Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Korpen propagandaorientering

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Korpen propagandaorientering
Arrangörsorganisation: Närkes Skogskarlars Klubb
Datum: söndag 16 september 2018

Klasser: Visa alla | ÖM 1 | ÖM 3 | ÖM 5 | ÖM 7 | ÖM 8

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

ÖM 7

3 640 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Magnus BernGarphyttans IF26:49
2Lars-Åke WallOK Tisaren28:55+2:06
3Jan-Åke IsraelssonOK Milan29:01+2:12
4Elin VinbladHagaby GoIF Örebro29:56+3:07
5Peter ÅslundKFUM Örebro OK29:57+3:08
6Örjan SäkerHagaby GoIF Örebro31:09+4:20
7Niklas SanderOK Milan31:34+4:45
8Eddie IsraelssonLindebygdens OK33:00+6:11
9Elisabet HalvarssonKFUM Örebro OK33:47+6:58
10Åke StridAlmby IK33:48+6:59
11Sanna SanderOK Milan34:28+7:39
12Camilla KruseKFUM Örebro OK34:37+7:48
13Lars SkymbergKFUM Örebro OK35:45+8:56
14Weine FredrikssonKFUM Örebro OK36:03+9:14
15Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro36:34+9:45
16Eje DahlLaxå OK36:56+10:07
17Jesper KjellströmHagaby GoIF Örebro37:43+10:54
18Christer NälemarkOK Djerf37:53+11:04
19Lage JonssonLindebygdens OK38:46+11:57
20Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK39:59+13:10
21Erik ÖjeboKFUM Örebro OK40:14+13:25
22Nils-Olov ÅsmanKFUM Örebro OK40:39+13:50
23Henry VestergårdAlmby IK41:05+14:16
24Tommy HallménVingåkers OK41:41+14:52
25Agneta HasselkvistOK Milan42:08+15:19
26Lars KarlssonAlmby IK43:40+16:51
27Anette ForssGarphyttans IF44:09+17:20
28Per SundbergGävle OK44:26+17:37
29Ingvar HalldinOK Tylöskog45:00+18:11
30Lennart LundhOK Tisaren45:55+19:06
31Gunilla SandströmAlmby IK46:52+20:03
32Bengt Åke HolgerssonOK Tisaren47:16+20:27
33Inga HolmströmOK Milan48:30+21:41
34Bengt WisénLindebygdens OK48:52+22:03
35Sara GarpenlundKFUM Örebro OK49:09+22:20
36Birgitta ArleboKFUM Örebro OK49:17+22:28
37Jörgen HolmströmOK Milan50:13+23:24
38Anna-Lena LundellGävle OK50:55+24:06
39Lars ArleboKFUM Örebro OK53:34+26:45
40Karl EkströmOK Alferna55:05+28:16
41Zarah ÖhlinKFUM Örebro OK55:49+29:00
42Kjell LarssonOK Alferna1:01:23+34:34
43Elisabeth ErikssonOK Milan1:02:47+35:58
44Lennart JaveliusHagaby GoIF Örebro1:03:41+36:52
45Sven JacobsonOK Milan1:04:52+38:03
Lars AlbertssonOK Tylöskogej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila