Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för LOK:s Medel KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: LOK:s Medel KM
Arrangörsorganisation: Linköpings OK
Datum: torsdag 30 augusti 2018

D21

3 980 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa HammarströmLinköpings OK35:138:50
2Klara LjunggrenLinköpings OK36:16+1:039:06
3Kristyna HlubuckovaLinköpings OK41:02+5:4910:18
4Anna WehlinSkogspojkarnas OK44:18+9:0511:07
5Anna LjusbergLinköpings OK1:12:32+37:1918:13

H21

4 400 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter ErikssonLinköpings OK28:236:27
2Sven EngströmLinköpings OK30:29+2:066:55
3Erik MartinssonLinköpings OK30:34+2:116:56
4Erik MalmbergLinköpings OK32:33+4:107:23
5Martin ŠmelíkHellas Orientering33:18+4:557:34
6Erik SköldLinköpings OK35:25+7:028:02
7Johan PerssonHagaby GoIF Örebro37:27+9:048:30
8Gustav LidénLinköpings OK43:01+14:389:46
9Roushan Rezvani AranyLinköpings OK45:27+17:0410:19
10Andreas BergLinköpings OK49:29+21:0611:14
Joakim TostebergLinköpings OKej start

D20

3 440 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Johanna GuståsLinköpings OKej start

H18

3 440 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonathan JylltorpLinköpings OK24:217:04
2Gunnar EngströmLinköpings OK32:35+8:149:28

H14

2 980 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan ÅrbrinkLinköpings OK26:058:45
2Ludvig EronnLinköpings OK30:30+4:2510:14
3Otto NilssonLinköpings OK31:18+5:1310:30
4Olle MalmströmLinköpings OK55:09+29:0418:30

D12

2 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba SkullmanLinköpings OK18:268:46
2Hannah ÅkerblomLinköpings OK30:55+12:2914:43
3Stina SöderqvistLinköpings OK35:46+17:2017:01
Tova KihlbergLinköpings OKej godkänd

H12

2 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin ÅttingLinköpings OK15:077:11
2Otto ÅkerblomLinköpings OK18:27+3:208:47
3Theo ÅrbrinkLinköpings OK20:12+5:059:37
4Lucas BerggrenLinköpings OK24:36+9:2911:42
Ludvig ErikssonLinköpings OKej start
Linus SöderbergLinköpings OKej start

D10

2 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida SöderqvistLinköpings OK25:4812:17
2Anna EnbergLinköpings OK42:12+16:2420:05

H10

2 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ivar KihlbergLinköpings OK51:3124:31
Erik SjöstrandLinköpings OKej start

H35

4 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter AronssonLinköpings OK36:538:22
2Jonas SchedinLinköpings OK50:26+13:3311:27
3Robert HögbergLinköpings OK58:39+21:4613:19

D40

3 440 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika IvarssonLinköpings OK33:269:43
2Marie RubérLinköpings OK58:47+25:2117:05
3Anna-Karin MagnussonLinköpings OK1:05:49+32:2319:07
Emma BerggrenLinköpings OKej godkänd

H40

3 980 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christian EnbergLinköpings OK34:578:46
2Patrik GustavssonLinköpings OK1:05:18+30:2116:24
Anders KnutssonLinköpings OKej start
Robert SöderbergLinköpings OKej start

H45

3 980 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per MagnussonLinköpings OK31:327:55
2Åke LjunggrenLinköpings OK34:11+2:398:35
3Martin JarelandLinköpings OK36:09+4:379:04
4Per ZeijlonLinköpings OK1:03:25+31:5315:56

D50

3 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria OlofssonLinköpings OK39:1013:03
2Lotta BorgLinköpings OK42:13+3:0314:04
3Anna Sofie BarkLinköpings OK42:36+3:2614:12
4Gitte EngströmLinköpings OK50:00+10:5016:40
Lena StrömbäckLinköpings OKej godkänd
Inger GuståsLinköpings OKej start

H50

3 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roger KihlbergLinköpings OK39:2911:28
2Jesper JohanssonLinköpings OK42:07+2:3812:14
3Johan JylltorpLinköpings OK44:23+4:5412:54
Johan ÅttingLinköpings OKej start

D55

3 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger BergLinköpings OK34:2311:27
2Inga-Lill PetterssonLinköpings OK58:31+24:0819:30 Ladda ner rutt i gpx-format

H55

3 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BergLinköpings OK26:447:46
2Jörgen SköldLinköpings OK42:54+16:1012:28
3Peter SvenmarckLinköpings OK1:00:16+33:3217:31
Jan LundgrenLinköpings OKej start

H65

3 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per ErikssonLinköpings OK35:5911:59
2Yngve PetterssonLinköpings OK53:37+17:3817:52 Ladda ner rutt i gpx-format
Stephan SvenssonLinköpings OKej godkänd
Pelle SkullmanLinköpings OKej start

H70

3 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roger DanielssonLinköpings OK41:1213:44
2Peter JakobssonLinköpings OK45:30+4:1815:10
3Ulf WaldenfjordLinköpings OK45:49+4:3715:16
Gustaf OlssonLinköpings OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser