Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteranorientering VO

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteranorientering VO
Arrangörsorganisation: Västerviks OK
Datum: torsdag 16 augusti 2018

Långa banan

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ulric SvenssonVimmerby OK45:13
2Christer FolkessonEksjö SOK46:53+1:40
3Ingemar PerssonGamleby OK49:20+4:07
4Conny CarlssonVästerviks OK53:10+7:57
5Hans-Gunnar KarmstigAnkarsrums OK57:25+12:12
6Arne LarsenVästerviks OK1:03:36+18:23
7Göran FredricsonMålilla OK1:04:12+18:59
8Lars PetterssonVimmerby OK1:06:14+21:01
9Bo EklundVimmerby OK1:08:35+23:22
10Lars JörbrinkVästerviks OK1:14:57+29:44
11Stig JonssonKisa SK1:17:50+32:37
Jan-Ulf KarlssonMålilla OKej godkänd

Mellanbanan

18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lars-Erik SpaakEksjö SOK36:02
2Gunnar EnbergMålilla OK47:24+11:22
3Olof HjortvidVästerviks OK51:31+15:29
4Roland SkyttKisa SK52:24+16:22
5Anders EdlingOK Linné53:02+17:00
6Lars KarlssonGamleby OK53:51+17:49
7Kerstin ErikssonKisa SK54:46+18:44
8Börje KarlssonVimmerby OK55:50+19:48
9Gun-Britt SvenssonVästerviks OK59:07+23:05
10Eivor PetterssonGamleby OK59:42+23:40
11Arne LjungbladVästerviks OK1:01:17+25:15
12Annika SandströmVimmerby OK1:01:39+25:37
13Janeric AnderssonBjörkfors GOIF1:06:40+30:38
14Göran AlmgrenGamleby OK1:07:27+31:25
15Lena SandahlGamleby OK1:12:44+36:42
16Sören MarmelidGamleby OK1:13:14+37:12
17Håkan PetterssonGamleby OK1:14:08+38:06
18Madelaine SvenssonVimmerby OK1:39:08+1:03:06

Korta banan

15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Håkan B SvenssonVästerviks OK45:01
2Inger AlmgrenGamleby OK46:24+1:23
3Inga-Britt JohanssonHultsfreds OK50:34+5:33
4Lennart FridellGamleby OK52:42+7:41
5Stig AnderssonVimmerby OK54:21+9:20
6Eva ArvidssonVästerviks OK54:41+9:40
7Hans-Åke OlsssonHultsfreds OK56:58+11:57
8Håkan AnderssonGamleby OK58:39+13:38
9Pia AnderssonGamleby OK1:00:33+15:32
10John PaulinKisa SK1:01:33+16:32
11Lennart KarlssonHultsfreds OK1:02:22+17:21
12Inger PetterssonBjörkfors GOIF1:05:21+20:20
13Ove ArvidssonVästerviks OK1:07:49+22:48
14Gunvald BruceAnkarsrums OK1:09:37+24:36
15Allan SvenssonKisa SK1:21:49+36:48
Stig KarlssonKisa SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser