Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Älgots Cup SÖ Kretsen Etapp3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Älgots Cup SÖ Kretsen Etapp3
Arrangörsorganisation: Ystads OK
Datum: lördag 8 september 2018

D16

3 990 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin NilssonAndrarums IF30:387:40
2Hanna LarssonYstads OK36:30+5:529:08
3Kajsa HeydenLunds OK37:20+6:429:21
4Elin HugossonLunds OK39:24+8:469:52
Clara EhrnbornAndrarums IFej start
Olivia LarssonLunds OKej start

H16

3 990 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lucas TreldalLunds OK37:009:16
2Stellan GradinAndrarums IF50:38+13:3812:41
3Erik ThoressonAndrarums IF52:55+15:5513:15

D16 Kort

3 120 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Astrid RuskOK Kontinent39:0112:30
2Julia De AlmeidaMalmö OK42:47+3:4613:42

H16 Kort

3 120 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils JohnssonYstads OK34:4011:06

H14

3 120 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias NilssonAndrarums IF1:13:2523:31

H14 Kort

2 820 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob HåkanssonYstads OK30:0910:41

D12

2 820 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lilly OlssonYstads OK29:5110:35
2Olivia TillanderYstads OK31:02+1:1111:00
3My WallenborgLunds OK44:24+14:3315:44

H12

2 820 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo HjelmLunds OK29:4010:31
2Hugo ThoressonAndrarums IF30:54+1:1410:57

H10

2 480 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sixten PerssonYstads OK23:049:18
2Fabian TillanderYstads OK30:23+7:1912:15
Aron De AlmeidaMalmö OKej godkänd

Inskolning

1 790 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel CederbergAndrarums IF17:249:43
2Milliam ÅkessonAndrarums IF17:28+0:049:45
3Lotta OlssonYstads OK19:36+2:1210:56
4Olle CederbergAndrarums IF21:07+3:4311:47
5Robin AhlmAndrarums IF23:09+5:4512:55
6Tim NilssonAndrarums IF23:43+6:1913:14
7Terje NorsellAndrarums IF28:11+10:4715:44
8Liam NilssonAndrarums IF32:58+15:3418:25
9Ivan EkLunds OK33:06+15:4218:29
10Oliver MånssonSimrishamns OK39:38+22:1422:08
Alfons MickelåkerAndrarums IFej godkänd

U1

2 250 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo HindovLunds OK27:5212:23
2Norman HindovLunds OK28:58+1:0612:52

U2

2 550 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Valdemar PukeYstads OK24:079:27
2Philip Soares OlsonSimrishamns OK39:14+15:0715:23
3Isaac Soares OlsonSimrishamns OK40:00+15:5315:41

Öppen motion 3

3 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cecilia PerssonYstads OK40:0712:44
Ida Danielson De AlmeidaMalmö OKej godkänd

Öppen motion 7

3 470 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan MickelåkerAndrarums IF22:476:33
2Anders HeydenLunds OK26:12+3:257:33
3Susanne WallenborgLunds OK34:16+11:299:52

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser