*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för FOK:s höstcup etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: FOK:s höstcup etapp 4
Arrangörsorganisation: Falkenbergs OK
Datum: tisdag 4 september 2018

Dam

3 610 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida AnderssonFalkenbergs OK31:418:46
2Sofie SöderblomFalkenbergs OK34:42+3:019:36
3Helena HagströmFalkenbergs OK38:42+7:0110:43
4Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared46:23+14:4212:50
5Linnea BengtssonFalkenbergs OK47:01+15:2013:01
6Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared48:00+16:1913:17
7Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared48:35+16:5413:27
8Anna HagströmFalkenbergs OK52:48+21:0714:37
9Ingela NelsénFalkenbergs OK56:00+24:1915:30
10Katarina AnderssonÄtrans IF56:46+25:0515:43
11Monica WassFalkenbergs OK1:03:26+31:4517:34
12Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared1:05:28+33:4718:08
Elin FredinOK Nackheej start

Herr

4 310 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias KarlssonIK Trenne Ullared31:287:18
2Anderas LundbladOK Nackhe32:56+1:287:38
3Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK33:51+2:237:51
4Henrik BengtssonFalkenbergs OK35:00+3:328:07
5Hans JensenFalkenbergs OK36:03+4:358:21
6Martin JohanssonFalkenbergs OK40:03+8:359:17
7Mikael LundqvistHalmstad OK40:12+8:449:19
8Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK40:15+8:479:20
9Gert WildheimFK Friskus-Varberg43:15+11:4710:02
10P-A JakobssonFalkenbergs OK47:43+16:1511:04
11Claes AnderssonFalkenbergs OK49:48+18:2011:33
12Håkan WinnbergIK Trenne Ullared54:27+22:5912:38
13Sören AnderssonIK Dran55:16+23:4812:49
14Peter BadenfeltFalkenbergs OK56:31+25:0313:06
15Bo PerssonOK Lindéna1:02:54+31:2614:35
16Viktor TorstenssonÄtrans IF1:04:36+33:0814:59
17Martin EricssonFalkenbergs OK1:04:51+33:2315:02
Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullaredej godkänd
Peter KjellssonFalkenbergs OKej godkänd
Peter HagströmFalkenbergs OKej start
Kristoffer JagetegFalkenbergs OKej start

Motion

2 450 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune EliassonFalkenbergs OK32:2713:14
2Mikael AnderssonÄtrans IF34:09+1:4213:56
3Britta KjellssonFalkenbergs OK46:53+14:2619:08
4Kaj JohanssonFalkenbergs OK48:25+15:5819:45
5Anders ÖstanbäckFalkenbergs OK48:44+16:1719:53
6Kristina TellqvistIK Dran56:14+23:4722:57
7Jan Eric PerssonOK Löftan58:55+26:2824:02
Stig GustafssonFalkenbergs OKej godkänd
Gunnar JohanssonOK Nackheej godkänd

Ungdom

2 330 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav LundqvistHalmstad OK28:5112:22
2Eline EricssonFalkenbergs OK31:23+2:3213:28
Samuel BernhardtFalkenbergs OKej godkänd
Samuel DahlbergIK Trenne Ullaredej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser