Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kretsmästerskap Sprint Norra Kretsen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kretsmästerskap Sprint Norra Kretsen
Arrangörsorganisation: OK Skogsstjärnan
Datum: tisdag 4 september 2018

H21

2 270 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan MårtenssonIF Hagen12:205:25
2Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan16:21+4:017:12

H18

2 270 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton KarlssonMariestads FK16:447:22

H14

1 610 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas OlssonOK Amne24:3615:16
Petter RybergMariestads FKej start

H12

1 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Linus AdolfssonOK Skogsstjärnanej godkänd
Sixten LjungströmMariestads FKej start
Vilmer RybergMariestads FKej start

D10

1 540 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Signe AdolfssonOK Skogsstjärnan18:4012:07

H10

1 540 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leo ÖbergOK Skogsstjärnan13:529:00
2Nils ÖbergOK Skogsstjärnan15:33+1:4110:05
3Pontus BengtssonOK Skogsstjärnan16:24+2:3210:38
4Theodor NilssonOK Skogsstjärnan25:49+11:5716:45
Anton JohanssonOK Amneej start

H35

2 270 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Erik AdolfssonOK Skogsstjärnanej godkänd

D45

1 860 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jessica Käck KarlssonMariestads FK31:1016:45

H45

1 860 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mika TolonenOK Amne13:537:27

D55

1 860 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria SkogsbergMariestads FK14:307:47
2Bittan KarlssonOK Skogsstjärnan29:53+15:2316:03

H55

1 610 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Anders PetterssonMariestads FKej start

D60

1 860 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunilla JohanssonOK Skogsstjärnan31:4917:06

D65

1 860 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica LööfMariestads FK19:2510:26
2Britt-Marie AnderssonOK Amne19:34+0:0910:31

H65

1 860 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland SvenssonOK Skogsstjärnan14:017:32
2Håkan LööfMariestads FK18:12+4:119:47
3Ingvar AnderssonOK Amne19:20+5:1910:23
4Peter NyströmMariestads FK19:45+5:4410:37
5Tommy HoltbringOK Amne26:03+12:0214:00

D70

1 610 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bibbi AppelgrenMariestads FK22:4614:08

H70

1 610 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans-Gösta BernhardMariestads FK14:078:46
2Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnan16:57+2:5010:31

D75

1 610 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin WalleniusOK Skogsstjärnan23:0114:17
2Anne-Catrine PerssonMariestads FK28:01+5:0017:24

H75

1 610 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Erik NilssonMariestads FK15:079:23
2Ove PerssonMariestads FK18:21+3:1411:23
3Lars FribergMariestads FK33:36+18:2920:52

D80

1 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulla-Britt KarlssonOK Skogsstjärnan27:5718:38

H80

1 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell PerssonMariestads FK21:0014:00
2Guntram MånssonMariestads FK21:50+0:5014:33

U1

1 540 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias AdolfssonOK Skogsstjärnan20:3813:23
2Gustav OlssonOK Amne24:10+3:3215:41
3Anthony QvarnströmOK Amne24:15+3:3715:44
4Sofia JohanssonOK Amne26:33+5:5517:14
5Tilde HåsteenOK Amne26:49+6:1117:24
Ebba LöfströmOK Amneej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser