofastTenhults SOK49:15+23:51
Peter BadenfeltFalkenbergs OKej godkänd
Kaj JohanssonFalkenbergs OKej godkänd
Rune EliassonFalkenbergs OKej godkänd
Lasse OlssonIK Trenne Ullaredutgått

Motion

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Björn RexfeltFalkenbergs OK21:31
2Hans PetterssonFalkenbergs OK28:25+6:54
3Stig GustafssonFalkenbergs OK30:15+8:44
4Christer NelsénFalkenbergs OK31:24+9:53
5Sandra WallinFalkenbergs OK33:49+12:18
6Jan Eric PerssonOK Löftan40:02+18:31
7Christina HenrikssonFalkenbergs OK49:13+27:42
8Ulf HenrikssonFalkenbergs OK49:15+27:44

Ungdom

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Samuel DahlbergIK Trenne Ullared21:18
2Erik RexfeltFalkenbergs OK24:27+3:09
3GustavLundqvist Halmstad OK27:59+6:41
4Mira WallinFalkenbergs OK33:46+12:28
Eline EricssonFalkenbergs OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser