Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kretssprint västra skaraborgskretsen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kretssprint västra skaraborgskretsen
Arrangörsorganisation: OK Klyftamo
Datum: tisdag 28 augusti 2018

D21

2 660 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin SörstrandIstrums SK20:237:39
2Frida KjellmanLidköpings VSK23:44+3:218:55

H21

2 990 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Philip VibergRyda SK18:426:15
2Mikael MellegårdLidköpings VSK19:17+0:356:26
3Jesper LindströmIF Hagen19:29+0:476:30
4Tommy StenkvistRyda SK19:36+0:546:33
5Daniel JohanssonRyda SK20:44+2:026:56
6Mattias FärdigLidköpings VSK23:37+4:557:53

D20

2 660 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia MarkendahlOK Klyftamo26:289:56
2Anna AnderssonIK Gandvik27:38+1:1010:23
Viola BergerIstrums SKej start

D16

2 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mirjam InemyrIstrums SK19:467:32

H16

2 620 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle InemyrIstrums SK18:086:55
2Erik GrändingerIstrums SK23:48+5:409:05
3Oskar JosefssonIstrums SK31:03+12:5511:51

D14

2 440 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa SödervallIK Gandvik21:088:39
2Elin DanielssonIstrums SK24:35+3:2710:04
3Louise SköldOK Klyftamo27:15+6:0711:10
4Sara SjöblomOK Klyftamo40:40+19:3216:40
Alma AnderIstrums SKej godkänd

H14

2 440 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar NystrandOK Klyftamo21:498:56
2Johan AnderssonIK Gandvik24:25+2:3610:00
3Holger BlomLidköpings VSK34:48+12:5914:15
Axel VibergRyda SKej godkänd

D12

1 970 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice HultLidköpings VSK17:529:04
2Emilia MellegårdLidköpings VSK18:30+0:389:23

H12

1 970 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil JosefssonIstrums SK19:5410:06
2Fritiof LomanderIstrums SK21:35+1:4110:57
3Oskar Von RosenIstrums SK22:00+2:0611:10

D10

1 780 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Molly AlmIK Gandvik28:5816:16
2Lova LindqvistIK Gandvik48:34+19:3627:17

H10

1 780 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Alfred FärdigLidköpings VSKej start

D40

2 660 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena SödervallIK Gandvik22:448:32
2Johanna JohnssonLidköpings VSK27:54+5:1010:29
3Carina WallgrenIstrums SK30:03+7:1911:17
4Emma HultLidköpings VSK35:15+12:3113:15

H40

2 990 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus SödervallIK Gandvik18:486:17
2Anders PåhlmanIstrums SK19:14+0:266:25
3Lasse Karlsson-LodIstrums SK19:42+0:546:35
4Tomas BergstenIstrums SK21:15+2:277:06
5Johani KaronenIK Gandvik23:32+4:447:52
6Anders FranzénLidköpings VSK23:50+5:027:58
7Stefan AnderssonIstrums SK25:04+6:168:23
8Torbjörn Peter VikstrandOK Klyftamo26:08+7:208:44

D50

2 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena MarkendahlOK Klyftamo32:1012:16

H50

2 660 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars MelanderLidköpings VSK24:269:11
2Martin AnderssonIK Gandvik26:35+2:099:59
3Anders SwedinLidköpings VSK32:51+8:2512:20

H60

2 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn-Olof PetréIstrums SK1:02:5724:01

D70

2 440 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulla HöökOK Klyftamo33:0913:35
2Anita NordbergOK Klyftamo34:51+1:4214:16

H70

2 440 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Knut HöökOK Klyftamo30:4112:34
2Åke NordbergOK Klyftamo32:05+1:2413:08

U1

1 150 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix LugnOK Klyftamo15:4013:37
2Malma ErikssonOK Klyftamo16:49+1:0914:37
3Tilde ÖsterbergOK Klyftamo21:27+5:4718:39
4Elisa LugnOK Klyftamo23:12+7:3220:10
5Lian LugnOK Klyftamo23:24+7:4420:20

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser