Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ligan deltävling 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ligan deltävling 4
Arrangörsorganisation: Eds SK
Datum: onsdag 29 augusti 2018

D16

4 110 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emmelie BackmanÅmåls OK1:02:2715:11
Agnes GleisnerOK Skärmenej godkänd

D14

3 290 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filippa GlueOK Skärmen42:1212:49
2Emilia SandinOK Skärmen45:54+3:4213:57
Felicia SandinOK Skärmenej start

D12

2 620 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Saga KällstrandÅmåls OK19:447:31
2Emilie HellströmÅmåls OK22:04+2:208:25
3Alva OlssonÅmåls OK22:47+3:038:41
4Lina AhlstedtÅmåls OK27:31+7:4710:30

H12

2 620 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin SkottÅmåls OK16:206:14
2Eric ÅhlÅmåls OK20:32+4:127:50
3Alexander LännhultEds SK26:39+10:1910:10
4Noel JohanssonOK Skärmen37:29+21:0914:18

D10

2 340 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eira OlssonÅmåls OK14:596:24
2Alice KällstrandÅmåls OK17:21+2:227:24
3Jonna ÅhlÅmåls OK19:16+4:178:14
4Agnes GustafssonÅmåls OK19:56+4:578:31
5Emma HellströmÅmåls OK20:17+5:188:40
6Rebecca ErikssonOK Skärmen28:10+13:1112:02
7Ingela GlueOK Skärmen28:40+13:4112:15
8Ellen ÓlafsdóttirOK Skärmen38:29+23:3016:26

H10

2 340 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1William LännhultEds SK16:216:59
2Arvid ErikssonÅmåls OK16:58+0:377:15
3Noah OlssonStigsökarna19:24+3:038:17
4Melker MalmEds SK23:14+6:539:55
5Oskar AhlstedtÅmåls OK23:35+7:1410:04
Simon SkottÅmåls OKej start

U1

2 130 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Nour Al AbbasOK Kroppefjällfullföljt
Andre ErikssonOK Skärmenfullföljt
Patricia ErikssonOK Skärmenfullföljt
Hilda FredrikssonStigsökarnafullföljt
Linnea FredrikssonStigsökarnafullföljt
Ester GalborgenEds SKfullföljt
Albin GalleEds SKfullföljt
Klara GalleEds SKfullföljt
Julia HerbertssonEds SKfullföljt
Viktor JanssonOK Skärmenfullföljt
Carl Johansson PurontakaEds SKfullföljt
Amanda JohanssonEds SKfullföljt
Irma JohanssonOK Skärmenfullföljt
Kasper JohanssonEds SKfullföljt
Neo JohanssonOK Skärmenfullföljt
Sebastian LindquistEds SKfullföljt
Albert MattssonEds SKfullföljt
Jack MattssonEds SKfullföljt
Klara MattssonEds SKfullföljt
Ellen SjöbergOK Skärmenfullföljt
Ludvig SjöbergOK Skärmenfullföljt
Artur SjölieEds SKfullföljt
Alma SolliStigsökarnafullföljt
Oscar SolliStigsökarnafullföljt
Vanja SolliStigsökarnafullföljt
Hala TaifurOK Kroppefjällfullföljt
Algot MalmEds SKej start

U2

2 340 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes MalmEds SK21:379:14
2Pontus MattssonEds SK22:34+0:579:38
3Erik HåfströmStigsökarna22:47+1:109:44
4Jenny ErikssonStigsökarna23:00+1:239:49
5Jessica ErikssonOK Skärmen23:08+1:319:53
6Julia JohanssonEds SK24:01+2:2410:15
7Hampus GustafssonEds SK24:18+2:4110:23
7Vidar KrokströmOK Skärmen24:18+2:4110:23
9Evalie LeroyOK Kroppefjäll24:46+3:0910:35
10Cyrille LeroyOK Kroppefjäll24:52+3:1510:37
11Oskar OlssonÅmåls OK25:55+4:1811:04
12Oskar GalleEds SK26:01+4:2411:07
13Joel GustafssonEds SK26:57+5:2011:31
14Valfrid MattssonEds SK27:15+5:3811:38
15Emma JohanssonOK Skärmen30:41+9:0413:06
16Noah Nilsson-DagEds SK32:56+11:1914:04
17Freya GustafssonOK Skärmen36:49+15:1215:44
18Oriana PazOK Skärmen36:51+15:1415:44
Ella BryntessonEds SKej start
Oskar BryntessonEds SKej start
William Christensen GranliStigsökarnaej start
Ella JohanssonOK Skärmenej start
Melker JohanssonOK Skärmenej start
Ella NylénÅmåls OKej start

Extrabana kort

3 510 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Staffan OlssonStigsökarna35:0710:00
2Michaela KällstrandÅmåls OK40:39+5:3211:34
3Bengt ZetterbergOK Skärmen45:29+10:2212:57
4Morgan KarlssonOK Skärmen47:08+12:0113:25
5Nina PetterssonÅmåls OK47:50+12:4313:37
6Linda ErikssonOK Skärmen49:06+13:5913:59
7Ingela KarlssonStigsökarna1:03:40+28:3318:08
8Ola AnderssonEds SK1:29:48+54:4125:35
Erika Åhl JensenÅmåls OKej godkänd

Extrabana lång

4 230 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen ÅhlÅmåls OK34:488:13
2Tomas JohanssonÅmåls OK39:27+4:399:19
3Mats HallstenOK Skärmen40:28+5:409:33
4Tomas CarlssonÅmåls OK43:30+8:4210:17
5Göran AndreassonOK Kroppefjäll44:21+9:3310:29
6Johan LilljeqvistStigsökarna48:52+14:0411:33
7Mats LindströmOK Skärmen52:01+17:1312:17
8Roland MattssonOK Skärmen1:31:35+56:4721:39
Kenneth OlssonOK Skärmenej godkänd
Maria AlfredssonTrollhättans okej godkänd

U3

2 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar HåfströmStigsökarna24:549:30

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser