Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Öppet kretsmästerskap sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Öppet kretsmästerskap sprint
Arrangörsorganisation: Tidaholm SOK Sisu
Datum: tisdag 11 september 2018

D18-35

2 720 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alicia FribergIF Hagen17:326:26
2Linda NeroMullsjö SOK21:44+4:127:59

H18-35

3 020 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niclas StåhlFalköpings AIK OK16:385:30
2Adam FredénFalköpings AIK OK17:26+0:485:46
3Henrik BalaguéFalköpings AIK OK18:55+2:176:15
4Patrick EricsonMullsjö SOK19:56+3:186:36
5Kasper VemdalMullsjö SOK23:11+6:337:40
6Rikard AnderssonFalköpings AIK OK24:10+7:328:00

D16

2 560 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Annie AnderssonTidaholm SOK Sisuej start

H16

2 560 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon WesthMullsjö SOK17:116:42
2Johannes JakobssonTidaholm SOK Sisu22:33+5:228:48
Simon HermanssonGudhems IFej start

D14

2 120 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia WesthMullsjö SOK14:086:40
2Fredrika FurehillMullsjö SOK21:55+7:4710:20
Tindra MolinFalköpings AIK OKej start
Emma RudmarkerTidaholm SOK Sisuej start

H14

2 120 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Wilhelm VictorzonMullsjö SOKej start

D12

1 780 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Irma WesthMullsjö SOK12:387:05
2Ella JanssonTidaholm SOK Sisu15:54+3:168:55
3Arek MilevaTidaholm SOK Sisu19:34+6:5610:59
4Cornelia FurehillMullsjö SOK29:27+16:4916:32

H12

1 780 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julius WiklundFalköpings AIK OK13:017:18
Oliver HammarFalköpings AIK OKej godkänd

D10

1 470 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa FallgrenGudhems IF18:1312:23
2Malva StenbergTidaholm SOK Sisu20:07+1:5413:41

H10

1 470 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Theo RydénMullsjö SOK13:469:21
Hugo SamuelssonFalköpings AIK OKej start

D40

2 390 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda RydénMullsjö SOK20:158:28
2Inger LindénMullsjö SOK32:02+11:4713:24

H40

2 560 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus VictorzonMullsjö SOK23:279:09
Jonas FurehillMullsjö SOKej godkänd
Jan SamuelssonFalköpings AIK OKej start

D50

1 910 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin TorstenssonFalköpings AIK OK12:426:38
2Caroline HagströmFalköpings AIK OK13:39+0:577:08
3Pia Käck FritzellGudhems IF13:49+1:077:14
4Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK14:12+1:307:26
5Lena ArnoldssonMullsjö SOK15:57+3:158:21
6Elisabeth FredrikssonGudhems IF17:18+4:369:03
7Susanne OlssonGudhems IF17:50+5:089:20

H50

2 390 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas HagströmFalköpings AIK OK15:406:33
2Joachim FribergIF Hagen16:09+0:296:45
3Klaes AxelssonMullsjö SOK18:07+2:277:34
4Peter RavnellGudhems IF25:09+9:2910:31
Bengt GustafssonTidaholm SOK Sisuej godkänd

D60

1 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica AbrahamssonGudhems IF16:468:49
2Anna-Carin MolinFalköpings AIK OK17:02+0:168:57
3Katarina SjöholmMullsjö SOK18:08+1:229:32
4Pia SvenssonFalköpings AIK OK18:39+1:539:48

H60

1 910 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas SjöholmMullsjö SOK12:536:44
2Torbjörn LöfvingMullsjö SOK12:56+0:036:46
3Lars GrehnMullsjö SOK14:56+2:037:49
4Tommy RoosFalköpings AIK OK15:22+2:298:02
5Yngve AlfvénIK Wilske21:35+8:4211:18
Sören KarlssonMullsjö SOKej start

D70

1 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK24:4112:59
2Kristina JohanssonMullsjö SOK35:17+10:3618:34

H70

1 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK17:189:06
2Kenneth MörkIK Wilske20:05+2:4710:34
3Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK27:34+10:1614:30

Öppen motion 1

1 470 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Althea VictorzonMullsjö SOK20:1413:45
2Hugo FallgrenGudhems IF21:49+1:3514:50
3Efraim VictorzonMullsjö SOK24:04+3:5016:22
4Vera WesthMullsjö SOK25:16+5:0217:11
5Fabian FurehillMullsjö SOK25:44+5:3017:30
5Vide Torstensson JevåsMullsjö SOK25:44+5:3017:30
7Inez FredholmMullsjö SOK25:45+5:3117:31
8Linn Stein EvertssonMullsjö SOK25:54+5:4017:37
9Emil MilevTidaholm SOK Sisu33:52+13:3823:02

Öppen motion 3

1 780 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eric ÅstrandFalköpings AIK OK17:189:43
2Isabell WächterIK Wilske21:39+4:2112:09
3Elin HerrmannFalköpings AIK OK21:42+4:2412:11
4Elias LindénMullsjö SOK27:48+10:3015:37
5Arvid LindénMullsjö SOK27:52+10:3415:39
6Axel LindénMullsjö SOK28:01+10:4315:44
7Fanny AhlrikFalköpings AIK OK32:30+15:1218:15
8Ella AbrahamssonMullsjö SOK37:54+20:3621:17
9Caroline AbrahamssonMullsjö SOK38:00+20:4221:20
10Roger AbrahamssonMullsjö SOK39:41+22:2322:17
11Viggo AbrahamssonMullsjö SOK39:43+22:2522:18
Emil AnderssonFalköpings AIK OKej start

Öppen motion 5

2 120 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Evamarie LundahlIF Hagen24:5411:44

Öppen motion 7

2 720 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David WesthMullsjö SOK20:107:24
2Lisa KlarTidaholm SOK Sisu26:51+6:419:52

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser