Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Jarlkut´n

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Jarlkut´n
Arrangörsorganisation: IK Jarl Rättvik
Datum: lördag 21 september 2019

Leksands OK

51 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Klara SernfältU1 (15)16:068:45
1Heidi Franz MöllerÖppen motion 3 (12)37:3613:40
1Ola JäderbergÖppen motion 7 (34)33:159:48
1Tomas NormanH50 (9)34:298:22
1Jan LärfarsH65 (16)31:019:02
1Bodil WilenÖppen motion 5 (25)35:2011:35
1Maria JunevikD50 (11)33:2010:38
1Elsa GörasD16 (9)35:0410:17
1Pontus FunkeH40 (11)30:567:00
2Moa JäderbergD10 (9)16:16+1:058:28
2Markus HalvarssonH16 (8)33:03+3:269:12
2Jonas HällstenÖppen motion 8 (22)39:41+1:168:41
3Pontus AllmungsH12 (10)20:29+2:198:49
3P O BergÖppen motion 8 (22)41:09+2:449:00
3Isabella JoonsD20 (3)51:14+7:0814:56
3Klockar-Eskil NääsH16 (8)33:48+4:119:24
3Madelene AllmungsD50 (11)35:12+1:5211:14
3Melker SundströmH10 (15)16:18+2:198:29
4Alva JäderbergU1 (15)21:07+5:0111:28
4Åsa RydellD55 (9)42:59+3:5813:43
4Sven-Olof AspH70 (13)42:09+4:2213:27
4Lova WilénD12 (16)20:55+1:139:00
5Göran AnlindH21 (17)39:07+6:337:53
5Anna FunkeD45 (8)52:14+14:4114:40
5Sten-Olof MatssonH60 (8)46:16+13:4212:59
6Malin AlgotssonÖppen motion 3 (12)1:05:17+27:4123:44
6Malte MårtenssonU1 (15)24:42+8:3613:25
6Esther HellmanD10 (9)22:20+7:0911:37
6Kristin RamsellD45 (8)53:18+15:4514:58
6Linnea JunevikD14 (18)35:59+10:1611:50
6Martin AnderssonH40 (11)43:10+12:149:47
7Jakob HemptenmacherU2 (10)41:26+25:3021:34
7Viktor BergÖppen motion 8 (22)43:05+4:409:25
7Axel StoltH10 (15)22:22+8:2311:38
7Per SpikÖppen motion 8 (22)43:05+4:409:25
8Yvonne NormanD50 (11)47:09+13:4915:03
8Klockar Mattias NääsH40 (11)43:21+12:259:49
9Johan OlarsH14 (12)40:55+14:1813:27
10August GörasH14 (12)44:00+17:2314:28
10Olivia StoltU1 (15)28:10+12:0415:18
11Rachel HellmanÖppen motion 3 (12)1:29:19+51:4332:28
11Joel AllmungsH14 (12)58:12+31:3519:08
11Sandra FranzD12 (16)34:53+15:1115:02
13Åsa SpikÖppen motion 7 (34)49:49+16:3414:41
14Amelie HemptenmacherD12 (16)39:43+20:0117:07
15William HällstenH10 (15)1:00:07+46:0831:18
15Tuva HällstenD12 (16)54:44+35:0223:35
19Marianne AlmÖppen motion 5 (25)1:00:00+24:4019:40
23Björn AlmÖppen motion 7 (34)59:29+26:1417:32
29Anders OlarsÖppen motion 7 (34)1:17:23+44:0822:49
Nora HellmanInskolning (14)fullföljt
Nils SernfältH12 (10)ej start
Ellen FunkeD16 (9)ej start
Isak DalinH16 (8)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser