Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions OL 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions OL 5
Arrangörsorganisation: Ankarsrums OK
Datum: måndag 20 augusti 2018

Mini

1 210 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tore CarlssonAnkarsrums OK21:0617:26
2Alice MatanovicVästerviks OK26:54+5:4822:13
3Camilla MatanovicVästerviks OK27:01+5:5522:19
4Anette JohanssonAnkarsrums OK28:12+7:0623:18
5John BergerAnkarsrums OK28:23+7:1723:27
6Edith LöfAnkarsrums OK30:51+9:4525:29
7Moa GlingeAnkarsrums OK35:16+14:1029:08
8Margareta SvenssonAnkarsrums OK35:40+14:3429:28
Elsa LöfAnkarsrums OKej godkänd
Maja GlingeAnkarsrums OKej godkänd
David MatanovicVästerviks OKej godkänd

Korta

2 310 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrika StrömbäckAnkarsrums OK25:0610:51
2Cathrine BERGERAnkarsrums OK30:46+5:4013:19
3Ann-Katrin JohanssonVästerviks OK34:16+9:1014:50
4Ebba BergerAnkarsrums OK37:09+12:0316:04
5Britt JohanssonAnkarsrums OK40:52+15:4617:41
6Teodor SandströmAnkarsrums OK52:43+27:3722:49

Mellan

2 870 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Meja BergerAnkarsrums OK33:2711:39
2Albin VästerlundAnkarsrums OK36:35+3:0812:44
3Kajsa SöderlundAnkarsrums OK36:37+3:1012:45
4Lovisa JohanssonVästerviks OK42:00+8:3314:38
5Henrik JohanssonAnkarsrums OK49:48+16:2117:21
6Ann SamuelssonAnkarsrums OK1:05:52+32:2522:57
7Anna StrömhagAnkarsrums OK1:05:53+32:2622:57
8Ulla-Karin JohanssonAnkarsrums OK1:14:48+41:2126:03
Hans-Gunnar KarmstigAnkarsrums OKej godkänd
Anders HallgrenAnkarsrums OKej godkänd

Långa

3 940 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna JohanssonAnkarsrums OK33:178:26
2Rolf E JohanssonVästerviks OK40:11+6:5410:11
3Anders StrömbäckAnkarsrums OK41:32+8:1510:32
4Christoffer NelsonAnkarsrums OK49:10+15:5312:28
5Viktor NilssonAnkarsrums OK49:11+15:5412:28

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser