Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för FOK:s höstcup etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: FOK:s höstcup etapp 3
Arrangörsorganisation: Falkenbergs OK
Datum: tisdag 28 augusti 2018

Dam

3 130 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Louise BorgTrollhättans SOK30:099:37
2Linnea BengtssonFalkenbergs OK34:57+4:4811:09
3Frida AnderssonFalkenbergs OK35:15+5:0611:15
4Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared46:54+16:4514:59
5Katarina AnderssonÄtrans IF48:37+18:2815:31
6Monica WassFalkenbergs OK53:59+23:5017:14
7Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared55:59+25:5017:53
8Sara SöderblomÄtrans IF56:18+26:0917:59
9Anna HagströmFalkenbergs OK58:19+28:1018:37
10Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared1:00:12+30:0319:13
11Ingela NelsénFalkenbergs OK1:02:32+32:2319:58
Gunilla MartinssonFalkenbergs OKej godkänd
Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullaredej start

Herr

3 890 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias KarlssonIK Trenne Ullared25:436:36
2Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK28:40+2:577:22
3Henrik BengtssonFalkenbergs OK28:59+3:167:27
4Mikael LundqvistHalmstad OK30:57+5:147:57
5Magnus WallinIK Trenne Ullared32:55+7:128:27
6Martin JohanssonFalkenbergs OK33:46+8:038:40
7Johan HagströmFalkenbergs OK34:43+9:008:55
8Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared39:41+13:5810:12
9Viktor TorstenssonÄtrans IF40:50+15:0710:29
10Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK43:43+18:0011:14
11P-A JakobssonFalkenbergs OK44:09+18:2611:20
12Bo PerssonOK Lindéna56:28+30:4514:30
13Martin EricssonFalkenbergs OK1:11:16+45:3318:19
Peter HagströmFalkenbergs OKej godkänd
Fredrik StamfjordFalkenbergs OKej start
Håkan WinnbergIK Trenne Ullaredej start
Ronnie AnderssonFalkenbergs OKej start
Peter BadenfeltFalkenbergs OKej start

Motion

2 320 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn RexfeltFalkenbergs OK25:2810:58
2Rune EliassonHalmstad OK29:15+3:4712:36
3Ingmar ErikssonFalkenbergs OK45:49+20:2119:44
Kaj JohanssonFalkenbergs OKej godkänd
Stig GustavssonFalkenbergs OKej start

Ungdom

2 320 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eline EricssonFalkenbergs OK24:4510:40
2Samuel DahlbergIK Trenne Ullared26:55+2:1011:36
3Erik RexfeltFalkenbergs OK29:10+4:2512:34
4Gustav LundqvistHalmstad OK30:11+5:2613:00
Alva WallinIK Trenne Ullaredej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser