Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering-

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering-
Arrangörsorganisation: Herrestads AIF
Datum: torsdag 27 september 2018

Lätt kort

2 340 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tage LindqvistUddevalla OK17:217:24
2Olivia Mellqvist BjelkeUddevalla OK21:19+3:589:06
3William SkooghHerrestads AIF25:17+7:5610:48
4Erik JohanssonUddevalla OK26:15+8:5411:13
5Rasmus WallströmLjungskile FK32:25+15:0413:51
6Haldan LomanderUddevalla OK37:01+19:4015:49
7Adrian AntonssonUddevalla OK39:15+21:5416:46
8Alva JohanssonUddevalla OK39:17+21:5616:47
9Elsa AntonssonUddevalla OK39:29+22:0816:52

Lätt Lång

4 330 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Susanne JohannsonStångenäs AIS42:379:50
2Marie AntonssonUddevalla OK1:03:09+20:3214:35
3Louise LünningKlubblös1:03:18+20:4114:37
4Linnea NordQvistUddevalla OK1:04:02+21:2514:47
5Eva DahlbergKlubblös1:04:04+21:2714:47
6Åsa MålstedtKlubblös1:04:46+22:0914:57
7Eva OlssobKlubblös1:04:51+22:1414:58

Medel kort

2 850 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor NilssonStångenäs AIS25:409:00
2Rasmus LindénUddevalla OK28:42+3:0210:04
3Linn AlmUddevalla OK29:20+3:4010:17
4Tor LindénUddevalla OK35:24+9:4412:25
5Melvin HåmanBrattås CK39:29+13:4913:51
6Erik SüdoffBrattås CK39:33+13:5313:52
7Alva ZakariassonUddevalla OK1:02:40+37:0021:59
8Hanna AnderssonKlubblös1:02:46+37:0622:01
9Ebba CarlssonUddevalla OK1:02:49+37:0922:02
10Alma StrömKlubblös1:02:51+37:1122:03

Svår kort

3 610 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henning LarssonKlubblös30:118:21
2Tiliia OlssonUddevalla OK39:16+9:0510:52
3Jan-Erik PålssonUddevalla IS43:41+13:3012:06
4Christina SüdhoffBrattås CK44:32+14:2112:20

Svår lång

4 510 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Victor FlingmarkUddevalla OK29:196:30
2Daniel OlssonUddevalla OK33:59+4:407:32
3Ida SüdoffBrattås CK53:46+24:2711:55
4Hjalmar OlssonUddevalla OK1:06:06+36:4714:39

Lätt

1 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Otto Mellqvist BjelkeUddevalla OK21:4119:42
2Alvin BrochmannHerrestads AIF23:22+1:4121:14
3Måns LindénUddevalla OK2:12:23+1:50:422:00:20

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser