Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Kåge

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Kåge
Arrangörsorganisation: Skellefteå OK
Datum: tisdag 14 augusti 2018

Grön 1.6

1 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Love Johansson21:2313:21
2Vilgot Åkerlund21:24+0:0113:22
3Rut Olsson26:50+5:2716:46
4Jack Seiger34:10+12:4721:21
5Åke Vestermark37:33+16:1023:28
6Anna Vestermark37:38+16:1523:31
7Amy Vestermark37:46+16:2323:36
8Tove Kajok38:01+16:3823:45

Gul 2.2

2 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viggo Johansson25:3611:38
2Elsa Lindström25:40+0:0411:39
3Johanna Åkerlund31:44+6:0814:25
4Stig Hedenström48:10+22:3421:53
4Mats Hedenström48:10+22:3421:53
Carola Nilssonutgått

Röd 2.6

2 600 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilja Åkerlund36:0313:51
2Peter Erngrund48:05+12:0218:29
3Ingemar Svärd48:17+12:1418:34
4Carl Erngrund48:22+12:1918:36
5Maria Lindmark49:18+13:1518:57
6Bennet Areljung59:45+23:4222:58
7Åsa Olsson1:16:21+40:1829:21
8Anna Maria Stridsman1:38:05+1:02:0237:43
Astrid Stridsmanutgått
Mats Olofssonutgått

Svart 3.1

3 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Holger Lindh46:0015:20
2Göran Enqvist46:03+0:0315:21
3Peter Lugner52:07+6:0717:22
4Bo Jonsson53:00+7:0017:40
5Peter Eklind53:38+7:3817:52
6Ida Jonsson55:59+9:5918:39
7Kent Lundmark57:51+11:5119:17
8Sanna Öhman1:06:50+20:5022:16
9Lennart Östlund1:15:24+29:2425:08

Svart 3.7

3 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan Eriksson48:3113:06
2Håkan Lundmark57:09+8:3815:26
3Lars Peter Isaksson1:00:01+11:3016:13
4Eva Feil1:02:25+13:5416:52
5Ferdinand Rönngren1:27:03+38:3223:31
Simon Nilssonutgått

Svart 4.4

4 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan Åhlund49:2911:14

Svart 5.3

5 300 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob Forsselius38:377:17
2Martin Åkerlund39:25+0:487:26
3Ulf Hägglund42:32+3:558:01
4Mikael Lindmark43:30+4:538:12
5Magnus Degerman48:07+9:309:04
6Thomas Norström48:48+10:119:12
7Claes Lundström50:18+11:419:29
8Arvid Feil50:29+11:529:31
9Helena Degerman59:07+20:3011:09
10Helena Lidhage1:13:09+34:3213:48
11Tomas Persson1:32:52+54:1517:31
12Susanne Andersson1:39:48+1:01:1118:49
Petter Kajokutgått
Tobias Söderlundutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser