Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Södra Hallands Ungdomsserie Etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Södra Hallands Ungdomsserie Etapp 5
Arrangörsorganisation: Halmstad OK
Datum: söndag 9 september 2018

D16

3 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara PerssonHalmstad OK24:126:32
2Matilda NilssonHalmstad OK26:31+2:197:10
Emmy WallinFalkenbergs OKej start

H16

4 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin PerssonHalmstad OK23:345:14
2Emil JägstedtHalmstad OK28:22+4:486:18
3Isak BengtssonOK Lindéna29:54+6:206:38
4Malte KristianssonHalmstad OK32:16+8:427:10

D14

3 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fanny HanssonFalkenbergs OK26:207:44
2Isa AnderbergHalmstad OK44:16+17:5613:01
3Sophia BengtssonLaholms IF OK45:22+19:0213:20

H14

3 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik RexfeltFalkenbergs OK33:309:51
2Albin JägstedtHalmstad OK49:40+16:1014:36

D12

2 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia LönnHalmstad OK22:597:55
2Emma PerssonHalmstad OK29:09+6:1010:03
Mira WallinFalkenbergs OKej start

H12

2 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oliver CarlidenHalmstad OK22:377:47
2Gustaf GusedFalkenbergs OK37:52+15:1513:03
3Elliot JägstedtHalmstad OK58:10+35:3320:03

D12 Kort

2 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilde Hertz-JensenFalkenbergs OK51:4122:28
2Amanda PerssonHalmstad OK54:40+2:5923:46

D10

2 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara LönnHalmstad OK19:028:16
2Olivia LindgrenFalkenbergs OK22:52+3:509:56
3Karla BengtssonLaholms IF OK24:50+5:4810:47
4Ella Hertz-JensenFalkenbergs OK33:44+14:4214:40

H10

2 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan GusedFalkenbergs OK23:3510:15
2Samuel BernhardtFalkenbergs OK27:52+4:1712:06
3Isak GustafssonHalmstad OK28:50+5:1512:32

Inskolning

1 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Julia BergHalmstad OKfullföljt
Lisa FagerholmHalmstad OKfullföljt
Viola FagerholmHalmstad OKfullföljt
Harry KnopfHalmstad OKfullföljt
Robin LönnHalmstad OKfullföljt
Stina PerssonHalmstad OKfullföljt

U1

1 900 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alicia LindgrenFalkenbergs OK23:4712:31
2Oscar RöllikeOK Lindéna25:15+1:2813:17
3Elin BergHalmstad OK28:13+4:2614:51
4Stina GustafssonHalmstad OK33:01+9:1417:22
5Sofie HibsonFalkenbergs OK37:46+13:5919:52
6Kajsa FagerholmHalmstad OK1:19:30+55:4341:50
7Sonja FagerholmHalmstad OK1:21:15+57:2842:45
Emil RöllikeOK Lindénaej godkänd
Nova CarlidenHalmstad OKej godkänd

U2

2 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hilma KnopfHalmstad OK30:1613:09
2Signe FagerströmHalmstad OK31:28+1:1213:40
3Kasper KarlssonOskarströms OK45:07+14:5119:36
4Axel MagnussonHalmstad OK53:13+22:5723:08

Öppen motion 2

2 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip ErikssonOskarströms OK30:3710:33
2Lukas ErikssonOskarströms OK38:51+8:1413:23
3Edvin NilssonOskarströms OK38:53+8:1613:24
4Elise RöllikeOK Lindéna42:39+12:0214:42

Öppen motion 4

3 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig NilssonOskarströms OK26:547:54
2Susanne BaerveldtHalmstad OK27:58+1:048:13
3Katarina AnderssonÄtrans IF33:17+6:239:47
4Rickard NilssonHalmstad OK35:43+8:4910:30
5Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK38:36+11:4211:21
6Lennart MagnussonLaholms IF OK56:00+29:0616:28

Öppen motion 6

4 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias JägstedtHalmstad OK29:286:32
2Ulrik MagnussonHalmstad OK30:39+1:116:48
3Per KristianssonHalmstad OK30:51+1:236:51
4Kennet HorvathHalmstad OK33:16+3:487:23
5Maria LönnHalmstad OK36:40+7:128:08
6Sara JägstedtHalmstad OK41:58+12:309:19
Niklas PerssonHalmstad OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser