Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Jarlkut´n

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Jarlkut´n
Arrangörsorganisation: IK Jarl Rättvik
Datum: lördag 21 september 2019

Domnarvets GOIF

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Maja SvederD10 (9)15:117:54
2Erik NordahlH10 (15)15:26+1:278:02
2Per BrandtH45 (7)36:51+1:058:21Ladda ner rutt i gpx-format
2Emma EliassonD16 (9)36:45+1:4110:46
3Elsa BrandtD14 (18)30:32+4:4910:02
3Tilde SvederD12 (16)20:45+1:038:56
3Anja NilssonD16 (9)39:30+4:2611:35
3Julia NordvallÖppen motion 5 (25)40:18+4:5813:12
4William BjörkmanU2 (10)24:05+8:0912:32
4Irma BergD14 (18)33:04+7:2110:52
4Bosse WiggeH55 (6)44:49+9:3512:35
5Karl EmilssonH12 (10)24:53+6:4310:43
5Anders BergH50 (9)39:45+5:169:38
5Emrik RemningU2 (10)29:14+13:1815:13
5Florence BergD50 (11)39:22+6:0212:34
5Tony BjörlingH40 (11)37:04+6:088:24
6Emil OlssonU2 (10)34:47+18:5118:06
6Signe Eriksson BjörlingD12 (16)22:02+2:209:29
6Maria NilssonD21 (12)45:10+6:0110:57
7Thea SandbergÖppen motion 5 (25)41:56+6:3613:44
8Alice Eriksson BjörlingD16 (9)45:33+10:2913:21
8Emil LundqvistU2 (10)45:31+29:3523:42
9Jenny WåhlinÖppen motion 7 (34)45:47+12:3213:30
9Katarina Svartling SandbergÖppen motion 5 (25)44:53+9:3314:42
10Håkan NilssonÖppen motion 8 (22)44:28+6:039:43
10Stefan SvederH40 (11)50:57+20:0111:33
11Charlie SvederU1 (15)28:26+12:2015:27
13Maja EliassonD14 (18)45:43+20:0015:02
13Felicia BjörkmanD12 (16)36:15+16:3315:37
13Lennart AnderssonÖppen motion 5 (25)50:21+15:0116:30
13Mikael BlessbornÖppen motion 8 (22)45:44+7:1910:00
14Therese SvederÖppen motion 7 (34)50:28+17:1314:53
14Anna AnåkerÖppen motion 5 (25)50:38+15:1816:36
15Per NordahlÖppen motion 5 (25)51:37+16:1716:55
19Jessica ErikssonÖppen motion 8 (22)1:23:22+44:5718:14
21Axel SandbergÖppen motion 5 (25)1:02:51+27:3120:36
22Stina NordahlÖppen motion 5 (25)1:03:20+28:0020:45
25Jan DelbomÖppen motion 7 (34)1:00:26+27:1117:49
Gustav  OlssonInskolning (14)fullföljt
Malte LundqvistInskolning (14)fullföljt
Meja RemningInskolning (14)fullföljt
Karin EmilsdotterD14 (18)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser